Pátek, 24 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Chaos, jelikož tisíce uprchlíků se hromadně valí na řeckou hranici; 15 000...

Chaos, jelikož tisíce uprchlíků se hromadně valí na řeckou hranici; 15 000 se nahrnulo do městečka na hranicích s EU

Opravdu podle Erdoganovy předchozí hrozby, že Evropa zažije nával až 30 000 uprchlíků na hranici s Evropskou unií, když v sobotu Turecko ‚otevřelo brány,‘ se hlásí, že počet migrantů na hranicích na Evro – tj. v klíčovém území mezi Tureckem a Řeckem – nyní dosáhl 15 000.

Během soboty se tato oblast stala válečnou zónou, jelikož tisíce uprchlíků naléhaly na turecké úřady a pokoušely se hromadně překročit hranici do Řecka.

Na místech jako momentálně úplně zavřený přechod Kastane (uzavřený z řecké strany, jelikož turecké stráže se drží stranou a nechávají migranty volně procházet), se hromadí tisíce lidí v zemi nikoho mezi hranicemi, kde se situace rychle propadá do chaosu.

Podle řeckého deníku Ekathimerini:

Je to poprvé, kde se takto obrovská skupina migrantů a uprchlík pokusila o hromadný přechod v Evros, kdy tento krok řecké úřady považují za řešení důsledků oznámení turecké vlády ze čtvrteční noci, že už nebudou migrantům bránit, aby se pokoušeli vnikat do Evropské unie.

Německý Der Spiegal vydal video ukazující, jak migranti na Řeckou policii vrhají granáty se slzným plynem, kdy jim kanystry s tímto plynem poskytly samy turecké bezpečnostní síly.

Předtím řecký ministerský předseda Kyriakos Mitsotakis slíbil, že „se nebude tolerovat žádný ilegální vstup do Řecka“ a že zplnomocnil k vojenské reakci na překročení hranice s Tureckem, k čemuž patří i námořní hlídky v Egejském moři, aby se zabránilo člunům migrantů ve vstupu.

V Kastanies viděli řeckou stráž, jak střílí slzný plyn do těsně semknutých řad skupin stovek migrantů:

Strážní v řeckém severovýchodním pohraničí s Tureckem provedli „odstrašující nasazení“ slzného plynu, aby rozehnali asi 500 uprchlíků a migrantů, kteří se pokoušeli o vstup do země a tím i do Evropské unie poté, co Ankara ztratila nad přílivy migrantů kontrolu.

Turecká pohraniční stráž se „od dnešního rána“ vytratila, řekl starosta řeckého pohraničního města Orestiada Vassilis Mavridis s dodatkem, že tato skupina se pokoušela projít přechodem Kastanies.

Bylo potvrzeno, že už dost přes 30 000 uprchlíků a migrantů převážně ze Sýrie je už na cestě do pohraničních oblastí s Evropou.

Nepotvrzené zprávy říkají, že Atény teď už na podporu jednotek komandos posílají tanky a s uzavíráním pohraniční oblasti Evros pomáhají vrtulníky.

Prezident Erdogan rozzuřený ze čtvrtečního rusko-syrského nálepu na turecká vojska v Idlibu, který zabil 33 tureckých vojáků, Evropu varoval, aby se těšila:

„My už ty dveře v nadcházejícím období zavírat nebudeme a tak to bude i pokračovat.“

Erdogan pokračoval: „Proč? Je třeba, aby Evropská unie dodržovala své sliby. My se nemusíme starat o tolik uprchlíků a krmit je,“ řekl.

Konec formuláře

V každém případě ta čím dál chaotičtější a napjatější situace v terénu brzy vybuchne. Vypadá to, že už vidíme Erdoganovu akci „otevřených stavidel“ nebo přinejmenším její raný začátek.

Možná, že brzy spatříme situace ve stejně katastrofickém úrovni jako v roce 2015 v nejhorší představitelnou dobu, uvážíme-li celosvětovou hrozbu pandemie koronaviru, na kterou orgány zdravotních služeb chtějí reagovat právě uzavřením hranic, jak to jen půjde, a jejich tuhou kontrolou.

Úvodní obrázek: Od AFP/Al Jazeera: Nárazníková zóna na řecko-turecké hranici v Pazarkule, v okresu Edirne dne 29. února 2020.

by Tyler Durden

Sun, 03/01/2020 – 11:46

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/chaos-thousands-refugees-charge-greek-border-en-masse-15000-surge-evros

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Strana holandských traktorových protestujících to natřela Zelené agendě vlády a EU

Vzrůstající populistická pro-zemědělská strana Selské občanské hnutí (BBB) přes noc otřásla v Nizozemsku základy politiky, jelikož si uprostřed rostoucí zatrpklosti proti globalistické vládě...

Most Popular

Cenzurní režim EU se globalizuje

Autoritářský Zákon o digitálních službách znamená smrt svobody slova na internetu. Málo lidí ví, že 16. listopad 2022 byl...

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x