Free Porn
Pátek, 14 června, 2024
Home Nezařazené Petr Mach: Daně za branami Unie

Petr Mach: Daně za branami Unie

Právě kvůli touze zachovat historicky vyvinutý a kulturně atraktivní evropský model jsme my Němci odhodláni sjednotit a rozšířit Evropskou unii. Jinak nebudeme schopni globalizaci politicky ovládat.

Gerhard Schröder, bývalý německý předseda vlády

Pro zastánce korporativistického sociálního státu je různost politik a různost daní – a tedy existence nezávislých států nepodléhajících jednotnému režimu – hrozbou. Daňová konkurence podkopává jejich hospodářský model. To věděl již guru evropských socialistů Lev Trockij, který napsal: Úkol evropského proletariátu není zachovat na věky hranice, nýbrž je naopak revolučním způsobem zrušit. Žádný status quo, nýbrž Spojené socialistické státy evropské.”

Ať již dnešní evropští sjednocovatelé Trockého četli nebo ne, vědí, že existence nižších daní u sousedů je ohrožuje. EU například dotlačila Švýcarsko, Andoru a další země k tomu, aby úspory občanů zemí EU zdaňovaly a výnosy posílaly ministerstvům financí zemí, z nichž vkladatelé pochází. Kancléřka Merkelová neváhala uložit německé tajné službě úkol ukrást data z lichtenštejnské banky – aby mohla obvinit své občany, kteří legálně ukládali za hranice úspory s cílem vyhnout se německé dani z úroků.

Ačkoliv EU vyvíjí enormní snahu přitlačit evropské země ležící mimo její jurisdikci k přizpůsobení daní standardům EU, mají nezávislé státy stále podstatně nižší daně – a vzhledem k trvalému růstu zdanění v EU se tento rozdíl prohlubuje.

Jak ukazuje tabulka, většina nezávislých jurisdikcí západní Evropy buď DPH vůbec nemá nebo má její sazbu hluboko pod limity nařizované Evropskou unií.

  Sazba DPH Míra nezaměstnanosti
Andora nemají DPH 0%
Faerské ostrovy 25% 1,4%
Gibraltar nemají DPH 3,0%
Guernsey nemají DPH 0,9%
Island 14%-24,5% 1,6%
Jersey nemají DPH 2,2%
Lichtenštejnsko 2,4%-7,6% 1,5%
Monako 5,5%-19,6% 0%
Norsko 7%-25% 2,6%
Ostrov Man 5%-16% 1,5%
San Marino 17% 3,1%
Švýcarsko 2,4%-7,6% 2,6%

Data za rok 2005. Zdroj: CIA Factbook

Grónský příklad

Příkladem území, které se vymanilo z jurisdikce EU, je Grónsko.

Grónsko se stalo spolu s Dánskem – jako dánské území – členem Evropských společenství v roce 1973, přestože přes 70% voličů v Grónsku hlasovalo proti vstupu. Po té, co Grónsko získalo v roce 1979 samosprávný status, se konalo 23. února 1982 úspěšné referendum o vystoupení z ES.

V reakci na grónské referendum členské země Evropských společenství uzavřely Smlouvu o vystoupení Grónska – dodatek k zakládající smlouvě, který stanoví, že se zakládající smlouva nevztahuje na Grónsko.

V Grónsku tedy nemuseli zavést DPH s minimálními sazbami 5% na potraviny a 15% na ostatní služby, jak požadují směrnice EU. Ani nemusí mít spotřební daň z benzínu v minimální výši platné v EU 3,59 euro. Například benzín tam tak stojí v přepočtu asi 11 korun.

Nezávislost všem evropským státům nezávislým na EU velmi svědčí. Mají vysokou životní úroveň, vysoký růst ekonomiky, minimální míru nezaměstnanosti a podstatně delší délku života než země EU.

Snaha EU sjednocovat (= zvyšovat) daně bude pokračovat. EU se bude pokoušet tlačit i na státy, které leží mimo její jurisdikci. Evropské sjednocování legislativy ale povede k hospodářskému zaostávání a prosperující jurisdikce ležící mimo EU budou občanům EU ukazovat, že nezávislost dává smysl.

Každá akce vyvolává protireakci. EU tlačila na pilu a prosadila Lisabonskou smlouvu. To ale nadšení pro celoevropské rozhodování nezvýší. Naopak. S rostoucím diktátem zákonů z Bruselu bude zastánců nezávislosti přibývat. Je jen otázkou času, kdy další země Evropskou unii opustí a vydá se vlastní nezávislou cestou.

Autor je předsedou Svobodných. Příspěvek byl přednesen na konferenci Perspektivy daňové harmonizace v EU v Praze 4.11.2009 Vyšlo v časopise Laissez Faire

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
11
0
Would love your thoughts, please comment.x