Free Porn
Pátek, 14 června, 2024
Home Nezařazené Euroskupina: Hlasování kyperského parlamentu je zbytečná formalita!

Euroskupina: Hlasování kyperského parlamentu je zbytečná formalita!

Kypr v důsledku zavedení makroekonomického přizpůsobení fakticky přestává být daňovým rájem.
Jak oznámila šéfka MMF Christine Lagardeová, kromě restrukturalizace druhé největší banky ho totiž čeká také postupná redukce bankovního sektoru na úroveň v Evropě běžnou.
Bankovnictví ovšem dosud bylo nejdůležitějším kyperským ekonomickým odvětvím – a tak kromě toho, že se země obrovsky zadluží, zbude jí jen málo toho, z čeho dluhy splácet.  Celý text dohody Euroskupiny je ZDE.
O vyjednané dohodě by sice měl ještě hlasovat kyperský parlament, jenže německý ministr financí Wolfgang Schäuble už řekl, že jde vlastně jen o zbytečnou formalitu. Média jako Bloomberg to interpretují jako dobrou zprávu!

Euroskupina se dohodla, že vkladatele, kteří mají uloženo nad 100 000 EUR “oříznou” o 40 procent uloženého kapitálu, zatímco lidí co mají uloženo pod touto hranicí se to nebude týkat. Euroskupina čelila silné kritice, že otevřela pandořinu skříňku s důvěrou vkladatelů, když bourá koncept pojištění vkladů. Hlasování parlamentu se jím podařilo obejít tak, že tomu nově již neříkají daň.
Na Kypru byl dosud přítomen zejména ruský a britský kapitál. S tím je teď ovšem také konec. Ruské banky se už těší, až z Kypru uprchnou. Moskva se kromě toho neoficiálně nechala slyšet, že zvažuje zřízení vlastního daňového ráje například na Sachalinu a ruští analytici Kremlu doporučují, aby v alianci s Británií usiloval o satisfakci na institucionální půdě skupin G8 a G20. O zabavení německého majetku v Rusku se začalo hovořit již o víkendu. Na další reakce z této strany si však bude třeba ještě nějaký čas počkat.
Na Kypru mají prezidentský systém a vzhledem ke zkušenostem z Řecka a Itálie není příliš odvážné uzavřít, že během pár měsíců  prezidenta Anastasiada nahradí nějaký vhodný kandidát, nejlépe s CV na hlavičkovém papíře investiční banky Goldman Sachs.
Německo je hlavním světovým bojovníkem proti daňovým rájům, vzhledem k přinejmenším laxnímu postoji ostatních důležitých hráčů mu však na tomto poli úspěch hned tak nehrozí. O to sladší může samozřejmě být pomsta na jednom z celé řady daňových rájů na planetě, který měl právě tu smůlu, že se dostal do akutních problémů a potřebuje pomoci. (zdroj redakčně upraveno)

“Dostali jsme tvrdou lekci, že to není rodina,” řekl o Evropské unii. Velcí členové evropského bloku podle něj “diktují podmínky a ostatní se podřizují. Mění se to v diktaturu,” řekl Takis Klerides, který byl před deseti lety ministrem financí a pomáhal nasměrovat Kypr do Evropské unie a k evropské jednotné měně.

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
8
0
Would love your thoughts, please comment.x