Čtvrtek, 25 dubna, 2024
Home Nezařazené Čína jako země nesvobody aneb pokrytec Cameron v Pekingu

Čína jako země nesvobody aneb pokrytec Cameron v Pekingu

redakce: vtip na obrázku – Čína: To je v pořádku, zachráníme kapitalizmus, USA: vy si to prostě užíváte co?

Máme to velké štěstí. Do naší lidové republiky zavítal sám předseda vlády jejího veličenstva David Cameron. Škoda, že nepřijela Cameronová, to by byla lepší návštěva.

Cameron je takový britský Topolánek. Doma tisíce řečí o euroskepticismu a v Bruseli vždycky vezme do zaječích. A teď přijel poučovat zaostalý Asiaty na univerzitě v Pekingu. Pochválil Číňany za ekonomickou svobodu, ale zkritizoval absenci politické svobody. A to se na to podívejme!

Ekonomická svoboda je v Číně větší než v Evropské unii. O tom nemůže pochybovat žádný seriózní člověk. Připadá mi, že každý tady podniká. Sice jsou to hodně malé podniky, ale zato jich tu je celá spousta. A samozřejmě tady neexistují nesmyslné regulace na každičký prd jako v Cameronově Británii, která musela tzv. transponovat celé acquis communautaire (česky řečeno: nuceně schválit celé zákonodárství Evropské unie).

Na elektrické rozvody si tu můžete sáhnout, elektrické zásuvky dokonce ani nejsou standardizované (takový skandál!), ovoce se tu prodává jakkoliv ohnuté nebo zatočené (a mandarinky např. už oloupané, fakt). Z toho by úředníka evropské komise jeblo.

Co se politické svobody týče, tady to není tak zřejmé, avšak domnívám se, že i ta je v Číně větší. Policie na silnicích nebuzeruje, pravidla se tu berou velmi volně… a přesto jsem tu viděl zatím jenom jednu nehodu (uražený nárazník). Špehovací kameru jsem tu viděl všehovšudy jednu, a to v Hangzhou. (Z obojího by jeblo pražskýho buzertátu Rudu Blažka.)

Samozřejmě, v Číně není demokracie, to každý ví. Ale copak je demokracie v Evropské unii? Máme prezidenta Van Hadruye, kterého nikdo nevolil a nikdo ho nemůže odvolat a který navíc sprostě lže a tvrdí, že euroskeptismus vede k válce. Máme předsedu Komise, za mlada zapáleného maoistu, kterého taktéž nikdo nezvolil, nikdo (ani Evropský parlament) ho odvolat nemůže a který vede tlupu 26 marxistů, z nichž někteří se kamarádí s diktátory, jiní brali peníze od britské komunistické strany, jiní byli rovnou komunističtí aparátčíci v Sovětském svazu a jiní jsou rovnou KGBáci vzdělaní na univerzitě v Moskvě.

Na rozdíl od bruselské vlády, troufám si tvrdit, v té pekingské nikdo na komunismus nevěří.

Ve školách se tady může říkat cokoliv. Na hodinách čteme ekonomický papery o Číně, kde pisatelé Čínu samozřejmě nijak nešetří. Sice i v Evropě je (aspoň doufám!) možné na přednáškách slyšet kritiku posvátných krav eurohujerismu jako je globální oteplování, společná zemědělská politika nebo tzv. čistá pozice, zato ale Brusel instaluje na každou školu svoje placené agenty, aby šířili slávu Čtvrté říše. Poznají se podle toho, že si nechají říkat Jean Monnet Professor. Na NF VŠE a na FSV UK působí v této pozici prof. Urban, vedený ve svazcích StB a vystudovaný za Stalina v Moskvě. Inu skripta zůstala stejná, jenom se škrtlo Sovětský svaz a napsalo se Evropská unie.

Pokud teda nejste nějaký šílenec z Falungongu, tak váš život tady probíhá docela normálně, akorát trochu skromněji než v Evropě. Jediné, co mě napadá — nefunguje tu Facebook. Což je samozřejmě problém hlavně pro cizince, protože když na něm nejsou vaši kamarádi, tak ho taky nepotřebujete. A tak Číňani mají Renren:) Zato v Evropě předposraní operátoři blokují fotky Virgin Killera na Wikipedii, lidi se odstříhávají od internetu, platí se výpalné organizaci OSA Nostra, nesdělení hesla je trestný čin, za který se chodí na rok do vězení atd. atd.

Vůbec to nechci zlehčovat, podle mě je zastupitelská demokracie správná věc a svoboda je věc ještě správnější. Dokonce bych byl ochoten se zastupitelské demokracie vzdát, pokud by mi jiný režim nabízel více svobody. Ale že bude dáván režim s rudým praporem za vzor premiérovi Velké Británie, co se svobody a demokracie týče, toho by se asi kdekdo ještě nedávno nenadál.

Kdo by to byl řekl, že se svět během dvaceti let dvakrát převrátí naruby? Nejdřív byl Východ totalitní a Západ byl známka svobody. Pak se to otočilo a údajně pravicoví prezidenti Západu pronášeli filipiky proti svobodě, trhu a odstřihávali lidi od internetu, zatímco z Východu vysílala Svobodná Evropa. Ale Východ Západu pořád záviděl a chtěl se mu vyrovnat, nevšiml si, že doba se změnila.

A tak se Východ Západu vyrovnal a společně stvořily tutéž Říši zla, tentokrát už celoevropskou. A jednou z nejsvobodnějších zemí světa se stala Čína. Kdo by to byl řekl…

Martin Pánek je člen republikového  výboru Strany svobodných občanů vyšlo na blogu

kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x