Pátek, 27 ledna, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Dánští aktivisté protestují proti obtěžování uřvaným svoláváním do mešity k modlitbám (VIDEO)

Dánští aktivisté protestují proti obtěžování uřvaným svoláváním do mešity k modlitbám (VIDEO)

Dánští aktivisté z pan-evropské skupiny Generace identity vyvěsili ohromný transparent ve znění „Zastavte svolávání k modlitbám“, aby protestovali proti obtěžujícímu řevu volání z mešity k modlitbám.

Krátce poté, co se slova protestu dostala k uším uvnitř mešity, vyhrnuli se muslimové do ulic multikulturní čtvrti Gallerup v Aarhusu, aby začali s demonstrací moci islámu v Dánsku. Objevila se řada videí s agresivními muslimy projíždějícími auty ulicemi, kdy mačkali klaksony, přezírali dopravní předpisy, vyřvávali z mohutných reproduktorů hnusnou muziku a vyvěšovali plakáty před okny a slunečníky, hlásila místní zpravodajská stránka Lokalavisen.

Mešita míru, jak se jí neironicky říká, je druhou největší mešitou v Aarhus a je jednou z mála mešit v Dánsku, která se odmítla distancovat od Islámského státu. Gallerup, který je ohniskem mladých islamistických extremistů, v roce 2015 zažil, jak mladí muslimové projížděli městem kolonami aut s černými vlajkami ISIS a s falešnými Kalašnikovi, uvádí zpráva u dánských novin Berlingske.

Tentokrát však mladí muslimové nemávali vlajkami ISIS, nýbrž mačkali při projíždění klaksony, aby demonstrovali, že zvuky v této zemi jsou v jejich moci.

Ač svolávání k islámským modlitbám není v Dánsku výslovně zakázáno zákonem, mezi dánským obyvatelstvem je k němu bezpochyby silná averze. A Dánové určitě nejsou sami v odporu k urážlivě uřvanému svolávání k modlitbám. Stejná averze existuje a je široce rozšířená v Holandsku, Švédsku, Německu, Francii a v dalších evropských zemích.

By Arthur Lyons 10 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/danish-activists-protest-against-obnoxiously-loud-call-to-prayer-video/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Šest metrik z block-chainů ukazuje, že Bitcoin nabízí generační příležitost k nákupům

Šest vyzkoušených a otestovaných metrik z block-chainů ukazuje opakující se vzory naposledy viděné na dně posledních tří medvědích (klesajících) trhů…

Farma-giganti mají v EU neúměrný vliv na veřejné zdravotnictví

Farma-giganti obchodující v Evropské unii mají „neúměrný“ vliv na záležitosti veřejného zdravotnictví tohoto bloku, tvrdí studie. Zpráva sestavená francouzskou neziskovkou...

Jak investiční fond Blackrock spustil globální energetickou krizi

Přidání se k agendě OSN Trvalé udržitelnosti 2030 znamená kolosální pod-investování sektorů ropy a plynu o biliony dolarů. Většina...

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x