Pátek, 3 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace EU by s tím organizováním migrace už konečně měla přestat

EU by s tím organizováním migrace už konečně měla přestat

Ministři zahraničí Visegrádské skupiny zahrnující Českou republiku, Maďarsko, Polsko a Slovensko měli nedávno v Bratislavě shromáždění spolu s francouzským ministrem zahraničí Jean-Yves le Drianem, aby prodiskutovali záležitosti týkající budoucnosti, bezpečnosti a konkurenceschopnosti Evropské unie.

Po této akci maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto na společné tiskové konferenci řekl, že k nejdůležitějším záměrům Maďarska týkajícím se budoucnosti EU je obnova konkurenceschopnosti a bezpečnosti tohoto bloku.

„My Středoevropané jsme si v těchto záležitostech vedli nesmírně dobře…, takže by bylo ospravedlnitelné, abychom to byli my, kdo udává propozice dalšího směřování,“ řekl Szijjarto. Růst ve středoevropských zemích daleko překročil průměr EU a jejich politiky zaměřené na bezpečnost občanů úspěšně zadusily příliv migrantů,“ řekl.

Jenže konkurenceschopnost tohoto bloku lze udržet jedině prostřednictvím robustní vnitřní konkurence, řekl Szijjarto. Takže ty velké země by se konečně už měly zdržet schvalování všech těch regulací udělaných ke škrcení konkurenceschopnosti středo a východoevropských členů, dodal.

Jednou z takových regulací proti nim by měla být ta daňová harmonizace, která by měla vést k prudkému vzestupu daní v těchto zemích, řekl. Ty země střední a východní Evropy si ale díky své silné finanční a rozpočtové disciplíně mohou dovolit nižší daně, řekl.

Je naprosto „nepřijatelné“, aby se Francie pokoušela na Evropu jako celek „přenést“ dopady její vlastní „nezodpovědné daňové politiky,“ řekl.

Co se týče bezpečnosti Evropy, Szijjarto řekl: „Je nejvyšší čas,“ aby EU konečně už s tím „organizováním migrace“ přestala a pustila se do jejího zastavování. Zastavení migrace je zvláště důležité teď, když byla poražena teroristická organizace Islámský stát a „tisíce teroristických žoldnéřů se vydávají na cestu zpět domů do Evropy,“ zatímco desetitisíce migrantů váznou na Západním Balkánu, kde čekají na přístup do EU, řekl.

By Hungary Journal 19 April 2019

Toto odmítnutí Visegrádu přijmout francouzské návrhy na snížení  své konkurenceschopnosti, zvýšení svých daní a dobrovolné zaplavení svých zemí migranty zřejmě vedlo k následující odvetě Francie, kterou se snaží v EU prosadit: https://aeronet.cz/news/emmanuel-macron-vyzval-ke-zmenseni-schengenu-protoze-rizeni-migrace-pry-nefunguje-a-nektere-zeme-eu-se-nechteji-podilet-na-politice-sdileni-migracni-zateze-odriznuti-schengenu/?fbclid=IwAR11lrYr3HPamX6aWulqLKP-qaJysX0Swpu9jQBJ0NRVXrK5HjKwuSupsQA

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/04/eu-should-stop-organising-migration/

5
1
vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x