Pátek, 2 června, 2023
Home Nezařazené Daňové poplatníky ždímat, ale do erárních výdajů si nenechat mluvit! (kriz)

Daňové poplatníky ždímat, ale do erárních výdajů si nenechat mluvit! (kriz)

Konečně řídíme ten náš stát jako firmu, konečně neunikne finančnímu drábovi ani koruna DPH na zmar, konečně zatočíme s těmi karusely, konečně všichni poctivě zaplatíme daně do halíře a všechno bude lepší, spravedlivější, transparentnější, protože prosadíme ten fungující stát, který si posvítí na ty živnostenské parazity, na ty daňové podvodníky, co nepíšou účtenku na každý rohlík a ohrožují tak budování tábora míru a socialismu, jistot, prosperity i blaho všeholidu!

Daňová kobra zalehla na matrace, celní správa rekognoskuje trpělivě terén, dojezdový čas na udání se snížil na polovinu času jednotek URNA. Úředníci ministerstva financí dnem i nocí potí krev, by načerpali ty nejlepší zkušenosti a uvedli v život model chorvatský, nakřížili jej s běloruským, bruselským, severokorejským a švédským. Vždy z toho vyjde vyšší level vyždímání daňového poplatníka, větší utažení šroubů, větší šikana, státní buzerace a potřeba dalších nových úřadů a úředníků.

Oko velkého bratra pečlivě sleduje peněženky posledních zoufalců, živících se produktivní prací, aby nepřišel na zmar ani desetník neodvedené daně, finanční gestapo na každém rohu vybuduje lidové udávárny, rozkaz zní jasně: Nižší výběr daní nesmí projít, pak bude líp!

Zoufalé obyvatelstvo, vydělávající již jen na předražené energie, hypotéky, daně, poplatky a odvody už nebude míti dále sil na nějaký odpor, neboť bude mít jedinou starost se nažrat a nechcípnout. Ani si už nevzpomene na to, že za téměř celý výdělek, který mu erár sebere, by mu měl zařídit život plný pečených létajících holubů, ale on tak nějak pořád nemá dost, nemá na nic, jen na nakrmení sebe sama.

Jak je možné, že tak dobrý hospodář, spasitel, nadpřirozená bytost, komplexně geniální podnikatel a manažer ve spojení se sociálními bojovníky za lepší svět jen práská bičem výhrůžek a likviduje poslední zbytky naděje budoucí prosperity aniž by se také podíval na druhou stranu státního rozpočtu. Kde jsou jeho proklamované úspory, nacházené stamiliardy zbytečně vyhazované okny všemožných zbytečných úřadů. Nasadil do nakoupených médií posměšné budovatelské heslo o tom, že arcilotr Kalousek se k prosperitě chtěl proškrtat, velký smích, soudruzi, a rázem je šetření a hledání úspor zapomenuto. Pravý stachanovec eurosocialismu totiž utrácí, dotuje, rozhazuje!

Takže každý poslední malý obchodníček v podhradí ať se třese až mu EET zjistí nezdaněnou svačinu, neboť tak je to prý správné, kázeň musí být. Na druhé straně ale už neslyšíme o tom, že by se snad chystalo nějaká EEV – elektronická evidence státních výdajů z vybraných daní. Proč? Když to prý půjde na každý špendlík prodaný, proč to samé nejde na každý špendlík státem nakoupený? Aby tedy ten poplatník měl kontrolu na svými financemi, které dává ve prospěch budování šťastné společnosti?

To by bylo přeci fér, to by bylo spravedlivé, to by bylo dílo opravdu správného hospodáře. Ale oni to prý nemají ani v Německu, ani v tom Chorvatsku, ani jiní soudruzi v Evropě. Není to podivné? Co to s námi hrají sociální inženýři za falešnou hru? Ti co platí mají právo jen se třást strachy a držet hubu, zatímco ti, co si uzurpují právo jejich peníze utrácet nemají žádnou odpovědnost? Nemusí skládat žádné účty, nikde dokládat účel a přiměřenost svých nákladů, výdajů, svého rozhazování? Co to je za zvláštní nevyrovnaný systém? Co vy na to, pane Babiši?

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz (diskuse bez registrace)

Související články:

Babišova komanda konfiskují legálně nabyté zboží

Živnostníci jako obtížný hmyz

Co je horší, mafie nebo stát?


středa 11.3.2015
9:46
|
karma článku:
30.23
|
přečteno 
611 x

Karel Kříž vyšlo na:

Daňové poplatníky ždímat, ale do erárních výdajů si nenechat mluvit! (kriz)

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají

Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu. Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už...

Slovenští úředníci prosí Brusel, aby intervenoval do nadcházejících voleb a bránil zvolení Fica

Podle vůdce strany Směr Roberta Fica suita úředníků a nezizkovkářů vyzvala činitele EU a NATO, aby v září pomohli zabránit vítězství jeho strany.

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
20
0
Would love your thoughts, please comment.x