Úterý, 7 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Další provokace pašeráků lidí, dva migrační trajekty připluly k italskému přístavu

Další provokace pašeráků lidí, dva migrační trajekty připluly k italskému přístavu

(AFP) — Další přetlačování vypuklo v sobotu mezi neziskovkami provozujícími přívozy migrantů a italským populistickým ministrem vnitra Matteo Salvinim, když dva čluny naložené migranty dorazily k pobřeží Lampedusy, kde hledají bezpečný přístav.

K lodi Alex plavící se pod italskou vlajkou a patřící Mediterranea s 41 migranty na palubě se v sobotu přidalo plavidlo německé charity Sea-Eye’s jménem Alan Kurdi, co veze 65 migrantů nasbíraných u Libye.

Italský populista Salvini vydal minulý měsíc dekret, který pokutuje kapitána, vlastníka a operátora plavidla „vstupujícího do italských teritoriálních vod bez oprávnění“ pokutou až 50 000 euro.

„Čekáme v mezinárodních vodách u ostrova Lampedusa,“ tweetla z Alan Kurdi Sea-Eye.

„Finanční stráž přijela osobně, aby doručila Salviniho dekret: Tento přístav je zavřený,“ uvedli s odkazem na celníky.

Evropské řešení? 

Německý ministr vnitra Horst Seehofer tweetnul, že Německo je připraveno vzít některé z těch na palubě „jako součást řešení na základě celoevropské solidarity.“

Sea-Eye řekla, že těch 64 mužů a žen sebrala z přetížené modré dinghy, která neměla ani dost pitné vody a na palubě neměla satelitní telefon ani navigační zařízení.

Salvini obviňuje plavidla neziskovek z pomoci pašerákům a řekl, že další plavidlo Alex by mělo odplout do maltské metropole Valletta, když 13 z těchto lidí, kteří byli „v ohrožení“ v pátek vzali na Lampedusu, takže na palubě jich zůstalo 41.

Také Valletta řekla Alex, aby připlula do maltských vod a ty migranty vyložila, ale Mediterranea říká, že ta plavba by byla příliš náročná.

Ukazovali fotografie tuctů migrantů a žadatelů o azyl schovávajících se před sluncem pod dekami pro přežití na úzké palubě tohoto 18metrového námořního člunu.

15hodinová plavba

„Za těchto podmínek není možné podstoupit 15hodinovou plavbu. Čekáme na italskou nebo maltskou námořní asistenci, aby tyto lidi vzala na palubu,“ uvedla na Twitteru Alessandra Sciurba z Mediterranea.

Řekla, že ač Italové vzali z této malé lodi rodiny a těhotné ženy, tak „všichni nezletilí bez doprovodu zůstali na palubě včetně jednoho 11letého.“

Miditerranea se skládá převážně z levicových aktivistů, kteří Salviniho provolali nepřítelem, když ten zažívá nárůst popularity a jeho strana Liga roste díky jeho tvrdému postoji k transportům migrantů.

Průzkum vydaný italskými novinami Corriere della Sera v sobotu uvedl, že 59 procent Italů se Salviniho zavřením přístavů pro plavidla neziskovek souhlasí.

Italské úřady na Lampeduse minulý týden zabavily plavidlo patřící německé pomocné skupině Sea-Watch a zatkly jeho kapitánku Carolu Rackete za neoprávněný vstup do přístavu s tucty migrantů na palubě.

Italský soudce ji tento týden nařídil propustit, kdy tímto rozhodnutím Salviniho rozzuřil.

Dvě další vyšetřování této kapitánky z obvinění z pomoci pašerákům lidí a z maření úředního rozhodnutí ještě probíhají poté, co si prorazila vstup i přes plavidlo italských celníků.

Salvini v sobotu zopakoval svou výzvu k reformě Dublinských pravidel Evropské unie, která stanovují, že žadatelé o azyl jsou vyřizování v té zemi, kam první dorazili.

„Nevypadá to, že většina evropských zemí by to tak chtěla,“ řekl Salvini, kdy vyzývá ke změně takových pravidel, o nichž tvrdí, že na Itálii uvalují nespravedlivé břímě.

„Chceme nahradit pravidla, která nefungují,“ řekl žurnalistům v Miláně.

I přes Salviniho zjevnou tvrdost ohledně zavření italských přístavů pro migranty, tucty migrantů a žadatelů o azyl dále do Itálie pronikají jinými způsoby, někteří dokonce zachránění italskými úřady.

Čísla ministerstva vnitra ukazují, že 191 jich přes moře dorazilo minulý týden.

AFP

6 Jul 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/07/06/another-stand-off-two-migrant-transports-arrive-closed-italian-port/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Polští konzervativci zlořečí pokusu EU uchvátit kontrolu nad lesy

EU se ve svém posledním uchvacování moci pokouší převzít kontrolu nad lesy všech zemí. Komise Evropského parlamentu pro životní...

Německo uvažuje o přesměrování proti-uhelných ‚Zelených‘ dotací do výroby zbraní

Německo v současnosti uvažuje o nižším zaměření na ten dlouhý humbuk ‚Zelených‘ iniciativ, neboť se chvatně snaží vystupňovat zaostávající obrannou výrobu, když nedávno...

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x