Pondělí, 22 dubna, 2024
Home EKONOMIKA Elity z Davoského fóra požadují okamžitou celo-globální akci ‚klimatické změny‘ jako Greta

Elity z Davoského fóra požadují okamžitou celo-globální akci ‚klimatické změny‘ jako Greta

Netrpělivý požadavek vůči světu, aby tvrději pracoval na boji proti „klimatické změně“ bude tím nejdůležitějším v agendě výročního shromáždění Světového ekonomického fóra (WEF), které proběhne příští měsíc ve švýcarském Davosu.

Organizátoři očekávají 3 000 zástupců korporací a vlád, kteří se sletí z celého světa, aby v tomto luxusní lyžařské rezortu halekali o klimatické hrozbě, kdy většinu účastníků přiveze skvadra 1700 soukromých tryskáčů.

Téma shromáždění v roce 2020 je oznámena jako „Zainteresování v kohezivním a trvale udržitelném světě.“ Mají v úmyslu „tlačit vlády a mezinárodní instituce k progresivnímu postupu k dodržování Pařížské smlouvy a cílů trvale udržitelného rozvoje k zařizování diskusí o systému mocenské správy nad technologií a obchodem.“

„Lidé se bouří proti ekonomickým ‚elitám‘, neboť propadli víře, že ty je zradily, a tak naše úsilí udržet globální oteplování omezené na pouhých 1,5°C naráží na nebezpečnou nevěřícnost,“ řekl profesor Klaus Schwab, zakladatel a výkonný předseda WEF.

U Schwaba se odráží netrpělivost jeho druhů roztrpčených tím, že svět zjevně kašle na usnesení předchozích WEF, která mu nařizují, co má dělat s klimatem. Ten tedy pokračoval:

„Jelikož se svět nachází na takové kritické křižovatce, tak tento rok musíme vypracovat ‚Davoský manifest 2020‘, abychom obnovili uvědomění o účelu a známkování společností a vlád. Na tom Světové ekonomické fórum v dosavadních 50 letech spočívalo a tím chceme světu přispívat i v dalších 50 letech.“

Shromáždění WEF v Davosu už tradičně svolává globalistické elity na týdenní potlach do Švýcarska. Ty představují svět podnikání, vlád, mezinárodních pomocných organizací, akademií, uvědomělých umělců a kultury spolu s médii, ale pokec na takové vysoké úrovni není levný.

Webová stránka WEF zveřejňuje letošní účastníky (a kdybyste si chtěli koupit lístek do Davosu) tak by vás to stálo 60 000 US $ nebo více podle „míry zapojení“ dané instituce nebo společnosti.

Na vrcholu je 100 společností, které jsou „strategickými partnery“ včetně Accenture, Barclays, Deloitte, KPMG a Unilever, které za roční členství platí 600 000 US $, což je opravňuje, aby si koupily vstupenky na všechna sezení s možností si s sebou vzít ještě pět kolegů, včetně speciálních privilegií. Ale i tak si ještě na každou tu akci musí koupit vstupenku.

Hosté WEF už dávno čelí obviněním, že ti bafuňáři tam bojují proti „klimatické změně“ dost nevěrohodně, když se za jejich luxusními letadly táhne uhlíková stopa, během jejich sletů, aby dumali, jak zbytek světa dohnat k tomu, aby jejich apely bral vážně.

Korporátní svět miluje soukromé tryskáče na rozdíl od jejich komerčních alternativ na pravidelných linkách, což se odráží na současných rekordních prodejích takových letadel, jak o tom už Bretibart News referoval.

Milovníci soukromých tryskáčů si jich v příštích deseti letech nakoupí za 248 miliard $, kdy nakoupeno bude 7 600 takovýchto soukromých letadel, hlásí zpráva, kterou cituje Guardian. Uživatelé jsou ze soukromé, korporátní a vládní klientely včetně Spojených národů.

Od těchto nových soukromých tryskáčů nakoupených nadnárodními společnostmi se očekává, že v nich ti super-bohatí v následujícím desetiletí budou pálit 40 násobně více uhlíku na pasažéra než cestující běžným komerčním letem, předpovídá zpráva letecké firmy Honeywel Aerospace.

Jen v roce 2019 se očekává nasazení 690 nových soukromých tryskáčů, to je devítiprocentní nárůst oproti roku 2018, jelikož podniky a boháči obnovují své flotily novými modely vydávanými třemi největšími světovými výrobci tryskáčů.

Největší část těchto nově nakoupených soukromých tryskáčů bude vidět na letišti v Davosu a na blízkých civilních letištích, kde se začnou objevovat na WEF příští měsíc.

50. výroční shromáždění Světového ekonomického fóra proběhne 21-24. ledna 2020 ve švýcarském Davos-Kosters.

FABRICE COFFRINI/AFP via Getty

SIMON KENT

26 Dec 2019

Konec formuláře

Zdroj: https://www.breitbart.com/environment/2019/12/26/davos-forum-elites-to-demand-immediate-global-action-on-climate-change/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

BIS nasadí k monitorování globálních bankovních transakcí AI, prý kvůli „praní peněz“

Spolu s tím, jak MMF momentálně rozbíhá zavádění svého nového systému globální CBDC (digitální měny centrální banky) zvané UMU (též známé jako Unicoin),...

Polsko má v Evropě nejvyšší růst HDP, předehnalo i Čínu

Zatímco Německo je v recesi, tak Polsko je v růstu HDP daleko před zbytkem Evropy. Data OECD za první čtvrtletí 2023...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x