Free Porn
Neděle, 21 července, 2024
Home EKONOMIKA EU výměnou za peníze na koronaviru vyžaduje podvolit se

EU výměnou za peníze na koronaviru vyžaduje podvolit se

BRUSEL (AP) – Ve středu Evropská unie signalizovala, že nebude trestat země, které poruší pravidla pro rozpočtový deficit tohoto bloku, aby vyřešily koronavirus, ale že podmíní jejich přístup k zoufale potřebným penězům na zotavení tím, že budou poslouchat jejich pokyny, jak mají své rozpočty řídit.

Předpokládá se, že tento blok 27 národů „letos propadne do recese historických proporcí,“ jelikož koronavirus zdevastuje jejich ekonomiky s průměrným propadem produktu o 7,5%. Téměř všechny překročily práh rozpočtového deficitu 3% HDP, jelikož utrácely, aby udržely systémy zdravotní péče, podniky a pracovní místa při životě.

„Ve všech případech, kromě Bulharska, musíme konstatovat, že kritéria deficitu podle smlouvy nejsou dodržena. V normálních časech by to vedlo k zahájení řízení o nadměrném deficitu. Teď jsou ale výjimečné časy,“ řekl výkonný místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovski.

Prohlášení Dombrovského přichází spolu s tím, že odhaluje doporučení od této výkonné složky EU, tj. Evropské komise, o tom, jak by země měly zvládat ekonomickou bouři spolu prosazování neustálého růstu a investičních politik, které bojují s klimatickou změnou a usnadňují přechod na ekonomiku založenou na počítačích.

Ač příručka předpisů pro účastníky jednotné měny euro bude teď asi moci zapadat prachem, tak Dombrovski varoval, že ta „nejsou suspendována“ a že země, se budou ve střednědobém výhledu k rozpočtové neposkvrněnosti muset vrátit.

„Doporučení od komise pro jednotlivé konkrétní země“ byla ve středu publikována jako součást systému, v rámci něhož bude výkonná moc EU monitorovat národní rozpočtové plány a poskytovat politické pokyny. Země sice pokyny obvykle pochválí, ale většinou je poslouchají dost pomalu.

Tentokrát však Dombrovski řekl, že ta doporučení budou „provázána“ s ohromným fondem zotavení, který má komise odhalit 27. května a od nějž se předpokládá, že bude součástí nového dlouhodobého rozpočtu EU, který má dohromady obnášet dost přes bilion euro. Neuvedl podrobnosti o tom, jak budou ta doporučení propojena s fondy zotavení.

Pandemie poškodila spotřebitelské výdaje, průmyslovou produkci, investice, obchodování, kapitálové toky a dodavatelské řetězce. Rovněž postihla pracovní místa. Nezaměstnanost mezi 27 zeměmi EU má podle předpovědi vzrůst z 6,7% v roce 2019 na 9% v roce 2020, ale pak v roce 2021 spadnout na asi 8%.

Ač virus postihl všechny členské země, tak rozsah škod, které nakonec uštědřil, bude záviset na rozvoji choroby v každé z nich, na odolnosti jejich ekonomik a na politikách, které nasadí v reakci na to.

Těžce postižené země, jako Itálie a Španělsko, si budou nejspíš muset, aby přežily, půjčit z fondu zotavení.

BREITBART LONDON

20 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/20/eu-demands-compliance-in-exchange-for-coronavirus-cash/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

BIS nasadí k monitorování globálních bankovních transakcí AI, prý kvůli „praní peněz“

Spolu s tím, jak MMF momentálně rozbíhá zavádění svého nového systému globální CBDC (digitální měny centrální banky) zvané UMU (též známé jako Unicoin),...

Polsko má v Evropě nejvyšší růst HDP, předehnalo i Čínu

Zatímco Německo je v recesi, tak Polsko je v růstu HDP daleko před zbytkem Evropy. Data OECD za první čtvrtletí 2023...

Most Popular

Globální průšvih se rozbíhá v České republice, Česko zveřejnilo data vyzrazující smrtonosnost COVID vakcín

Během časů pandemických lockdownů a krátce poté se ozývaly četné hlasy, že se naprosto přehlíží rizika a škody přinesené drakonickými proti-epidemickými opatřeními oproti jejich...

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x