Neděle, 21 dubna, 2024
Home Nezařazené Chladnoucí Evropa! Data o teplotách a o vegetaci ukazují, že jaro přichází...

Chladnoucí Evropa! Data o teplotách a o vegetaci ukazují, že jaro přichází do Střední Evropy později!

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Včera jsem tu psal, jak se části Evropy probudily do sněhu! Alarmisté globálního oteplování nám povídali, že zimy budou mírnější, a že jaro bude rok co rok přicházet dříve a dříve.

Např. jen před dvěma lety vědec Potsdamského institutu pro výzkum klimatických dopadů (PIK) Friedrich-Wilhelm Gerstengarbe řekl německé televizi ZDF, že jaro bude přicházet dříve a dříve – a to kvůli globálnímu oteplování.

Bohužel ukazuje se, že tomu tak není. Ve skutečnosti dochází k opaku.

Josef Kowatsch a Stefan Kämpfe v Evropském institutu pro klima a energii (EIKE) píší, že se jaro ve Střední Evropě už skoro 30 let ochlazuje – a ne, že by se oteplovalo – a že přichází později a později.

Kowatsch s Kämpfem, aby určili jarní trendy, tak se podívali na únorové střední teploty v Německu, tedy v zemi, která má ideální středoevropskou polohu. Sníh a chlad na konci února má značný dopad na to, kdy začíná rašit vegetace. Následuje graf zachycující únorové střední teploty v Německu za posledních 28 let.

Obrázek 1: Data od Německé meteorologické služby DWD ukazují, že trend teplot v únoru během posledních 28 let představuje ochlazování více než 0,5°C za desetiletí.

Obrázek 1 neukazuje žádné projevy dřívějších příchodů jara do Střední Evropy. Další graf ukazuje trend německých únorových teplot za posledních 22 let:

Obrázek 2: I únorový trend v Německu za 22 let ukazuje značný pokles teplot. Studené počasí přirozeně působí na zpoždění příchodu jara.

Kowatsch s Kämpfem napsali, že nebýt rozrůstání měst, tak by se ten trend ochlazování ukazoval ještě výrazněji.

„Nebýt nárůstu obyvatelstva, industrializace a urbanizace, tak by dnes v Německu měřené teploty byly o asi 1°C chladnější, protože skoro všechny meteorologické stanice jsou umístěné buď u okraje města, nebo dokonce na městském letišti. Takže jim pomáhá řada oteplujících účinků, kterými se v tomto článku zabývat nebudeme.“

I trend únorových teplot v Německu za posledních 17 let vykazuje značné ochlazení:

Obrázek 3: Trend německých únorových teplot za posledních 17 let.

OK, únor je jen jeden z měsíců, které podstatně určují, jak rychle začne ve Střední Evropě jaro. Kowatsch a Kämpfe rovněž vystavili trend zimních teplot od DJF. Ani tady za posledních 28 let nevidíme žádné oteplování:

Obrázek 4: Trend středních zimních teplot v Německu. Data převzatá od Německé meteorologické služby DWD. Měli bychom to prohlásit za ochlazování a ne oteplování!

A jak často ukazují tyto grafy německá média? Nikdy. Kowatsch a Kämpfe píší, že média mají oteplováním vymyté mozky, a že tato data jasně ukazují, že „jara během posledních 30 let začínají později a později.“

A nejen data o teplotách ukazují, že jara přichází čím dál později, nýbrž i vegetace. Kowatsch a Kämpfe z EIKE poskytli následující graf:

Obrázek 5: Mezi lety 1990 až 2015 začíná pučet divoký angrešt teď už o asi 10 dnů později, protože měsíce vrcholu zimy leden a únor (modře) se ochladily. Zelená křivka ukazuje, kdy začíná divoký angrešt kvést, např. v roce 2013 nezačal kvést dřív než 1. dubna.

I analýza měsíce března v Německu ukazuje trend ochlazování, zjistili Kowatsch s Kämpfem:

Obrázek 6: I březnové střední teploty v Německu za posledních 27 let spadly o více než stupeň Celsia.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Letos byly únor a březen relativně mírné, ale Kowatsch a Kämpfe píší, že je skoro u střední hodnoty posledních 30 let. Rovněž píší, že chování různých živočišných druhů ukazuje, že jaro přichází později.

Shrnují to:

„Teploty zimy a předjaří se od konce 80. let poněkud ochladily, zvláště v únoru. Křivky teplotních trendů jsou negativní. Začátky jara jsou v současnosti tudíž zpožděné a přichází později než v relativně teplých 90. letech.

Celkově je začátek jara 2015 ve střední hodnotě posledních 120 let a odpovídá tvrzením prohlašovaným v biologické literatuře, v literatuře o jaru a v německých písničkách o jaru.

Po téměř 30 letech ochlazování zim to vidíme: V otevřených nezastavěných oblastech Německa, kde dnes už žádné meteorologické stanice nejsou, zůstává v platnosti následující: Jaro se probouzí v březnu.

Jaro se probouzí v březnu stejně jako před 150 lety na konci Malé doby ledové.“

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: notrickszone.com

Čtěte také:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
12
0
Would love your thoughts, please comment.x