Čtvrtek, 25 dubna, 2024
Home Nezařazené Daně a zákony jsou jen pro poddané, ne pro poslaneckou vrchnost?

Daně a zákony jsou jen pro poddané, ne pro poslaneckou vrchnost?

Sociálně demokratický přítel a bojovník za blaho obyčejného člověka, Alfréd Michalík, si postěžoval, že snížení čistého příjmu poslanců o 20 až 25 tisíc korun bylo největší ekonomickou “cypovinou” současného parlamentního osazenstva. Docela by mne zajímalo, kolika jeho voličům při přečtení této věty poklesla brada, neboť dvacet pět táců čistá ruka nevydělá ani za dva nebo tři měsíce. Nicméně k podstatě věci.

Soudružský zákonodárný sbor vlády jedné bandy se již delší dobu potajmu zaobíral myšlenkou, kterak si nenápadně vylepšit finanční standard, navzdory veřejným prohlášením o těžké době ekonomické krize a nutnosti si utahovat opasky. Do horoucích pekel bylo prokleto dřívější populistické gesto a závazek Brigády socialistické práce Petra Nečase, které parlamentním stachanovcům zdanilo státem vyplácené prémie, zvané náhrady, za jejich nekonečnou dřinu. Z čeho si má pak chudák poslanec šetřit například na byt, že?

Nekřesťanské daně, které napříč politickým spektrem, vymýšlejí a schvalují právě tito nyní pobouření a “spravedlivě rozhořčení” zákonodárci, jsou přece primárně určeny k okrádání a odírání prostého lidu, který je ještě tak hloupý, že v této Banánové republice pracuje a vytváří nějaké reálné hodnoty.Toho bohdá nebude, aby také poslanecká vrchnost byla daňově krácena!

Soudruzi nám přece vymysleli “henten oný” sociální stát, kde se všichni máme dobře, všichni s radostí čekáme na zářné zítřky a létající pečené holuby, ale také všichni chápeme momentální ekonomické těžkosti a přehmaty při náhodném selhání stovek až tisíců jednotlivců, vyžírajících státní krmelce.

“Quod licet Iovi, non licet Bovi”, praví staré latinské přísloví, dle kterého se tedy poslanecký sbor začal zaobírat myšlenkou, že oni daně prostě platit nebudou a basta fidli! Když už si tak pěkně vymysleli nástavbu ke svým “mrzkým” platům v podobě různých příplatků a náhrad, nebudou přeci jejich část, jako nějaká lůza poplatnická, zase státu strkat zpět do chřtánu! Vždyť si jej utvořili k obrazu svému tak, aby je živil celý politický život a zajistil i s jejich rodinami na stará kolena. Státní kasu ať plní nesvéprávní mloci, kteří nemají páky na to, jak se dostat k politické moci! Kupředu, zpátky ni krok! Hurá!

Na “chudej lid” musí být totiž přísnost. Jinak zvlčí, dělá všelijaký Švarc systémy, optimalizuje daňová přiznání, odklání příjmy a pančuje rum. Neodvádět za zaměstnance příspěvky na zdravotní a sociální zabezpečení? Dle výkladu parlamentních ohýbačů práva je možno jen u poslaneckých asistentů, kteří mají tak složité smluvní vztahy se svým zaměstnavatelem, že by to jinak než systémem pana Švarce prý nešlo udělat! Pro podnikatelský plebs však platí paragraf s až několikaletým kriminálem. Odklánění příjmů? Poslanec jen opoměl či přehlédl, normální člověk zase do káznice. Neplacení daní? Daňový otrok až 12 let ve věznici, poslanec ohne zákon či si schválí jiný.

Pohoda, ne? Zatímco ta část národa, která není pevně přisáta na státním penězovodu, zase pomalu začíná rýt držkou v zemi, aby našla drobné na večeří, papírové na erární výpalné či generační poklady pro exekutorskou mafii, politická věrchuška si hraje na nedoknutelnou vrchnost jako za feudalismu. Naprostá održenost od životních reálií neplacených státem, arogance, povýšenost a slepá víra v neomylné vlastní ego se projevuje dnes a denně. Patří k nim výrok poslance Michalíka, patří k nim však i výpočty Kalouskova ministerstva, neoprávněné sebevědomí budoucí ministryně války Kateřiny Peake či uvažování kluků z ODS, co spolu mluví, že doktor Kuba s kompetencemi superministra hospodářství odkloní do partajní kasy korupční úlitby ze zbytku volební kořisti.

Na mne to působí stejně, jako když bulvární “stár”, matrace na jednu noc, s vizáží Marfuše z Mrazíka i se stejně povedenou matinkou, dostává pravidelný prostor v tisku pro sloupek svých “hlubokomyslných” úvah o životě, vztazích či “nesmrtelnosti chrousta” a zřejmě opravdu existují čtenáři nebo čtenářky, což holky, těhule, manža by čučel, dobrej blogýsek, ahojky :o) :o) :o)?, které to pravidelně čtou a berou to jako realistickou sondu do života nejvyšší společnosti a svůj životní cíl.Potom už se nelze v této společnosti divit ničemu. Bůh s námi!

Diskuse bez registrace a mnoho dalších článků, včetně ankety “Kmotr roku 2012” – ZDE.

Karel Kříž vyšlo na:

Daně a zákony jsou jen pro poddané, ne pro poslaneckou vrchnost?

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x