Free Porn
Úterý, 16 července, 2024
Home Nezařazené Čína začíná s přímými prodeji ovoce a zeleniny do Ruska

Čína začíná s přímými prodeji ovoce a zeleniny do Ruska

I přes protlačovaný mem médií mainstreamu, že Rusko začíná být díky Západním sankcím ‚izolované‘ od zbytku světa, to vypadá, že si našli pár nových ‚starých‘ přátel, aby se s nimi odizolovali. V patách ruskému zákazu dovozu potravinářských produktů z minulého týdne, oznámili ruští a čínští činitelé dohodu, že Čína začne dodávat přímo do Ruska ovoce a zeleninu přes speciální logistická centra na ruském dálném východě. Je pozoruhodné, že tento týden jsme viděli, jak ruský HDP poráží konsensus očekávání, vzestup rublu a poskočení akcií vzhůru, zatímco německé indexy důvěry se potopily – nemohli bychom to snad nazvat výbuchem do tváře?

Jak hlásí RT

Čína začne s prodejem ovoce a zeleniny přímo do Ruska a společnost Baorong k tomu plánuje zřídit na hranicích s Ruskem speciální logistická centra v Dongningu na ruském Dálném východě.

Podpořte Reformy.cz nákupem tématicky vyzdobených oděvních doplňků a jiných užitkových předmětů z eshop.reformy.cz

70 000 čtverečních metrů prodejních ploch a 30 000 čtverečních metrů skladů vybavených chladícím a dalším zařízením bude umístěných ve speciální celní zóně hraničního přechodu, cituje ITAR-TASS šéfovou Asociace aplikované ekonomie v Heiloungjiangu v provincii Zhang Chunjiao.

„Přímý vývoz ovoce a zeleniny do Ruska bude organizován odsud,“ řekla.

Postavit to bude stát $9,7 milionu dolarů. Čas na celní odbavení se sníží a nebude zapotřebí dvojitých kontrol nákladu kvůli video-dohledu ve skladu.

I čínská společnost Dili má v úmyslu do konce roku 2014 vytvořit podobnou hraniční obchodní zónu, dodala Zhang Chunjiao.

Toto oznámení přišlo poté, co Rusko minulý týden zavedlo 1 roční zákaz na dovozy některých zemědělských produktů z EU, US, Austrálie, Kanady a Norska. Pokud to vydrží, mohlo by to členy Evropské unie stát $16 miliard, odhaduje Vygaudas Usackas, velvyslanec EU v Rusku.

*  *  *

Předpokládáme, že platby za tyto dovozy budou v rublech nebo v renminbi… ne v US dolarech.

*  *  *

Jak jsme uvedli minulý týden, existují dobré důvody, proč tyto nové sankce Evropu dost zdrtí; kdo ale utrpí nejvíce?

Členské státy EU si už stěžovaly, že jejich ekonomiky budou tvrdě postiženy s tím, že Německo a Polsko přijdou o nejvíce obchodů s Ruskem a baltické státy – Litva, Lotyšsko a Estonsko – zažijí velice prudký propad HDP.

 

 

Účinek na US bude velice omezený, jelikož zemědělské exporty do Ruska jsou asi jedna desetina procenta celkového hrubého domácího produktu US, uvádí US ministerstvo zemědělství.

US export potravin do Ruska v roce 2013 obnášel méně než 1 procento celkových zemědělských exportů země, sdělilo RIA Novosti US ministerstvo zemědělství, Ruské exporty na trhy US a Evropy jsou 13 procent jeho HDP. V roce 2013 vyvezly US do Ruska potraviny za $1,3 miliardy, z nichž asi čtvrtina byly drůbežářské produkty.

*  *  *

Dále snad ve snaze neztrapnit se, EU nebude Čínu žádat, aby se zdržela podpory Ruska:

Evropská unie už neplánuje žádat četné státy, zvláště Čínu, aby se zdržely nahrazování zakázaných evropských potravinářských produktů na ruském trhu, řekl v úterý RIA Novosti zdroj blízký vedení EU.

„O tom nejsou žádné konkrétní plány,“ řekl tento činitel, když odpovídal na otázky, zda EU požádá Čínu a některé další země, aby na ruském trhu nenahrazovaly zakázané zemědělské a potravinářské produkty z Evropy svým vlastním zbožím.

Předchozí mediální zprávy naznačovaly, že Evropská unie plánovala přesvědčit Brazílii, Chile, a další latinskoamerické státy, aby do Ruska neexportovaly své potravinářské produkty. Říkávalo se, že EU očekává, že tyto země nezneužijí výhod z embarga na evropské produkty.

*  *  *

Takže to vypadá, že US sankce zažehly výbuch do tváře Evropě… jak dlouho to potrvá, než Washington zase zjistí, že je sám?

*  *  *

Více od-izolování?

  • PUTIN ŘÍKÁ, ŽE EGYPT JE PŘIPRAVEN ZNAČNĚ ZVEDNOU EXPORT POTRAVIN DO RUSKA
  • EGYPT STUDUJE ZÓNU VOLNÉO OBCHODU S CELNÍ UNIÍ VEDENOU RUSKEM: PUTIN
  • RUSKO USILUJE O ZDVOJNÁSOBENÍ DOVOZŮ EGYPTSKÝCH POTRAVIN, ŘÍKÁ FEDOROV
  • FEDOROV Z RUSKA ŘÍKÁ, ŽE EGYPT DODAL POTRAVINY ZA $460 MILIONŮ BĚHEM 1 HODINY

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x