Free Porn
Středa, 19 června, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Chaos, jelikož tisíce uprchlíků se hromadně valí na řeckou hranici; 15 000...

Chaos, jelikož tisíce uprchlíků se hromadně valí na řeckou hranici; 15 000 se nahrnulo do městečka na hranicích s EU

Opravdu podle Erdoganovy předchozí hrozby, že Evropa zažije nával až 30 000 uprchlíků na hranici s Evropskou unií, když v sobotu Turecko ‚otevřelo brány,‘ se hlásí, že počet migrantů na hranicích na Evro – tj. v klíčovém území mezi Tureckem a Řeckem – nyní dosáhl 15 000.

Během soboty se tato oblast stala válečnou zónou, jelikož tisíce uprchlíků naléhaly na turecké úřady a pokoušely se hromadně překročit hranici do Řecka.

Na místech jako momentálně úplně zavřený přechod Kastane (uzavřený z řecké strany, jelikož turecké stráže se drží stranou a nechávají migranty volně procházet), se hromadí tisíce lidí v zemi nikoho mezi hranicemi, kde se situace rychle propadá do chaosu.

Podle řeckého deníku Ekathimerini:

Je to poprvé, kde se takto obrovská skupina migrantů a uprchlík pokusila o hromadný přechod v Evros, kdy tento krok řecké úřady považují za řešení důsledků oznámení turecké vlády ze čtvrteční noci, že už nebudou migrantům bránit, aby se pokoušeli vnikat do Evropské unie.

Německý Der Spiegal vydal video ukazující, jak migranti na Řeckou policii vrhají granáty se slzným plynem, kdy jim kanystry s tímto plynem poskytly samy turecké bezpečnostní síly.

Předtím řecký ministerský předseda Kyriakos Mitsotakis slíbil, že „se nebude tolerovat žádný ilegální vstup do Řecka“ a že zplnomocnil k vojenské reakci na překročení hranice s Tureckem, k čemuž patří i námořní hlídky v Egejském moři, aby se zabránilo člunům migrantů ve vstupu.

V Kastanies viděli řeckou stráž, jak střílí slzný plyn do těsně semknutých řad skupin stovek migrantů:

Strážní v řeckém severovýchodním pohraničí s Tureckem provedli „odstrašující nasazení“ slzného plynu, aby rozehnali asi 500 uprchlíků a migrantů, kteří se pokoušeli o vstup do země a tím i do Evropské unie poté, co Ankara ztratila nad přílivy migrantů kontrolu.

Turecká pohraniční stráž se „od dnešního rána“ vytratila, řekl starosta řeckého pohraničního města Orestiada Vassilis Mavridis s dodatkem, že tato skupina se pokoušela projít přechodem Kastanies.

Bylo potvrzeno, že už dost přes 30 000 uprchlíků a migrantů převážně ze Sýrie je už na cestě do pohraničních oblastí s Evropou.

Nepotvrzené zprávy říkají, že Atény teď už na podporu jednotek komandos posílají tanky a s uzavíráním pohraniční oblasti Evros pomáhají vrtulníky.

Prezident Erdogan rozzuřený ze čtvrtečního rusko-syrského nálepu na turecká vojska v Idlibu, který zabil 33 tureckých vojáků, Evropu varoval, aby se těšila:

„My už ty dveře v nadcházejícím období zavírat nebudeme a tak to bude i pokračovat.“

Erdogan pokračoval: „Proč? Je třeba, aby Evropská unie dodržovala své sliby. My se nemusíme starat o tolik uprchlíků a krmit je,“ řekl.

Konec formuláře

V každém případě ta čím dál chaotičtější a napjatější situace v terénu brzy vybuchne. Vypadá to, že už vidíme Erdoganovu akci „otevřených stavidel“ nebo přinejmenším její raný začátek.

Možná, že brzy spatříme situace ve stejně katastrofickém úrovni jako v roce 2015 v nejhorší představitelnou dobu, uvážíme-li celosvětovou hrozbu pandemie koronaviru, na kterou orgány zdravotních služeb chtějí reagovat právě uzavřením hranic, jak to jen půjde, a jejich tuhou kontrolou.

Úvodní obrázek: Od AFP/Al Jazeera: Nárazníková zóna na řecko-turecké hranici v Pazarkule, v okresu Edirne dne 29. února 2020.

by Tyler Durden

Sun, 03/01/2020 – 11:46

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/chaos-thousands-refugees-charge-greek-border-en-masse-15000-surge-evros

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x