Pondělí, 22 dubna, 2024
Home TECHNOLOGIE Domácí pejsek v Hong Kongu otestován jako pozitivní na koronavirus

Domácí pejsek v Hong Kongu otestován jako pozitivní na koronavirus

Pacientka s koronavirem z Hong Kongu zjistila, že i její domácí pejsek má „nízkou úroveň“ nákazy tímto virem, potvrdily v pátek místní úřady.

Pes byl otestování na koronavirus jako „slabě pozitivní“, uvedlo v prohlášení ministerstvo zemědělství a rybářství tohoto městského státu, aniž by poskytlo další podrobnosti.

Úřady provedou další testování, aby potvrdily, zda byl pes touto chorobou opravdu infikován, nebo to byl důsledek zamoření prostředí, v jeho ústech a nose.

Pokud by se to potvrdilo, byl by tento pes prvním případem domácího mazlíčka, který koronavirus chytil během této globální epidemie, která v prosinci vypukla v centrální Číně a po celé planetě už infikovala přes 83 000 lidí.

Pejska ve středu odebrali z domova majitelky, neboť této ženě tuto nákazu diagnostikovali a umístili ji do nemocniční izolačního oddělení, hlásí AFP.

Pes nese náustek v parku Jiang Tan ve Wuhanu v provincii Hubei v Číně. Lety, vlaky a veřejná doprava včetně autobusů, metra a převozních služeb zůstává uzavřená.  (Photo by Getty Images)

Bude teď bedlivě monitorován a podstoupí další testy, aby se potvrdilo, zda ten virus opravdu má, nebo „zda jde jen o důsledek kontaminace prostředí v ústech a v nose psa,“ uvedlo ministerstvo.

Pes bude zadržován, dokud se nevrátí negativní výsledek.

Pes je v karanténě v zařízení pro zvířata, uvedla vláda Hong Kongu. Ministerstvo dalo důrazné doporučení, aby se domácí mazlíčci potvrzených pacientů s tímto virem umístili do karantény.

Jak Breitbart News referovaly už minulý měsíc, tak čínští epidemiologové varovali, že koronavirus se neomezuje na přenos jen mezi lidmi.

Dr. Li Lanjuan z čínské národní zdravotní komise dala jasně najevo, že přenosem tohoto viru jsou obecně ohroženi všichni savci.

„Pokud jsou domácí mazlíčci v kontaktu s infikovanou osobou, mají šanci se nakazit. Je třeba je následně izolovat. Kromě lidí bychom měli být opatrní i na ostatní savce, zvláště domácí mazlíčky,“ řekla čínské Centrální televizi (CCTV).

Čínské mediální kanály a Světová zdravotnická organizace už předtím referovaly o přenosech mezi lidmi a jejich mazlíčky jako teoreticky možném přenosu, a tak tomu bylo až dosud.

NOEL CELIS/AFP via Getty

SIMON KENT

28 Feb 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/asia/2020/02/28/pet-dog-in-hong-kong-tests-positive-for-coronavirus/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

Tvořivá společnost a 12000letý cyklus zkázy

Tento článek je navazujícím druhým dílem po následujícím předchozím článku na toto téma: http://reformy.cz/je-tvoriva-spolecnost-kult-zkazy/ Stručné...

Razie na temný web: Europol zatkl skoro 300 podezřelých a zabral 51 milionů € špinavých peněz

Této společné operace se účastnilo devět zemí včetně Německa, Velké Británie a Spojených států. Globální razie na ilegálních obchody...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x