Středa, 24 dubna, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Další provokace pašeráků lidí, dva migrační trajekty připluly k italskému přístavu

Další provokace pašeráků lidí, dva migrační trajekty připluly k italskému přístavu

(AFP) — Další přetlačování vypuklo v sobotu mezi neziskovkami provozujícími přívozy migrantů a italským populistickým ministrem vnitra Matteo Salvinim, když dva čluny naložené migranty dorazily k pobřeží Lampedusy, kde hledají bezpečný přístav.

K lodi Alex plavící se pod italskou vlajkou a patřící Mediterranea s 41 migranty na palubě se v sobotu přidalo plavidlo německé charity Sea-Eye’s jménem Alan Kurdi, co veze 65 migrantů nasbíraných u Libye.

Italský populista Salvini vydal minulý měsíc dekret, který pokutuje kapitána, vlastníka a operátora plavidla „vstupujícího do italských teritoriálních vod bez oprávnění“ pokutou až 50 000 euro.

„Čekáme v mezinárodních vodách u ostrova Lampedusa,“ tweetla z Alan Kurdi Sea-Eye.

„Finanční stráž přijela osobně, aby doručila Salviniho dekret: Tento přístav je zavřený,“ uvedli s odkazem na celníky.

Evropské řešení? 

Německý ministr vnitra Horst Seehofer tweetnul, že Německo je připraveno vzít některé z těch na palubě „jako součást řešení na základě celoevropské solidarity.“

Sea-Eye řekla, že těch 64 mužů a žen sebrala z přetížené modré dinghy, která neměla ani dost pitné vody a na palubě neměla satelitní telefon ani navigační zařízení.

Salvini obviňuje plavidla neziskovek z pomoci pašerákům a řekl, že další plavidlo Alex by mělo odplout do maltské metropole Valletta, když 13 z těchto lidí, kteří byli „v ohrožení“ v pátek vzali na Lampedusu, takže na palubě jich zůstalo 41.

Také Valletta řekla Alex, aby připlula do maltských vod a ty migranty vyložila, ale Mediterranea říká, že ta plavba by byla příliš náročná.

Ukazovali fotografie tuctů migrantů a žadatelů o azyl schovávajících se před sluncem pod dekami pro přežití na úzké palubě tohoto 18metrového námořního člunu.

15hodinová plavba

„Za těchto podmínek není možné podstoupit 15hodinovou plavbu. Čekáme na italskou nebo maltskou námořní asistenci, aby tyto lidi vzala na palubu,“ uvedla na Twitteru Alessandra Sciurba z Mediterranea.

Řekla, že ač Italové vzali z této malé lodi rodiny a těhotné ženy, tak „všichni nezletilí bez doprovodu zůstali na palubě včetně jednoho 11letého.“

Miditerranea se skládá převážně z levicových aktivistů, kteří Salviniho provolali nepřítelem, když ten zažívá nárůst popularity a jeho strana Liga roste díky jeho tvrdému postoji k transportům migrantů.

Průzkum vydaný italskými novinami Corriere della Sera v sobotu uvedl, že 59 procent Italů se Salviniho zavřením přístavů pro plavidla neziskovek souhlasí.

Italské úřady na Lampeduse minulý týden zabavily plavidlo patřící německé pomocné skupině Sea-Watch a zatkly jeho kapitánku Carolu Rackete za neoprávněný vstup do přístavu s tucty migrantů na palubě.

Italský soudce ji tento týden nařídil propustit, kdy tímto rozhodnutím Salviniho rozzuřil.

Dvě další vyšetřování této kapitánky z obvinění z pomoci pašerákům lidí a z maření úředního rozhodnutí ještě probíhají poté, co si prorazila vstup i přes plavidlo italských celníků.

Salvini v sobotu zopakoval svou výzvu k reformě Dublinských pravidel Evropské unie, která stanovují, že žadatelé o azyl jsou vyřizování v té zemi, kam první dorazili.

„Nevypadá to, že většina evropských zemí by to tak chtěla,“ řekl Salvini, kdy vyzývá ke změně takových pravidel, o nichž tvrdí, že na Itálii uvalují nespravedlivé břímě.

„Chceme nahradit pravidla, která nefungují,“ řekl žurnalistům v Miláně.

I přes Salviniho zjevnou tvrdost ohledně zavření italských přístavů pro migranty, tucty migrantů a žadatelů o azyl dále do Itálie pronikají jinými způsoby, někteří dokonce zachránění italskými úřady.

Čísla ministerstva vnitra ukazují, že 191 jich přes moře dorazilo minulý týden.

AFP

6 Jul 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/07/06/another-stand-off-two-migrant-transports-arrive-closed-italian-port/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x