Neděle, 4 června, 2023
Home POLITIKA Evropská Unie EU odhlasovala vyhlášení ‚klimatické nouze‘, stará dobrá skutečná Evropa zuří

EU odhlasovala vyhlášení ‚klimatické nouze‘, stará dobrá skutečná Evropa zuří

Evropský parlament odhlasoval vyhlášení ‚klimatické nouze‘. To je součástí ambiciózního plánu nastupující předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen, aby se z Evropy stala první uhlíkově nulová společnost.

Proti tomuto hlasování se vyslovila Evropská klimaticky realistická síť, která tvrdí, že taková ‚neospravedlnitelná panika a vyplašenost by mohla poslance Europarlamentu dotlačit do nákladných politik, které ublíží evropským rodinám, podnikům a evropské ekonomické stabilitě a konkurenceschopnosti.‘

Nejspíš lze zákonitě očekávat prohloubení rozkolů uvnitř EU mezi těmi zeměmi, které vedou džihád za dramatické omezování emisí životadárného uhlíku, a těmi, které tomu odporují.

Von der Leyen chce zvýšit cíle omezení emisí CO2 v EU ze 40 procent do roku 2030 na 50 procent.

Ale EurActiv hlásí, že proti tomu je tvrdý odpor, zvláště z území bývalého Východního bloku:

Deset zemí – Bulharsko, Česká republika, Chorvatsko, Estonsko, Řecko, Maďarsko, Litva, Malta, Polsko a Rumunsko – zablokovaly pokusy o konkrétnější formulace cílů. Z těch deseti jsou Česká republika, Maďarsko a Polsko nejméně nakloněné k uzavření dohody o cílech do roku 2050.

Češi a Poláci se ukázali být zvláště hrdinští:

Česká republika s Polskem obzvlášť vzdorují podvolení se novým cílům, dokud nebudou plně vysvětleny náklady na zadušení fosilních paliv. Polští energetičtí činitelé minulý týden tvrdili, že představy uhlíkové neutrality do roku 2050 jsou čirá „fantazie“.

I v samotném Německu začíná čím dál více narůstat skepticismus k ‚dekarbonizaci‘.

Podle Deutsche Welle byla minulý měsíc německá vláda nucena vycouvat ze svých zákonů o ochraně klimatu kvůli odporu z řad konzervativní koalice Angely Merkelové.

Konečný koncept nového zákona o ochraně klimatu, který má být německou vládou přijat tento týden, byl značně utlumen oproti původním návrhům, hlásí magazín Spiegel.

Němečtí činitelé podle zprávy v Sunday osekali cíle omezení národních emisní CO2 do roku 2040.

Také koncept tohoto zákona omezuje původní sliby Německa o vybájené neutralitě skleníkových plynů do roku 2050. Teď už jenom říkají, že tyto cíle by se měly „prosazovat“.

Další změna uvažuje o národní klimatické radě, tj. orgánu expertů jmenovaných vládou. Konečný koncept škrtá požadavek, aby tato rada vytvářela každoroční hodnotící zprávu. Od těchto expertů se také už nebude chtít, aby poskytovali rady ministrům k úpravám jejich CO2, aby je udržely na cestě k vytčeným cílům.

Snad ještě větší hrozba než od samotné legislativy EU přichází od přerostlého finančního sektoru, který čím dál víc zneužívá tu neexistující ‚klimatickou nouzi‘ jako záminku k hrabání peněz na úkor daňových poplatníků.

Tady je děsivý návrh od šéf-ekonoma AXA Group Gilles Moec:

Přechod na bezuhlíkatou ekonomiku je životně důležitý, bylo by ale iluzí si myslet, že to přijde zadarmo. Ekonomická transformace takovýchto proporcí vyžaduje seriózní financování.

Evropská komise odhaduje, že investice potřebné k dosažení cílů CO2 emisí jsou každý rok nadcházejícího desetiletí 1,5% HDP Evropy. Něco z toho bude financováno soukromým sektorem a institucionální investoři se také těší, že sehrají svou roli. Avšak zelené projekty jsou obvykle ziskové až v dlouhém horizontu, a tak budeme nutně potřebovat značné financování z veřejných zdrojů.

Jak si ale účinně takový zdroj financování zabezpečit, když je přerozdělování veřejných peněz tak citlivou záležitostí?

Moec se uchyluje k návrhu, aby EU změnila účel Mechanismu evropské stability (ESM) tak, aby se přeměnil na Evropský fond klimatické nouze (ECEF) – tedy aby se stal kanálem toků stovek miliard Euro do oficiálně kamarádíčkům přidělených zelených projektů z kapes daňových poplatníků EU.

To je kamarádíčkovský „kapitalismus“ par excellence a je jedním z dobrých důvodů pro Velkou Británii, aby konečně z EU vypadla. Nebo přinejmenším bylo moudré, aby nás administrativa vyvedla z EU do světle po-brexitové budoucnosti – jenže to vypadá, že Konzervativci Borise Johnsona mají ještě větší sklony propadnout předraženým, nepraktickým, sebeničivým zeleným cílům než samotná EU.

AP IMAGES

JAMES DELINGPOLE

28 Nov 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/11/28/eu-votes-to-declare-climate-emergency/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají

Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu. Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už...

Slovenští úředníci prosí Brusel, aby intervenoval do nadcházejících voleb a bránil zvolení Fica

Podle vůdce strany Směr Roberta Fica suita úředníků a nezizkovkářů vyzvala činitele EU a NATO, aby v září pomohli zabránit vítězství jeho strany.

66 % Američanů si podle průzkumu CNN myslí, že další prezidentské období Joe Bidena ‚povede ke katastrofě‘

Po průzkumu Associated Press/NORC z dubna, který ukazuje, že jen 26 % Demokratů chce, aby Joe Biden kandidoval na druhé prezidentské období, teď...

Most Popular

BIS nasadí k monitorování globálních bankovních transakcí AI, prý kvůli „praní peněz“

Spolu s tím, jak MMF momentálně rozbíhá zavádění svého nového systému globální CBDC (digitální měny centrální banky) zvané UMU (též známé jako Unicoin),...

Proč chce Euro-parlament Maďarsku zabránit v předsednictví Rady EU

Evropský parlament se ve svém hlasování podvolil tlaku z Washingtonu, píše sloupkař Magyar Nemzet László Szentesi Zöld. Náhledový obrázek: Euro-parlament...

Polsko má v Evropě nejvyšší růst HDP, předehnalo i Čínu

Zatímco Německo je v recesi, tak Polsko je v růstu HDP daleko před zbytkem Evropy. Data OECD za první čtvrtletí 2023...

‚To migranti budou brzy těmi mocnými,‘ tvrdí významný německý deník vysvětlující, že Němci budou brzy menšinou, budí tím však pobouření

Die Zeit odkaz na tento článek na sociálních médiích smazal, kdy spousta uživatelů vyjádřila nad oněmi tvrzeními poboření, ač mnoho dalších tuto...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x