Free Porn
Středa, 19 června, 2024
Home Nezařazené Daniel Vávra: Díky všem za „vyhozený“ hlas!

Daniel Vávra: Díky všem za „vyhozený“ hlas!

V posledních pár týdnech jsem se, stejně jako celá řada spřízněných duší, poměrně dost angažoval na podporu Svobodných ve volbách. Mnohé jsem podle všeho přesvědčil. Volby jsou za námi, Svobodní se do sněmovny nedostali a někteří možná mají pocit zmaru. Nebyl to přeci jen vyhozený hlas? Nebyl!

Svobodní jsou malá a mladá strana. Bylo jasné, že jejich boj s Goliášem zavedených a stovky milionů od státu na kampaň inkasujících stran bude těžký a velmi nerovný. I když mohl být výsledek o malinko lepší, jak se podle velmi slušné odezvy veřejnosti v průběhu kampaně dalo čekat, nedopadlo to vůbec špatně a je to skvělá pozice pro příští volby. Ty nebudou za čtyři roky.

Mohlo to být lepší, ale rozhodně to není špatné

Svobodní získali přes 120.000 hlasů a to není málo lidí. Oproti roku 2010 (38.894 hlasů) to je navíc trojnásobný nárůst. A není to málo ani ve srovnání třeba s konkurenční ODS, která získalahlasů 384.000. Jsme na třetině hlasů konkurenční pravice a rosteme. Pokud to tak bude dál, příště je reálná šance, že je překonáme.

Svobodnikoncert.jpg

Za zmínku určitě stojí fakt, že to vše se podařilo všem, hlavně médiím navzdory. Novináři neměli Svobodné z nějakého důvodu ani trochu rádi. Kdo má mezi nimi přátele (já ano), tak asi zažil ten posměch, úšklebky o Jehovistech, extremistech a naivních bláznech, co nemají šanci přelézt přes 1%. To se jasně odráželo v referování v mainstreamových médiích, ignorování v průzkumech a nezvaní do debat. Zatímco Zemanovci a Bobošíková měli dveře otevřené (a jak dopadli), Svobodní a Piráti jako by neexistovali. To se už snad nebude opakovat.

Díky vaším hlasům se to změnilo. 2.5% sice nestačilo na vstup do sněmovny, ale stačilo to k tomu, že příště už budou brát Svobodné vážně a odpustí si narážky. Což jsem osobně pozoroval u většiny z nich hned v den voleb. Novináři… 🙂 Příští volby už o nás snad psát budou.

Kampaň

Zatímco kampaně zavedených stran stály desítky až stovky milionů korun, kampaň Svobodných stála necelé dva miliony, což si můžete ověřit na jejich transparentním účtu.

Strana přesto získala víc než 120 000 hlasů. To není zas tak málo jak by se mohlo při pohledu na číslo 2,5% zdát. 120 tisíc lidí sdílí stejné myšlenky svobody a zodpovědnosti jednotlivce a malého efektivního státu. Celá řada z nich pak bylo ochotná stranu podpořit za svoje peníze a tak celá řada billboardů, roznos letáků a další reklamní akce byly zadarmo, protože to zaplatili příznivci strany ze svého.

Pro srovnání tabulka nákladů na kampaň:

Strana Počet hlasů Náklady na kampaň Cena za hlas
Piráti 132.417 500.000 4
Svobodní 122.564 1.600.000 13
KSČM 741.044 30.000.000 40
Úsvit 342.339 15.000.000 43
ANO 927.240 40.000.000 43
Strana Zelených 159.025 10.000.000 62
TOP09 596.357 50.000.000 84
ČSSD 1.016.829 90.000.000 88
KDU-ČSL 336.970 40.000.000 118
ODS 384.174 50.000.000 130
Zemanovci 75.113 20.000.000 266
Hlavu vzhůru 21.241 30.000.000? 1412

Jak vidíte, tak se Svobodným a Pirátům podařilo takřka bez kampaně oslovit obrovské množství lidí, prakticky jen prostřednictvím sociálních sítí, rozhovorů daných menším médiím a internetu. To všechno za nejmenší cenu za hlas ze všech stran. (čísla v tabulce berte prosím hodně orientačně, vycházel jsem z veřejně dostupných zdrojů a zdá se, že mnohé strany ještě přesně samy nevědí kolik je to bude stát).

Nejlepší zprávou ale je, že Svobodní díky vašim hlasům dosáhli na státní příspěvek za hlas a na příští kampaně tak budou mít k dispozici 12.000.000 korun, což je staví do stejné ligy, jako již zavedené partaje! Pokud se jim podaří udržet si rozumnou cenu za hlas, tak si jistě dokážete představit, že překročení 5% se stává velmi reálnou možností.

Platí při tom, že další volby nejsou až za čtyři roky a to i v případě, že nás nečekají nové předčasné volby. Bude se volit do Brusele, do komunálu, do senátu. Tam všude si budou moci Svobodní konečně dovolit konkurenceschopnou kampaň.

Další efekty

Svobodní nenarostli jen co se hlasů od voličů týče, ale i jako strana. V průběhu kampaně se zvýšil počet členů o stovky, celá řada mých přátel se rozhodla, že se začne aktivně angažovat v politice a stane se členy Svobodných. Stranu to nakoplo, lidé se dozvěděli, že existuje, že to není zatuchlé místo jako tradiční spolky ovládané spřízněnými podnikateli a mají chuť se angažovat. Volební výsledek jim dal naději, že to má cenu. Což je stejně důležité, jako peníze, které přinesl.

Aktivita fanoušků na sociálních sítích byla také skvělá. Početně jste překonali fandy ODS a aktivitou několikanásobně předčili většinu stran. To s sebou přineslo jeden negativní efekt – kdo měl v přátelích několik fandů Svobodných, mohlo se mu stát, že bude mít trochu zaspamovanou zeď. Asi je to daň za chytré přátele 🙂

WP_20131026_005.jpg

Zde je krásně vidět, poměr počtu fanoušků a jejich aktivity. Svobodní překonali v počtu fandů většinu stran, ale nejsou takoví aktivisté jako fandové KDU, nebo Zelených 🙂 TOP09 má naopak fandů hodně, ale nedělají nic.

Stejně je to vyhozenej hlas

Pokud vás nic z toho nezajímá a pořád máte pocit, že to je vyhozený hlas, tak se dobře podívejte na výsledek a spočítejte si, komu jinému by se ho vyplatilo hodit.

ČSSD je v rozkladu. KDU-ČSL nečekala ani den a hned se dle své nejhorší tradice začala cpát do vlády. ODS je v rozkladu. To je sice dobře, třeba se zreformuje, jenže pokud reformu bude představovat „nejoblíbenější politik“ Jiří Pospíšil, napojený na plzeňskou kmotrokracii a stejně roztomilý klučina jako Standa Gross, dopadne to stejně jako se Standou Grossem. O TOP09 škoda mluvit. Kdo volil Svobodné snad ani nemohl uvažovat, že by to hodil těmto socialistickým populistům bez jakýchkoli myšlenek, založených na zašlé slávě, přisprostlým vtipům a pózování s fajfkou. Babiš se obešel i bez vás a bude s ním asi ještě „legrace“, což platí i o Tomiovi. Nemyslím si, že byste měli litovat toho, že kdybyste to hodili někomu jinému, dopadlo by to líp.

Díky!

Sečteno a podtrženo, není to v žádném případě vyhozený hlas. O Svobodných se i díky vám mnohem více ví a média je začala brát vážně. Dostanou nesmírně potřebnou finanční injekci, která je staví do stejné ligy jako ostatní strany a pokud jim zachováte přízeň a podpoříte je i příště, je tentokrát opravdu velmi pravděpodobné, že už to vyjde a do parlamentu se dostane skutečně nová krev. Strana založená na opravdových idejích a jasnému programu a ne jen další dobře zasponzorovaný podnikatelský projekt, který má v lepším případě za cíl pouze chaoticky a nesystematicky flikovat již existující problémy, místo skutečných reforem, které naše země potřebuje jako sůl.

Díky za vaši podporu a doufám, že jí zachováte i příště!

Dan Vávra je autor hry Mafia, vyšlo na blog.idnes.cz
Přečtěte si i můj další aktuální blog: Za komančů bylo skvěle (když zrovna nebylo špatně)

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
29
0
Would love your thoughts, please comment.x