Středa, 30 listopadu, 2022
Home Nezařazené Co bude po Nečasovi?

Co bude po Nečasovi?

 

Včerejší den přinesl dobrou zprávu. Společenský tlak na politickou aroganci, korupční zlodějiny, naduté nýmandství a bezohledné rozkrádání peněz daňových poplatníků snad konečně posunul hranice nedotknutelnosti. Po létech předstíraného lovu děravou sítí, “orchestrovaného” protikorupčního tažení podle not velkých kaprů, si dnes s velkou pravděpodobností nemůže být stoprocentně jistý svým nomenklaturním krytím ani Kolibřík se všemi Mazánky.

Stáváme se snad konečně právním státem, kde úředník i politik primárně vykonává službu občanům, pracuje na zvelebování veřených statků a služeb, nelže, nekrade či nepodvádí? Stáváme se snad konečně státem, kde není normální, aby se státní krmelec stal zdrojem nereálného zbohatnutí bezpáteřních všehoschopných mafiánů s nejostřejšími lokty?

No, nebuďme naivní, k tomuto cíli je ještě daleko. Včera se snad ale blýsklo na lepší časy. Po zatčení oranžového vinaře roku a jeho fámulů, po policejních intervencích do práce ROP Severozápad a podobných kausách, je rána těsně vedle premiéra zajímavou zápletkou, která určitě nepřidala klidu do řad poslanecké výkrmny, ani do řad šedých eminencí a určitě ani do řad různých trafikantů, podržtašků a zbytečných razítkovačů uplácených lejster, kteří mají “službu státu” jako neoficiální živnost.

Když nic jiného, bude se jim o malinko hůře spát a možná někteří dokonce dostanou takový strach, že některý z úplatků odmítnou, výběrové řízení necinknou a na státní zakázce nevydělá firma Manželka a syn a.s. víc jak polovinu v čistém zisku. Ano, to je na včerejších událostech to dobré.

Daleko horší jsou však reakce politické reprezentace a realistický výhled do budoucnosti. Tragédií je pak chování premiéra Petra Nečase. Měl jedinečnou šanci stát se opravdovým vůdcem, mohl vstát z relativně beznadějného popela jako ještě přijatelně oškubaný pták Fénix. Stačilo říci, že právě za jeho vlády se něco málo pohnulo, něco málo odbrzdilo na státních zastupitelstvích a něco málo povolilo v práci policejních detektivů. Že to “něco málo” je určitě obrovská politická práce, mnoha kmotrům i kmotříkům navzdory. Dokonce taková, že jí neunikla ani dáma jeho srdce. A dokonce mu to někdo mohl i uvěřit.

Místo toho se standardně schoval za barikádu z balastu, prázdných gest a zbytečných slov. Uzavřel tak sám sobě účet a nabil ostrými svým následníkům ve Strakově akademii. Timurova oranžová parta, rudí revolucionáři, ba i dokonce politická divize Strážní služby a jí podobné spolky. Všichni krouží jako supi nad modrou mršinou a čekají co zbyde z knížecích hodů. Současně pak dávají zatím nedotknutelnému predátorovi pachová znamení o možné společné hostině.

Nechci tím ani v nejmenším tvrdit, že za včerejší akcí je Kalouskova famiglia. Nezničitelnému Miroslavovi se zřejmě opět jen podařilo odklonit hlavní úder mimo jeho štáb, popřípadě také neví, čeká a tápe, ale vize budoucnosti, která se mu nyní rýsuje vypadá na první pohled docela nadějně. Co můžeme čekat?

ODS směřuje do opozice, Nečas do “zasloužené” trafiky. To se mi jeví jako neoddiskutovatelné, s tím dodatkem, že pokud modří ptáci urychleně nezmobilizují poslední zbytky zdravého rozumu a nepřestanou někteří z nich hovořit o včerejší akci jako o téměř státním převratu, budou se moci na poslanecké lavice v parlamentu dívat tak leda v televizi.

Další vývoj bude záviset na výsledcích včerejší “policejní realizace”. Natěšení čekatelé na vládní koryta možná ani v této situaci neseženou dostatek kapříků na vypuštění vlastního rybníka. Rok se bude politicky lavírovat a masírovat elektorát. Pokud policie nepozavírá během této doby i prozatím křišťálově čisté kádry dnešních mravokárců neposkvrněných modrým flekem, vítězství v příštích volbách si rozdělí ČSSD a KSČM. Ano, troufám si tvrdit, že rozdíl v počtu hlasů pro obě bolševické partaje bude nakonec velmi malý. V zádech však budou mít neudolatelného Kalouska, jehož noty budou znovu velmi důležité. Vláda ČSSD, TOP09 s tichou podporou KSČM nás tedy zřejmě nemine. Bude lepší než Nečasova?

Co udělají noví, dnes znejistělí a vystrašení budoucí vůdci? Slovy Pavky Kolibříka Béma to musí zorchestrovat do klidu. Přece nelze tolerovat, aby se vládním soudruhům proháněli po nocích domy borci v kuklách a s beranidly. Obávám se tedy, že dojde k docela masivní výměně v aparátu státních zastupitelství, policejních ředitelství i ministerstva vnitra. Satan Kubice bude mediálně upálen. Čest a sláva vládních představitelů i jejich řídících orgánů bude znovu správně pokryta a zachráněna. Tak jako za Grosse či Paroubka. Obávám se, že lépe už bylo.

Diskuse bez registrace, další články, volební anketa: ZDE.

Karel Kříž vyšlo na:

Co bude po Nečasovi?

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

2 miliony migrantů se přes noc stanou občany, Německo znásobuje úsilí o velkou výměnu obyvatel

Nový německý zákon o občanství radikálně Německo transformuje na generace. Německo se blíží k úplnému přetvoření zákonů o občanství a...

Holandská vláda sedlákům zruší 3 000 farem, aby vyhověla Zeleným předpisům EU

Tato vláda vyčlenila 24,3 miliardy € na kompenzace podnikům za jejich plánované vyvlastnění a zrušení provozu tohoto soukromého vlastnictví.

Bidenův gender-fluidní šéf jaderného úřadu obviněn z trestného činu krádeže

Vedoucí činitel Ministerstva energetiky vedoucí jaderný úřad byl obviněn z trestného činu krádeže, neboť na letišti v Minneapolis v září ukradl zavazadlo a krátce nato...

Školy vyznávající zásluhy, férovost a rovnost by měly zvítězit nad těmi vyznávajícími diverzitu, rovnost a inkluzivitu

Před asi stoletím rozběhli „pokrokoví“ uchvácení amerického vzdělávacího systému. Chtěli vymýtit individualismus, který byl vždy puncem lidského charakteru, aby tak lidé byli...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
11
0
Would love your thoughts, please comment.x