Free Porn
Neděle, 23 června, 2024
Home POLITIKA Erdogan plánuje ve Francii otvírat turecké střední školy, které mj. vyučují „dobrý...

Erdogan plánuje ve Francii otvírat turecké střední školy, které mj. vyučují „dobrý džihád“

Prezident se netají svými záměry ohledně francouzských škol. Le Point v nedávném článku odhalil, že tato hlava státu ve Francii plánuje otvírat turecké školy.

V dubnu se dostalo ředitelům francouzských středních škol v Turecku několika „umírněně zdvořilých“ návštěv od činitelů z Ankary.

Francouzská střední škola v Turecku nevítá jen děti rodičů z ciziny, nýbrž i děti vůdců AKP, tedy Erdoganovy strany, jejíž straníci se definují jako „islámští nacionalisté“ a také konzervativci.

Recep Tayyip Erdogan pověřil tureckou delegaci, aby 20. a 21. května navštívila Francii, aby tam obhlédla mezinárodní střední školy. Účelem bude požadovat ve Francii vytváření tureckých středních škol.

Otevírání takovýchto zařízení nejspíš nebude ve výhradní působnosti tureckého prezidenta, nýbrž se toho bude účastnic i ministerstvo školství a ministerstvo zahraničí. Když je Le Figaro kontaktovalo, tak ještě neposkytly žádné údaje o tom, jaká mají v této záležitosti očekávání.

Otevírání takovýchto tureckých institucí ve Francii by docela dobře mohlo poukazovat na to, že jde o „salafisty inspirovanou politiku,“ zvláště pokud bude obsah učiva dělán podle modelu jako v Turecku. Erdoganovy programy islamizace jeho země už v posledních letech ve francouzských médiích budily dost obavy.

V únoru 2012 prohlásil turecký prezident, že chce „zformovat božskou generaci“. Toto prohlášení přišlo v létě 2012 po vytvoření tří volitelných náboženských předmětů na univerzitě (Život Mohammedův, Čtení Koránu a Základ náboženských znalostí).

Takovéto zaměření na vizi budoucnosti podle sunnitského islámu se kvůli chybění jiných alternativ stalo v mnoha institucích povinným. Následně začali turečtí politikové postupně nahrazovat tradiční „klasické“ lidové střední školy kolejemi pro „budoucí imámy“ zaměřenými na školení imámů a kazatelů.

Studenti, kteří propadli u přijímacích zkoušek na lidové střední školy, jsou teď automaticky zaregistrováni v těchto náboženských institucích (i když se z nich nakonec imámové nestanou). Turecko mělo v roce 2017  1 408 středních škol tohoto typu s 517 000 studenty.

S novým programem zveřejněným v červenci 2017 se do většiny institucí zavedl koncept „džihádu“. Džihád je součástí našeho náboženství a tak je úkolem ministerstva školství, aby zajistilo, že jeho koncept se bude správně a patřičně vyučovat,“ řekl turecký ministr školství Ismet Yilmaz.

Také řekl, že nejde o svatou válku, nýbrž o „dobrý džihád“, který vychovává k „lásce k otcům“. Tento nový program rovněž znamenal zmizení evoluční teorie Charlese Darwina z osnov a rozšířil „úroveň porozumění mezi studenty.“

Značná část školních programů věnovaná Ataturkovi, zakladateli Turecké republiky byla po zmařeném pokusu o puč 15. července 2016 také nahrazena.

By Emma R. 12 May 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/05/erdogan-plans-to-open-turkish-high-schools-in-france-which-among-other-things-teach-good-jihad/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x