Free Porn
Čtvrtek, 20 června, 2024
Home NWO Mezinárodní konflikty Do černé díry – šest měsíců ukrajinské války bez konce v dohledu

Do černé díry – šest měsíců ukrajinské války bez konce v dohledu

Válka na Ukrajině se táhne už šest měsíců, aniž by konec byl v dohledu.

Rusko pomalu a systematicky postupuje, zatímco vyčerpaná ukrajinská vojska se ve východo-ukrajinském regionu Donbas rozpadají.

Ve výsledku Rusko tu válku vyhrává, ač postup je pomalý.

Rusko se nejspíš následně pustí do Oděsy, tj. do strategického klíčového černomořského přístavu. V posledních dnech provedlo na Oděsu raketové útoky. Jestli si Rusko nakonec vezme Oděsu, zbaví tím Ukrajinu přístupu k moři, takže se v podstatě stane úplně vnitrozemským státem.

Zatím to ale vypadá, že Rusové se bezprostředně na Oděsu zaútočit nechystají. V žádném ohledu vyjednání mírového uspořádání není nikde v dohledu. Žádné strana nepřijme požadavky té druhé.

Mezitím minulý víkend u Moskvy zabila automobilová bomba dceru „Putinova mozku“. Alexander Dugin je zanícený ruský nacionalista, o jehož myšlenkách se říká, že ovlivňují Putina. Ten výbuch zabil jeho dceru, ale mnozí mají podezření, že zamýšlených cílem byl on.

Rusko z útoku obviňuje Ukrajinu, což Ukrajina popírá. Jak Rusko zareaguje, to se ještě uvidí.

A jaké je konečné dějství?

Jak se ta válka táhne bez výhledu na konec v dohledu, tak také nevidíme v dohledu konec přílivu americké pomoci na Ukrajinu. Je to otevřený závazek, aniž by v tom byl definovaný záměr.

Jak Demokratická, tak Republikánská strana toto utrácení podporují, kromě menšiny, kterou démonizují jako Putinovy loutky a poražence.

Příznivci mluví o obhajobě demokracie, ale Ukrajina je zkorumpovaná oligarchie, stejně jako je zkorumpované Rusko. Ta má daleko k moderní demokracii.

Ale ta pomoc je na dobrou věc, říkají. Pomáháme obraně proti agresi a stojíme při slabším národu, co se staví proti daleko silnějšímu útočníkovi.

No, to je hezké, ale nad těmi dodávkami není skoro žádný dohled. Kam vlastně ta americká pomoc Ukrajině jde?

Pomoc je ukradena hned na počátku nebo přesměrována ke zkorumpovaným bafuňářům. Zboží se často ukradne a pře-prodá na černém trhu. I zbraně se na černém trhu prodávají. V úhrnu jen velmi malé množství pomoci opravdu přijde na pomoc válečnému úsilí.

Ohromná korupce

Jeden ukrajinský dobrovolník bojující na Donbasu řekl:

Na Ukrajině se lidé vzájemně podvádí i za války. Viděl jsem, jak darované dodávky zdravotního materiálu sebrali pryč. I ta auta, co nás vozila do bojových pozic, se ukradla. A už tři měsíce nás nenahradili novými vojáky, ač jsme měli být už třikrát vystřídáni…

Kdybych věděl, kolik je v téhle armádě podvodů, a jak to s námi všechno bude, nikdy bych se nepřihlásil. Chci domů, ale když uteču, čeká mě žalář.

A tohle říká ukrajinský novinář:

Korupce spojená s válečnou pomocí je šokující. Zbraně se kradou, humanitární pomoc se rozkrade a my nemáme ani ponětí, kam ty miliardy posílané do této země zmizely.

Samozřejmě, že tyto švindly se platí penězi z daní.

Oběti činěné ve válečných časech?

Tady je náznak, kam nejméně některé z těch miliard zmizely. Minulý měsíc si ukrajinský parlament odhlasoval, že si přidává 70% na platech, zatímco armáda se hroutí a Ukrajinský lid trpí.

Tak tolik k obětem ve válečných časech. Navíc Západní obdivovatelé ukrajinského prezidenta Zelenského ho pochválili jako moderního Winstona Churchilla neochvějně odporujícího zlu útočícího agresora.

Jenže Zelenskyj žádný Churchill není.

Podařilo se mu prezentovat se jako silného válečného vůdce, co stojí proti velikému, zlému Putinovi. Ve skutečnosti je to ale zkorumpovaný oligarcha s miliony dolarů ukrytých v zahraničí. Jeho herecké dovednosti posílily jeho propagandistické úsilí, není ale třeba moc tréningu, abychom si všimli, jak je falešný.

Pod jeho selhavším vedením umírali nevinní civilisté včetně žen a dětí a nebyl schopen se domluvit s Putinem, než invaze začala.

Skutečné americké záměry na Ukrajině

Ale stejný žurnalista, který si stěžoval na rozsáhlou korupci, odhadl skutečnou strategii USA na Ukrajině.

Je zjevné, že Američané nechtějí, aby Ukrajina tu válku vyhrála. Chtějí jen Rusko oslabit. Nikdo tu válku vyhrát nechce, ale ty země, které USA zneužívají jako své hřiště, vždy odnesou ztráty.

To je naprostá pravda. USA na Ukrajině nemají žádné životní zájmy, které by stály za válku. Skutečným cílem je pomocí vleklé války na Ukrajině oslabit Rusko. Čím déle se potáhne, tím lépe, bez ohledu na to, kolik v tom procesu zemře Ukrajinců.

Jinými slovy, USA jsou ochotny bojovat s Ruskem do posledního Ukrajince.

Může to znít jako přehnaný cynismus, ale tak to není. Je to jen objektivní hodnocení založené na faktech z terénu. Ale nemusíte se v tom spoléhat na má slova.

Jak řekl americký ministr obrany Lloyd Austin: „Chceme vidět Rusko natolik oslabené, že nebude moci dělat takové věci, které dělalo při invazi na Ukrajinu.“

Sankce jsou naprostý propadák

Mezitím se sankční režim proti Rusku ukázal být naprostý propadák. Sankce měly na ruský postup na bojišti a ruské cíle na Ukrajině nulový dopad.

Místo aby rubl zkolaboval, tak pod tlakem Západních sankcí posílil. A bojkoty ruských exportů ropy a zemního plynu neměly smysl, protože Rusko prostě tu samou energii prodalo místo do Evropy do Číny a Indie. Je to konec konců světový trh.

Evropské země jako Německo jsou tak na ruské energii závislé, že bez ní je čeká těžký nedostatek a strašná zima. Německo stojí před katastrofickou zimou, při níž se budou muset zavírat továrny, doma se bude muset omezit teplota na 10°C a horké sprchy se mají stát věcí minulosti.

To vše, protože Německo přijalo politické řešení postavit se na stranu klimatických alarmistů a Zelených i přes chybějící vědecké důkazy dokládající jejich tvrzení. V důsledku toho se stali naprosto závislými na Rusku.

Kdykoliv je realita ve střetu s ideologií, tak pokaždé zvítězí realita. Nyní za to Německo platí tu cenu. Mezitím jsou skutečnými možnostmi pro tuto zimu i globální nedostatek potravin kvůli chybějícím ukrajinským a ruským dodávkám obilí.

Tragédií je, že tomu všemu šlo zabránit, kdyby USA a NATO Rusku zaručily, že Ukrajina nebude do této aliance nikdy přizvána. To není obhajoba Putinovy invaze, kterou jsem mimochodem odsoudil. Je to prostě realita.

Teď svět žije s důsledky tohoto rozhodnutí.

BY TYLER DURDEN

THURSDAY, AUG 25, 2022 – 01:20 PM

Authored by James Rickards cia DailyReckoning.com,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/black-hole-six-months-war-no-end-sight

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x