Čtvrtek, 23 května, 2024
Home Nezařazené “Ekonomická vláda” by Evropu integrovala v míře, jakou jsme od dob Římské...

“Ekonomická vláda” by Evropu integrovala v míře, jakou jsme od dob Římské říše neviděli

Jste připraveni na “Spojené státy evropské”? Integrace Evropy je před vstupem do dalšího levelu. Jak se prohlubuje evropská dluhová krize, po celém EU se ozývá pokřik po plné ekonomické integraci Evropy. Ve středu francouzský president Nicolas Sarkozy a německá kancléřka Angela Merkel poslali presidentovi Evropské komise Hermanu van Rompuyovi dopis, v němž uvádí, že chtějí, aby se pro Evropu vytvořila nová „ekonomická vláda“. Sarkozy a Merkelová podle dopisu chtějí, aby si vůdci zemí eurozóny „zvolili“ presidenta nové „ekonomické vlády“. Myšlenka je taková, že tento president by dvakrát ročně svolal summit, který by se zabýval problémem dluhů, kterým zrovna teď Evropa čelí. Ale mnoho z pro-EU kritiků už skučí, že Sarkozy a Merkelová ještě nejdou dostatečně daleko. Celá spousta „expertů“ teď v Evropě prohlašuje, že bez plné ekonomické integrace a vytvoření „eurobondů“ (evropských dluhopisů) je Evropa ztracena. Jennifer McKeown, ekonomka pro Capital Economics, když se jí zeptali, co se stane, když se dostatečně brzy nevytvoří eurobondy, to řekla takto: „Pravděpodobným výsledkem bude zánik existence eurozóny.“
A takhle dnes ve světě často dochází k obrovským změnám. Nejdříve se vytvoří obrovský problém, pak dojde k negativní reakci, načež se nám prezentuje řešení. Zrovna teď v Evropě je problémem krize státních dluhů. Říkají nám, že jediný způsob, jak eurozóna může přežít, je když všechny země odsouhlasí mnohem hlubší ekonomickou integraci.

V článku pro Seeking Alhpa Cliff Wachtel předhodil možnosti, jaké lidé v Evropě mají, následujícím způsobem…

  • Pokračování existence eurozóny v její současné formě výměnou za silně omezenou suverenitu. Zvláště s pouze omezenou finanční autonomií, s určitou formou centrálního schvalování rozpočtů neboli s právem veta na výdaje jednotlivých států.
  • Pokračování plné suverenity výměnou za rozpuštění nebo radikální úpravu eurozóny, pravděpodobně s jedním smluvním omezením na členské státy s podobnými potřebami a spolehlivou fiskální správou.

Nějaké možnosti, jo?

Zatímco někteří možnosti větší integrace eurozóny tleskají, další varují před potenciálními důsledky.

Např. článek v Daily Mail nadepsaný „Vzestup Čtvrté říše, jak Německo využívá finanční krize k dobytí Evropy“ obsahuje následující tvrzení o tom, co by hlubší ekonomická integrace Evropy znamenala …

Přineslo by to ztrátu suverenity, jakou v těchto zemích neviděli od té doby, kdy byli pod jhem Třetí říše před 70 lety.

Nemějte žádné pochybnosti o tom, co ta fiskální unie znamená: je to jedna ekonomická politika, jeden daňový systém, jediný systém sociálního zabezpečení, jeden dluh, jedna ekonomika, jeden ministr financí. A všichni výše uvedení budou Němci.

I Nigel Farage byl k návrhům Sarkozyho a Merkelové hluboce kritický

Jak se tak tvoří Evropský superstrát, členové eurozóny kousek po kousku ztrácí svou suverenitu. Nic z těch návrhů trhy neuklidní. Jsem rovněž připraven se vsadit, že evropská politická elita se nebude ptát svých lidí o svolení prostřednictvím referenda, aby k tomu mohlo dojít.

Ale Sarkozy a Merkelová si zjevně s touto kritikou nedělají starosti. Ve skutečnosti užoznámili plány mít do roku 2013 společnou daň kapitálovým společnostem a na koordinaci svých národních rozpočtů.

Takže když vůdci vlád Německa a Francie oba pro Evropu chtějí hlubší ekonomickou integraci, bude někdo další v eurozóně dost silný, aby jim odporoval?

Pravděpodobně ne.

President Komise EU Jose Manuel Barroso už prohlásil návrhy předložené Sarkozym a Merkelovou za „důležitý politický příspěvek od vůdců dvou největších ekonomik eurooblasti k debatě a k probíhající práci“.

Země jako Řecko, Portugalsko, Itálie a Španělskou jsou už finančně hluboce závislé na Německu. Buď budou muset eurozónu opustit (což by pro ně bylo finančně katastrofální) nebo budou muset šlapat podle toho, co Německo a Francie chtějí.

Ale ekonomická integrace v Evropě určitě nebude snadná. V EU je ještě pořád k myšlence „Spojených států evropských“ spousta odporu. Mnoho ze severských zemí přímo odporuje další evropské integraci s finančně nezodpovědnými národy z jižní Evropy.

Craig Alexander, šéfekonom z Toronto-Dominion Bank, nedávno ohledně problémů s pokusy o plnější integraci Evropy pronesl následující prohlášení:

„Problémem je, že politický systém v Evropě si nedovede poradit se skokem od současného systému do fiskální unie na jeden zátah.“

Takže jistě bude velice zajímavé sledovat, co se děje. Ještě je tu pořád velice reálná šance, že by se EU mohla zhroutit a euro by mohlo implodovat. Právě teď není nic vytesáno do kamene.

Ale vůdci EU budou dělat vše, co mohou, aby ji udrželi pohromadě. Oni opravdu věří, že plně spojená Evropa pod značkou EU je tím pro kontinent nejlepším.

Ovšem nakonec je skutečným cílem sjednotit celý svět. Na regionální vlády, jako je ta vláda EU, se pohlíží jako na mezistupeň na cestě plně globální vládě. Jak už jsem o tom psal dříve, globalisté doufají, že jednoho dne budou mít skutečně globální ekonomiku, která bude používat novou globální měnu.

nedávném projevu názorů bývalý hlavou EU Javier Solana učinil následující prohlášení …

Strategickým horizontem, o který musí dnešní lidstvo veškerou svou energií usilovat, je skutečně efektivní globální vláda.

Dosažení toho může vypadat obtížně a také to obtížné bude. Není ale žádný důvod k pesimismu. Výzva ke zvládání globálních rizik není ničím menším než výzvou k zabránění „konce historie“ – ne kvůli tiché apoteóze globálního vítězství liberální demokracie, ale kvůli nejhorším kolektivním selháním, jaká si lze představit.

Lidé jako Solana opravdu věří, že když nakonec celý svět sjednotíme, že to přinese novou éru míru a prosperity.

Mnoho z nich věří, že když mohou svět přimět, aby nejprve vytvořil 10 nebo 12 „regionálních unií“, tak budou nakonec schopni všechny tyto regionální unie přimět, aby vytvořily gigantický globální superstrát.

Globalisté jako Solana jsou přesvědčeni, že to dělají pro dobro lidstva. Opravdu věří, že válku a chudobu lze odstranit, když budeme všichni pod jednou gigantickou vládou.

Ale jak už jsme v minulosti viděli, čím větší se vláda stává, tím získává větší sklony k tyranii. Stanovení „jedné globální vlády“ může pro některé lidi vypadat jako dobrý nápad, je ale pravdou, že by to vytvořilo podmínky pro ještě větší útlak, než jaký jsme kdy před tím viděli.

Ti, kdo milují svobodu a volnost by měli na 100% „Spojeným státům evropským“ oponovat a měli by určitě na 100% oponovat „jediné světové vládě“.

The American Dream
Aug 18, 2011

Pro NWOO přeložil Miroslav P.

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
21
0
Would love your thoughts, please comment.x