Pátek, 12 dubna, 2024
Home Nezařazené Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou (2/5)

Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou (2/5)

(www.flickr.com)

 

Humanitární katastrofa a obležení

Přesvědčováním západního světa, že syrská vláda pod vedením Asáda je odpovědná za obléhání Aleppa, zprostředkovávají západní média veřejnosti příběh humanitární války. “Syrská jednotka rebelů prolomila Asádovo obležení Aleppa,” tvrdí titulek Guardian 6. srpna.

Tento speciální článek opěvuje využití sebevražedných bombových atentátníků, když “rebelové” obsadili vojenskou akademii Syrské arabské armády v jižním Aleppu. Popisuje tuto oblast jako “srdce Aleppa,” což je ale velmi zavádějící termín, naznačující, že se “rebelové” probili do hlubin vládou drženého západního Aleppa. Je to nepravda, stávající se pravdou v mysli veřejnosti, která se spoléhá na “důvěryhodné” mediální zdroje při poskytování náhledu do syrského konfliktu.

Tyto články často nezmiňují humanitární koridory vybudované syrským státem a Ruskem nebo dohody o amnestii nabízené “ozbrojené opozici,” bojující v Aleppu. Pokud jsou však tyto věci zmiňované, je to v negativním pojetí, které podkopává původní úsilí o usmíření, vytvořené syrským státem. Ministerstvo národního usmíření vede Dr. Ali Haider, člen skutečné nenásilné syrské opozice, Syrian Social Nationalist Party.

27. července informovala Syrian Arab News Agency: Generální velitelství armády a ozbrojených složek rozesílalo textové zprávy, vyzývajíc ozbrojence ve východní části Aleppa, aby složili zbraně a usilovali o vyřešení svého legálního statusu, a naléhoalo na obyvatele, aby se připojili k národnímu usmíření a vykázali cizí ozbrojence ze svých lokalit. Stejně tak média nezmiňují, že USA a EU uvalují na Sýrii ničivé ekonomické sankce a zároveň poskytují tisíce zbraní a miliony dolarů 360 tisícům zahraničních žoldáků, dopouštějících se v Sýrii zločinů proti lidskosti.

Aleppo je skutečně  v obležení, ale toto obležení je vytvořeno skupinami “umírněné opozice” vůči civilistům v západním Aleppu a lidem okupovaným teroristy v Aleppu východním. Humanitární konvoje mířící do západního Aleppa jsou nuceny projet oblastmi s vysokým rizikem, okupovanými frontou Nusra a spoustou dalších teroristických skupin, které tam operují.

V srpnu roku 2015 jsem sdílela na svém blogu zprávu obyvatele Aleppa:

Necítím nic než vztek, když vidím tyto gaunery a kriminálníky na druhé straně města, jak lijí tisíce litrů čisté čerstvé vody do nemocemi prodchnuté řeky před očima žíznivých Syřanů, o kterých tvrdí, že je osvobozují. To oni jsou ti teroristé, oni jsou kreatury tohoto příběhu a denně se dopouštějí masového zločinu vůči obyvatelům Aleppa, ale o tom v západních médiích nikdy není zmínka. My Syřané nejsme? Naše kritická situace nic neznamená, náš příběh se nepočítá? Tohle je Aleppo, to skutečné Aleppo, ne fantazie západních médií, tohle je naše dennodenní nepřetržitá noční můra života pod teroristickou okupací.

Jak řekl Radě bezpečnosti OSN v Japonsku Dr. Bashar Al-Jaafari, stálý zástupce Sýrie v OSN: ve skutečném obležení je 23 milionů Syřanů pod uvalenými sankcemi vlád USA, UK a EU.

Spolu s Amerikou vedenými koaličními nálety, které zasáhly elektrárny a další základní infrastrukturu, tyto sankce v Sýrii zdecimovaly civilní zdravotní a vzdělávací sektor. Pokud Syřané hladovějí nebo se jim nedostává ošetření vážných zranění či chronických onemocnění, je to proto, že NATO proti nim vede válku, používajíc žoldácké bojovníky, kteří jsou placeni, aby vraždili, vypuzovali Syřany z jejich domovů a blokovali přísun zásob a výbavy do nemocnic a škol.

Samozřejmě všechna tato témata jsou na samostatné články. Moje cesta do Aleppa byla trochu zkrácena kvůli eskalaci bojů mezi Syrskou arabskou armádou a různými “umírněnými rebely” a žoldáckými skupinami, vedenými frontou Nusra. Podařilo se mi však shromáždit některé velmi hodnotné informace a tvrzení, důležité pro diskreditaci mediálního podání spojeného s NATO.

Jeden Syřan mi v Aleppu řekl:
Všechno, z čeho viní vládu nebo armádu za posledních pět let, bylo ve skutečnosti provedeno teroristy a NATO. Bombardují infrastrukturu, nemocnice, děti, ženy. Znásilňují ženy. Používají chemikálie, chlór, Yperit.

Pro jeho bezpečnost jsem neuvedla jméno – běžná záležitost ve městě, které se nalézá pod stále se vyvíjející mediální a teroristickou izolací od doby, kdy intervence NATO nabrala v Sýrii skoro před šesti lety spád.

Informační izolace byla na Aleppo uvalena americkými a evropskými mainstreamovými médii, jakož i rozličnými mediálními odnožemi financovanými golfskými státy či Tureckem, které se značně spoléhají na síť Al Káida jakožto na zdroj. Tím bylo zajištěno, že jen málo skutečných zpráv dokázalo uniknout ze stanu propagandy vztyčeného nad městem, které odolalo všem pokusům od samého začátku špinavé syrské války, aby bylo vtaženo do ozbrojeného povstání.

A tato špinavá válka už byla plánována dlouho předtím, než oficiálně začala v prosinci roku 2011, jak ukazují materiály ministerstva zahraničí USA na WikiLeaks, kde vyplývá, že plány destabilizovat Sýrii a sesadit vládu se formovaly již v roce 2006.

Často zůstane nezmíněn trest vyměřený obyvatelům Aleppa různými oddíly teroristů, vyzbrojenými, financovanými a dokonce cvičenými Spojenými státy, členskými zeměmi NATO a jejich golfskými spojenci s Izraelem. Mainstreamová média místo toho dál urputně očerňují Syrskou arabskou armádu a Asádovu vládu všemi dostupnými prostředky, včetně šíření později vyvrácených a zpochybněných zpráv.

 

Zdroj: http://www.mintpressnews.com/journey-to-aleppo-exposing-the-truth-buried-under-nato-propaganda/220563/

Autorka Vanessa Beeley je britská investigativní novinářka, zaměřená na Střední východ.

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
10
0
Would love your thoughts, please comment.x