V Británii policie dospěla k přílišné politické korektnosti a ty osvícené přístupy toho ve skutečnosti moc nedělají na pomoc etnickým menšinám v zemi, říká prezident Národní asociace černých policistů.
Inspektor Andy George z Policejních služeb Severního Irska (PSNI) řekl, že zaměření na způsob vyjadřování a vyhýbání se dotčenosti životy skutečných lidí v Británii vůbec nezlepšilo a že menšinovým komunitám by daleko lépe posloužilo řešení otázek, jako je chudoba.
Tento důstojník řekl The Sunday Telegraph: „Myslím, že politická korektnost byla asi pokusem dělat správňácké věci a dospět do správných poměrů, ale myslím si, že se přišlo se spoustou věcí, aniž by si někdo moc povídal s těmi, na koho to bude mít nejspíš největší dopady.“
„Myslím, že došlo k určitému posuvu, který zašel v určitých fázích nejspíš až moc daleko, když jsme začali být příliš politicky korektní a přestali jsme být schopní černé kávě říkat černá káva.“
„To nás do jisté míry odvádí od širších problémů s věcmi, které mají každodenní dopad na černé a etnicky menšinové komunity, že ve skutečnosti mají omezené příležitosti; mají omezený přístup ke zdrojům jako IT; jsou v cyklu chudoby kvůli v komunitě děděným problémům,“ tvrdil George.
Jako ohromující příklad politické korektnosti se uvádí to, jak britská policie v červenci uvažovala o zrušení termínu „islamista“ při vyjadřování o teroristických útocích.
Národní asociace muslimských policistů (NAMP) policii tehdy vyzývala, aby jako celek přijala politicky korektnější termíny jako „teroristé zneužívající náboženskou motivaci“, „terorismus údajně z víry“ a „příznivci ideologie Usámy bin Ládina.“
Politicky korektní úsilí vrchní komisařky Metropolitní policie Cressidy Dick a londýnského starosty Sadiqa Khana se má soustředit na to, aby se do roku 2022 40 procent všech nových policistů rekrutovalo jen z černých, asijských a minoritních (BAME) komunit.
Madam Cressida Dick slíbila, že v Londýně vyhodí všechny rasistické policisty, přičemž přiznává, že ty policejní síly, na které dohlíží, „nejsou očištěné od rasismu a zaujatosti.“ Řekla, že tyto síly „vynaloží veškeré úsilí“ k dosažení 40procentní kvóty.
Starosta Sadiq Khan spolu s rasovými kvótami volal po revizi používání taserů, zastavování podezřelých k prohledání a zastavování aut policií, o kterém tvrdí, že jím jsou v Londýně etnické menšiny postihovány nad-proporcionálně.
„Vyrostl jsem v tomto městě a běžně mě policajti zastavovali a prohledávali, aniž by měli dobrý důvod,“ řekl pan Khan.
„Když jsem vyrůstal, neměl jsem důvěru v policejní síly, a dnešní policie je světelné roky vzdálená tomu, v čem jsem vyrůstal,“ dodal.
I přes neustálé omílání levicového establishmentu a aktivistů o rasismu v policii, tak ta v Londýně zaujímá daleko mírnější postoj k protestům – Na černých životech záleží – než např. k pochodům proti covidovému lockdownu.
V červnu řekla madam Cressida Dick, že důvodem, proč dávají od pochodů Černých životů ruce pryč, je zabránit vypuknutí „závažného rozvratu“.
5. listopadu bylo v Londýně zatčeno 190 protestujících proti lockdownu na základě koronavirových předpisů za pokus uspořádat demonstraci. Dosud neexistuje žádná srovnatelná akce přijatá proti demonstracím Černých životů.
18 Nov 2020