Free Porn
Pátek, 21 června, 2024
Home Nezařazené Co Islámský stát skutečně zamýšlí

Co Islámský stát skutečně zamýšlí

Bitva u Omdurmanu (en.wikipedia.org)

 

Americký novinář a spisovatel Eric Margolis o pohledu muslimském světa a o slabinách křížovách výprav.

 
Nedávné útoky sympatizantů Islámského státu v Paříži, Londýně a Kalifornském San Bernardinu nejsou ojedinělými činy bezmyšlenkovité krutosti, násilí a zvěrstev.

Jsou součástí dobře vyvinuté strategie Islámského státu vtáhnout západní mocnosti do mnohem rozsáhlejší války na Středním východě. Této snaze napomáhá hlásaná pravda amerických, britských a francouzských politiků.

Inspirací je porážka britské armády v roce 1883, která byla vlákána k hornímu Nilu a pak ze zálohy přepadena záplavou 300 000 bojovníků místních kmenů. A také porážka Britů v Afghánistánu v druhé anglo-afghánské válce v roce 1880.

Před pěti lety jsem se dotazoval íránského ozbrojence, zda se nebojí americké invaze do Íránu. “Uvítali bychom ji,” řekl s úsměvem.”Američané by si na Íránu vylámali zuby.”
Po pěti letech jsou na řadě bojovníci ISIS, aby obhajovali tuto strategii.
Záměr ISIS a dalších proti-západních skupin není zahubit Američany, Brity a Francouze, jak se mnozí hloupě domnívají, ale zbavit západní mocnosti kontroly nad Středním východem a muslimským světem.
Má kniha American Raj – How American Rules the Muslim World je celá o této málo pochopené věci.  Žádný americký vydavatel by se nezabýval tímto tabuizovaným tématem. Kniha byla vytištěna v Kanadě a jiných zemích.

To, čemu říkáme “terorismus” – nesmyslný prázdný termín – je reakce na vměšování se na Středním východě a v jižní Asii.
Všechny muslimské země, které se pokusily vzdorovat západní dominanci – Irák, Sýrie, Libanon, Súdán, Alžírsko, Somálsko, Afghánistán a nyní Jemen – byly zničeny, většinou leteckými silami. Nic nevydrží pod silou letectva a námořnictva USA. Nebe muslimského světa patří americké vzdušné síle a její nástavbě, vzdušným silám Izraele.
Například by se americké síly už dávno stáhly z Afghánistánu, nebýt nepřetržitého vzdušného pokrytí americkými letouny, připravenými okamžitě zasáhnout. Pohled na afghánskou nemocnici v Kunduzu, zničenou strašlivými bitevními vrtulníky USAF AC-130H, ukazuje hrozivou sílu americké vzdušné flotily, moderního ekvivalentu Britského královského námořnictva.

Po roce 1890 básník Hillaire Belloc, píšící o britském dobytí Súdánu a jatkách Dervišské armády v Omdurmanu, napsal památné řádky, které shrnuly západní koloniální historii v muslimském světě a v Africe: “Cokoli se stane, máme zbraň Maxim, oni ji nemají.” Zbraň Maxim byla první verzí kulometu.

Žádné vojenské síly Středního východu na bojišti neodolají západním vojenským technologiím. V roce 2003 potkal iráckou armádu stejný osud, jako meči se hemžící Derviše v Omdurmanu.

Kdokoli chce pochopit ISIS a jeho příbuzenstvo, měl by rychle zkouknout vynikající film Khartoum z roku 1966.

Jediný způsob, jak se země muslimského světa mohou konfrontovat se západními silami, je bezprostřední taktika pěchoty: boj holýma rukama, kde západní vzdušná či pozemní síla nebude rozhodující. Izrael se poučil tvrdou lekcí při své katastrofální invazi do Libanonu v roce 2006.
Mnoho bojovníků Středního východu hledí na západní síly jako na slabochy a zbabělce, spoléhající se skoro výhradně jen na vzdušné údery a těžké dělostřelectvo, se strachem jít bojovat holýma rukama.

“Kdyby jen šlo vtáhnout západ hluboko do našich zemí a pak si je postupně podávat.”
Přesně to ISIS zamýšlí. Proto zosnoval takové provokace v Evropě a v USA. Usama bin Ladin kázal: “Zapleťte imperialisty do několika malých krvavých válek. Nechte je vyčerpat a zkrachovat. Ekonomika je Achillovou patou západních mocností.”
Demagogičtí západní lídři jako Marine le Pen, Donald Trump, Ted Cruz a Hillary Clinton, kteří volají po dalších útocích na muslimský svět, by nás přesně nechali padnout Islámskému státu do této pasti.

“Další křesťanští vojáci, nemajíc potuchy, co je pouštní písek, který před nimi leží.”

 

Zdroj: http://ericmargolis.com/2015/12/what-isis-really-has-in-mind/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
11
0
Would love your thoughts, please comment.x