Úterý, 21 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Erdogan se těší, jak v neděli poté, co Turecko otevřelo brány, se...

Erdogan se těší, jak v neděli poté, co Turecko otevřelo brány, se bude na evropské hranici tlačit už 30 000 uprchlíků

I přes smlouvu s EU z roku 2016 o zastavení přílivu uprchlíků z Turecka řekl v sobotu prezident Recep Tayyip Erdogan, že 18 000 uprchlíků je už nahoufovaných podél tureckých hranic s Evropou, aby se nahrnuli na tento kontinent.

Erdogan ve svém prvním komentáři ke čtvrtečními zabití 33 tureckých vojáků v Idlibu, sice nejspíš ruským náletem (ale Ankaře se více líbí obviňovat syrská vojska), řekl, že to číslo počtu dnešních uprchlíků tlačících na hranici do neděle vyroste na 30 000.

Migranti se vyloďují na řeckých ostrovech EuroNews.

„Nejsme v situaci, že bychom mohli zvládnout novou vlnu uprchlíků“ ze Sýrie, řekl poté, co předtím opakovaně hrozil, že „otevře brány“ pro více než 3 miliony syrských uprchlíků, které teď Turecko hostí.

Teď to vypadá, že už tu hrozbu plní, ač zůstávají otázky, zda je to opravdu počátek zase takové záplavy uprchlíků jako v roce 2015 nebo jen předběžná výhrůžka, že by mohlo fakt přijít:

„V nadcházejícím období nebudeme už ty dveře zavírat, a tak to bude pokračovat. Proč? Je třeba, aby i Evropská unie plnila své sliby. My nemusíme být pečovateli o tolik uprchlíků a krmit je,“ řekl Erdogan.

Rovněž zopakoval a zdůraznil, že asi 1,5 milionu uprchlíků se chystá utéct z válkou zmítaného Idlibu, když se syrsko-ruská ofenziva v této provincii jižně od Turecka, kde je Turecko v otevřeně válečné situaci se Syrskou armádou, zintenzivňuje, přičemž v posledních dnech tam padly spousty syrských vojáků a příslušníků milicí.

Turečtí činitelé původně po čtvrtečním útoku, co zdecimoval Turecká vojska, že hrozili otevřou na 72 hodin hranici mezi Tureckem a Idlibem, aby uprchlíkům umožnili tranzit přes turecké území do Evropy.

Rovněž oznámili, že policie, pohraniční stráž a personál bezpečnosti hranic dostaly příkaz, aby se počínaje čtvrteční nocí „zdrželi zásahů“.

V Istanbulu už byly spatřeny autobusy, aby to zařídily. V pátek se ale objevily důkazy, že turecké orgány ve skutečnosti tlačí na uprchlíky, aby vyrazili do Řecka, zatímco Řecko vyhlásilo nouzová bezpečnostní opatření a vojenskou reakci proti ilegálním průnikům do tohoto bloku, kdy rovněž pro všechny příchozí utěsňují hlavní pozemní přechod z Turecka v Kastanies.

Není to v posledních letech poprvé, kdy stovky reportérů váznou na pohraničních přechodech mezi Tureckem a Řeckem, a žádná ze stran nedovoluje vstup.

O turecké straně se říká, že uprchlíky a migranty aktivně nahání do ‚země nikoho‘ v pásmu u pohraničního přechodu, aby vyprovokovalo krizi před kamerami a vyslalo tak poselství EU, NATO a Washingtonu.

Ač se ve svém projevu Erdogan holedbal 18 000 uprchlíků už nahromaděných na hranici a 30 000 dalších, co jsou na cestě do EU, řečtí vládní činitelé nic blízkého tomuto počtu nepotvrdila, ale přeci jen zažívá nápor prvních několika tisíců, co se k nim snaží vniknout.

Podle řeckého deníku Ekathimerini:

V Aténách vládní mluvčí Stelios Petsas řekl, že zabránili více než 4 000 migrantů, aby z Turecka vstoupili do Řecka a 66 jich museli zatknout.

„Řecko už bylo cílem organizovaného pokusu o ilegální masové porušení jeho hranic v minulosti a ustálo to,“ řekl v sobotu Petsas reportérům po nouzovém zasedání ministrů v kanceláři ministerského předsedy.

Uprchlíky převáží autobusy údajně vyslané tureckou vládou z Aydinu v západní části Turecka.

Noviny Ekathimerini rovněž hlásí, že Atény vyslaly vojenská komanda a silně posílené pozemní a námořní hlídky.

Řecký ministerský předseda Kyriakos Mitsotakis slíbil, že „se žádné ilegální vstupy do Řecka tolerovat nebudou,“ a upozornil na silně posílenou bezpečnost podél vnějších hranic EU.

Mezitím NATO a EU Erdogana vyzvaly, aby dodržoval turecké závazky zastavit příliv uprchlíků do Evropy, ovšem zjevně bez jakéhokoliv účinku.

by Tyler Durden

Sat, 02/29/2020 – 10:50

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/erdogan-expect-30000-refugees-europes-borders-saturday-after-turkey-opened-gates

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x