Středa, 29 března, 2023
Home NWO Mezinárodní konflikty Bulharská vláda zastavuje invazi migrantů umělou záplavou řeky Evros

Bulharská vláda zastavuje invazi migrantů umělou záplavou řeky Evros

Bulharská vláda v pondělí otevřela jednu ze svých přehrad na řece Evros, aby zvýšenou vodní hladinou zkusila spláchnout migranty, co se pokouší překročit řecko-tureckou hranici.

Přehrada Ivaylovgrad na žádost Řeků otevřela stavidla. Operace byla úspěšná, takže hladina řeky stoupla, hlásí Greek Reporter.

K bulharské akci došlo během střetů řeckých bezpečnostních sil s migranty, kteří nedávno od turecké vlády dostali povolení opustit území Turecka a vpadnout do Řecka a tudíž do Evropy. Počet migrantů, kdy většina z nich jsou muži vojenského věku, kteří se ilegálně pokouší přes řeku Evros vniknout do Řecka, se odhaduje na tisíce.

Řecký ministerský předseda Kyriakos Mitsotakis během schůzky s německou kancléřkou Angelou Merkel řekl, že pokud chce turecký prezident Recep Erdogan pře-projednat smlouvu o migraci s EU, tak musí nejdřív stáhnout migranty z hranice a zarazit to šíření dezinformací. Ministerský předseda zdůraznil, že ani Řecko ani Evropa se nenechají vydírat, ač uznal, že Turecko v kontrole migrační krize dlouho hrálo kriticky důležitou roli.

Mitsotakis dále Erdogana vyzval, aby uvážil přijetí jiných opatření, jako je vedení společných pohraničních hlídek s Řeckem a repatriaci migrantů, kteří do Řecka vnikli ilegálně.

Turecký režim začíná být čím dál více válkychtivý, neboť v posledních týdnech ve válce za svojí syrskou hranicí není vůbec úspěšný.

V úterý Voice of Europe referoval, že turecký ministr vnitra Süleyman Soylu o víkend během interview v programu Tarafsiz Bölge na CNN Türk mj. řekl, že masová migrace přes Řeckou hranici by měla drasticky změnit evropské vlády, zničí Evropě ekonomiku a vyvolaným chaosem způsobit kolaps evropských akciových trhů.

Řecké úřady tento týden zveřejnily šokující videa z noktovizorů, která ukazují turecké obrněné bojové vozidlo, jak strhává pohraniční oplocení řecko-turecké hranice, což je jasně ve snaze pomoci těm nájezdníkům z řad migrantů ve vojenském věku, aby ilegálně přešli do Řecka, hlásil tehdy Voice of Europe.

By Michael Lord 11 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/bulgarian-government-floods-the-evros-river-to-stop-migrant-invasion/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Mezinárodní právo zemřelo před 24 lety, duch Srbska je však nezlomen, odsoudil srbský prezident USA a NATO

„Nenecháme své děti na pospas nikomu a nikdy nezapomeneme na všechny ty zabité při bombardování NATO,“ řekl Vučić. Mezinárodní...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

Pro-kremelský vůdce Bulharska říká ne na letadla, rakety nebo tanky pro Ukrajinu

Vůdce členského státu Evropské unie a NATO Bulharska říká, že jeho země svůj arzenál vojenských letadel, protivzdušných raket a tanků nepoužije k posílení...

Most Popular

Mezinárodní právo zemřelo před 24 lety, duch Srbska je však nezlomen, odsoudil srbský prezident USA a NATO

„Nenecháme své děti na pospas nikomu a nikdy nezapomeneme na všechny ty zabité při bombardování NATO,“ řekl Vučić. Mezinárodní...

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x