Free Porn
Pondělí, 24 června, 2024
Home EKONOMIKA Dělejte to po Holandsku! Restaurace v Amsterodamu zkouší ‚skleníkové obědvání‘

Dělejte to po Holandsku! Restaurace v Amsterodamu zkouší ‚skleníkové obědvání‘

Po týdnech, kdy byly restaurace zavřené, začíná v Holandsku jedna s podáváním večeří v uzavřených sklenících, aby tak bránila šíření čínského koronaviru.

Restaurace ETEN, která je součástí uměleckého centra Mediamatick v Amsterodamu veřejnosti svůj vstup dovnitř otevře 21. května.

Hosté budou sedět v ‚Serres Séparées‘ (francouzsky oddělených sklenících) tak, aby mohli dodržovat pravidla sociálního odstupu, i když si vyjdou na večeři.

„To se nám zdálo být jedním z nejprůchodnějších návrhů z velkého seznamu nápadů, které padly, když jsme k tomu měli brainstorming,“ řekl NL Times jeden ze zakládajících členů centra Willem Velthoven.

Velthoven řekl, že ač je ve sklenících místo pro více lidí, tak se omezí na podávání jen dvěma až třem strávníkům, „protože jsme zatím se svým optimismem opatrní.“

Tento nápad v celém městě vítají a už mají rezervace i na celý červenec.

Na jiném místě evropského kontinentu, v litevském hlavním městě Vilnius, oznámili, že budou předělávat veřejná prostranství  – jako bulváry a náměstí – na kavárny a bary tak, že umožní místním podničkům, aby přemístily svá posezení a stoly ven. Zatím už asi 200 kaváren, barů a restaurací požádalo o povolení k venkovnímu sezení a kancelář starosty uvedla, že bude-li to zapotřebí, uvolní se další veřejná prostranství.

„Po šesti či skoro sedmi týdnech karantény se všichni chtějí nějak družit a družit se bezpečným způsobem,“ řekl starosta Remigijus Šimašius.

Toto město rovněž předělalo své mezinárodní letiště na kino, kam se zajíždí autem, k čemuž se sdružili s Mezinárodním filmovým festivalem ve Vilniusu, když tam týdně pouští filmy z celého světa. Na první promítání jihokorejského Oscarového filmu Parazit tam přijelo 150 aut.

Na druhou stranu Němci přišli na jiný nápad se zajížděním autem, když první na světě spustili ‚Autodisco‘ (automobilovou diskotéku), při němž 500 lidí řádilo u muziky při Dutch DJ Devin Wild ve svých vlastních autech.

KURT ZINDULKA

6 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/06/going-dutch-amsterdam-restaurant-tests-greenhouse-dining/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

BIS nasadí k monitorování globálních bankovních transakcí AI, prý kvůli „praní peněz“

Spolu s tím, jak MMF momentálně rozbíhá zavádění svého nového systému globální CBDC (digitální měny centrální banky) zvané UMU (též známé jako Unicoin),...

Polsko má v Evropě nejvyšší růst HDP, předehnalo i Čínu

Zatímco Německo je v recesi, tak Polsko je v růstu HDP daleko před zbytkem Evropy. Data OECD za první čtvrtletí 2023...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x