Středa, 24 dubna, 2024
Home Nezařazené Co nám dala Brusel? Nigel Farage 18.6. v Hydeparku!

Co nám dala Brusel? Nigel Farage 18.6. v Hydeparku!


V souvislosti s tím, jak jsme na facebooku oznámili, že Nigel Farage přijede 18.6.2012 do ČR a bude v pořadu ČT24 v Hydeparku nám europoslanec za ČSSD RNDr. Pavel Poc vložil do naší diskuze odkaz na následující video s komentářem: “Že by byl pan Frage hlavním hrdinou tohoto klipu? :)”. Opomeňme to, že pan Poc neumí ani napsat jméno svého kolegy z Parlamentu EU. Video krásně ukazuje, jak jsou internacionální socialisté zcela mimo realitu. Pokud neumíte anglicky, stačí si přečíst komentář pod videem.

Reaguje Martin Pánek, tvůrce spřízněného webu euroSEPtik.cz, který skloňuje slovo Brusel podle vzoru prdel:

 

Najdi pět rozdílů…

Takže, jak vidíte, EU sprostě vykradla jednu slavnou scénku z Monty Pythonů. Ale tam, kde jsou Monty Pythoni vtipní, Brusel je veletrapná a lže.

Je dobře, že i Evropská unie už pochopila, že nemůže tak bezostyšně lhát a tvrdit, že členské státy o žádnou suverenitu nepřicházejí. To už tvrdí pouze ti nejhloupější čeští eurohujeři. Zde tedy máme důvody, proč je ztráta suverenity dobrá.

 • levnější lety
 • ochrana spotřebitele
 • jednotný trh
 • ochrana životního prostředí
 • studentské výměny
 • ochrana duševního vlastnictví
 • regionální fondy
 • jednotný hlas ve světovém obchodu
 • žádné hranice uvnitř Evropy
 • levnější a lepší telefonní hovory
 • je bezpečnější jíst jídlo, které kupujeme
 • mír

Rozeberme si to postupně.

Levnější lety Je s podivem, že jako první výhodu členství v EU by někdo zmínil levnější lety. S eurohujery už jsem absolvoval snad stovky diskusí a ještě ani jeden z nich se o levnějších letech nezmiňoval. Ano, EU liberalizovala létání (někdy před třiceti lety), ale tady se podívejte, jak se na problémy, které mají v EU letecké společnosti, dívá šéf Ryanairu. Podle něj dokonce zlevnění letů přišlo díky němu a navzdory bruselským úředníkům.

Každopádně tlak na zrušení národních hloupých regulací může pocházet i od organizace typu EFTA nebo Rada Evropy, celý bruselský aparát k tomu netřeba.

Ochrana spotřebitele Taky jste se cítili před vstupem do EU zcela neochránění? Div, že vámi neprojel proud, kdykoliv jste sáhli na vypínač. Co znamená ochrana spotřebitele podle Brusele jsou ovšem naprosto otravné regulace nařizující dvoje dveře ve výtahu, pomalé eskalátory, rovné okurky, neschopné vysavače, žárovky, sprchové hlavice atp.

Viz článek Tomáše Břicháčka, který bych nazval Jeden den s acquis communautaire.

Jednotný trh Ano. Ale jednotný trh není volný trh, i když se to většině lidí plete. Jednotný trh znamená právě všechny ty regulace uvedené výše (a taky všechny ostatní), když neschopné německé firmy lobbují v Bruseli za to, aby se jejich konkurentům z chudších členských států zvedaly náklady. Volný trh funguje v rámci EFTA, tedy organizaci, která existuje stejně dlouho jako Evropská unie.

Navíc, vypovězením členství v EU nevypovídáme členství v Evropském hospodářském prostoru. Takže i po vystoupení z EU máme uzavřenou mezinárodní smlouvu mj. o tom, že s EU budeme nadále obchodovat bez cel. Nigel Farage to celé trefně shrnuje zde ».

Ochrana životního prostředí Musím uznat, že to chce koule. Vylézt s ochranou životnícho prostředí v situaci, kdy lži o globálním oteplování nevěří snad už ani Barroso a kdy ceny elektřiny a benzinu jsou uměle zvyšovány kvůli solárním panelům nebo biopalivům. Tohle vám nikdo nežere.

A světe div se, i před Evropskou unií tady existovala ochrana životního prostředí. Viz např. tento výmluvný graf.

Studentské výměny Zajímavé, že studentské výměny existují i se zeměmi jako USA, Čína, Singapur, Austrálie atd. atd. Asi nové členské země Evropské unie.

Zůstává též otázkou, zda je daňový poplatník povinen platit studentům nejen studium na jejich mateřské škole, ale také semestr plný chlastu ve skupinkách typu Portugalec-Finka-Rakušák-Čech-Slovenka.

Ochrana duševního vlastnictví Musím přiznat, že v tomto okamžiku jsem se začal smát nahlas. Ve videu, které zcela vykrádá copyrightem chráněný film od Monty Pythonů řekne Číňan, že ochrana duševního vlastnictví před Unií neexistovala a že nám ochrana duševního vlastnictví zlepšila životy.

To musí být nějaký meta-meta-meta-metahumor, tohle přece nikdo nemůže myslet vážně.

Zákony na ochranu duševního vlastnictví existují zhruba od roku 1860, v České republice rozhodně bylo duševní vlastnictví legislativně chráněno i před vstupem do Evropské unie.

V Číně je zákonem ochrana duševního vlastnictví zaručena též, ale je pravdou, že se na to příliš nehledí. Číňan z videa si ovšem mohl všimnout, že čínská ekonomika rostla posledních 20 let průměrně o skoro osm procent ročně, kdežto ta evropská s bídou o dvě, a mohlo ho trknout, jestli to náhodou nemá spojitost.

O bezpodmínečné prospěšnosti legislativní ochrany duševního vlastnictví navíc nejsem přesvědčen.

Regionální fondy Srsly? Největší korupční systém, který lidstvo kdy vymyslelo, a on se s ním pořád někdo vytahuje. Kauza Rath et al. je pouze nejviditelnějším důsledkem celého dotačního eurosystému, jenž je přímo ztělesněním korupce. Připomínám, že účetnictví Evropské unie ještě nikdy neprošlo auditem a auditoři vždy najdou v účetnictví zásadní pochybení. Není divu.

To vše je ovšem pouze nadstavba nad tím, že dotace obecně jsou zlo, pokřivují svobodný trh a nutí vás nakupovat něco, co nechcete.

Jednotný hlas ve světovém obchodu A to má být výhoda, prosím jich? Jakou výhodu má Česká republika z toho, že nemá svoje křeslo ve Světové obchodní organizaci a nemůže si dohodnout obchodní smlouvu třeba s Austrálií?

Žádné hranice uvnitř Evropy Zaprvé, já zásadně nesouhlasím s tím, že Schengen je dobro. Členství v Schengenském prostoru má spoustu neviditelných nevýhod. Domnívám se navíc, že je Schengen protiústavní, protože jeho podmínkou je vydávat podezřelé občany do cizích zemí, za věci, které u nás ani trestnými činy nejsou.

Chtěl bych ještě upozornit na to, že fronty na hranicích byly kvůli clům. Po vstupu do EU (kdy padla cla, ale stále ještě jsme nebyli v Schengenu) bylo zdržení na hranicích řádově v jednotkách minut.

Schengen je téže separátní smlouvou a po vystoupení z EU zůstáváme členy Schengenského prostoru. Já si myslím, že to je bohužel, ale vy si můžete myslet bohudík.

Levnější a lepší telefonní hovory No, tak já nevim, ale moje telefonní hovory stojí celý život nominálně stejně (a tedy reálně jsou díky mému bohatnutí levnější), též kvalita je stejná. Takže EU si opět vymýšlí nesmysly. Je prava, že díky Evropské komisi jsou levnější roamingové hovory, ale to pouze hloupí socialisté napravují hrůzu jedné regulace (kterou vytvořili oligopolní strukturu) jinou hloupu regulací. Řešením, jako obvykle, je radikální liberalizace, nikoliv Viviane Redingová.

Je bezpečnější jíst jídlo, které kupujeme ROFL.

Mír Tohle je často opakovaná tzv. bruselská lež. Také to je poslední argument zoufalých eurohujerů Když už uznají, že EU je katastrofa, vždycky vytáhnou “mír”. Jde vidět, že neví nic o historii ani mezinárodních vztazích. Demokratické státy proti sobě neválčí, ať už jsou v Unii nebo nejsou. Pokud už nějaká organizace zajišťuje mír v Evropě, pak je to NATO a ne těch několik zoufalců v Eurocorpsu.

A vůbec — zamysleli jste se někdy nad hloupostí toho argumentu? Chcete snad tvrdit, že pokud se rozpadne Evropská unie, znamená to, že druhý den bude Polsko napadeno Německem?

Abyste neříkali takovéhle hlouposti, přečtěte si Jak vystoupit z EU.

Závěrečná poznámka: Že autor videa nevidí rozdíl mezi Evropou a Evropskou unií, už raději ani nekomentuji.

Martin Pánek je členem Svobodných, vyšlo na mmister.com

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
21
0
Would love your thoughts, please comment.x