Sobota, 10 června, 2023
Home Nezařazené Facebook a jeho válka se svobodou projevu

Facebook a jeho válka se svobodou projevu

(commons.wikimedia.org)

 

•   Facebook nyní odstraňuje projev, který by zřejmě skoro každý označil za rasistický – spolu s projevem, o kterém jen někdo na Facebooku rozhodne, že je “rasistický.”

•    Hrozivá realita společnosti, ve které se vyjádření názoru většiny stává zločinem, byla už různě po Evropě zaznamenána. Jen koncem ledna holandští občané vypovídali, jak je navštívila policie a varovala před zveřejňováním postojů proti masové imigraci na sociálních sítích.

•   Namísto násilí, slovní projev je jedním z nejlepších způsobů, jak ventilovat své pocity a frustrace. Nebude-li právo hovořit o frustracích, zůstane jen násilí.

•   Papiňák je uzavírán přesně v momentě, kdy teplo sílí. Skutečná “iniciativa za jednání občanů dle svého přesvědčení” by vysvětlila Merkelové i Zuckerbergovi, že jejich politika může vyústit jen v jediné.

 

Jen před několika týdny byl Facebook nucen se podvolit, když byl nachytán, že umožňuje proti-Izraelská sdělení a cenzuruje ekvivalentní sdělení proti-palestinská.

Nyní jedna z nejhorších kauz minulého roku sotva vyšla na veřejnost.  Angela Merkelová se v září setkala s Markem Zuckerbergem z Facebooku na neworském summitu rozvoje OSN. Když se usadili, Merkelové mikrofon zaznamenal, jak se Zuckerberga ptá, co by se mohlo udělat pro zamezení proti-imigračním sdělením na Facebooku. Ptala se, zda na něčem takovém pracuje. On ji ujistil, že ano.

V tuto dobu bylo asi nejvýznamnějším odhalením při této výměně názorů to, že německá kancléřka  – ve stěžejním momentě, kdy její země zažívala jedny z nejvýznamnějších událostí své poválečné historie – měla jakkoli trávit čas obavami, jak zabránit vyjadřování nelibosti na sociálních sítích  vůči její politice. Nyní to však vypadá, že diskuse má další následky.

Minulý měsíc Facebook vydal něco, co nazval “Iniciativa za občanský projev online,” jejímž cílem, jak tvrdí, je odstranění “projevů nenávisti” z Facebooku – zvláště komentářů “podporujících xenofobii.” Facebook pracuje s jednotkou vydavatele Bertelsmann, která chce identifikovat a vymazat “rasistická” sdělení na těchto stránkách. Činnost má být zaměřena především na německé uživatele. Při zahájení této nové iniciativy provozní ředitelka Facebooku objasnila, že “projevy nenávisti v naší společnosti nemají místo – dokonce ani na internetu.” Nechala se slyšet, že “Facebook není místem pro šíření projevů nenávisti či podněcování k nenávisti.” Facebook si samozřejmě může na svých stránkách dělat co chce. Znepokojující však je, co tato organizovaná činnost a popletená mysl odhaluje o současném dění v Evropě.

Masové stěhování milionů lidí do Evropy  z celé Afriky, Středního východu a dalších zemí se událo v rekordním čase a je velkou událostí ve své historii. Jak ukázaly příhody v Paříži, Kolíně a ve Švédsku, nejedná se  v žádném případě jen o řadu událostí pozitivního významu.

Tak jako se Evropané obávají bezpečnostních dopadů, když se umožní milionům lidí, jejichž identita, přesvědčení a záměry jsou neznámé a v takovýchto číslech i nepoznatelné, mají rovněž značnou starost, že toto stěhování předznamenává nevratné změny ve struktuře jejich společnosti.
Mnoho Evropanů nechce, abychom byli “tavícím kotlíkem” pro Střední východ a Afriku, nýbrž si chtějí zachovat něco ze své vlastní identity a tradice.
Zjevně to není jen menšina, kdo tyto obavy pociťuje. Průzkum za průzkumem vypovídá o výrazné většině veřejnosti v každé evropské zemi, odporující imigraci v takovýchto číslech.

Zlověstné je v počínání Facebooku to, že odstraňuje projev, o kterém předpokládá, že by ho každý mohl považovat za rasistický,  spolu s projevem, o jehož rasistickém obsahu rozhodne někdo Facebooku.

Ejhle,  zrovna se ukazuje, že tato myšlenka “rasistického” projevu patrně zahrne cokoli kritického vůči současné katastrofální imigrační politice EU.

Rozhodnutím, že “xenofobní” komentář v reakci na tuto krizi je rovněž “rasistický,” Facebook proměnil stanoviska většiny Evropanů, kteří jsou (to podtrhněme) v opozici vůči politice kancléčky Merkelové, ve stanoviska rasistická a odsuzuje tím většinu Evropanů jako rasisty. To je politika, která má svůj podíl na vtlačování Evropy do katastrofické budoucnosti.

Protože i pokud nějaký obsah, kterého se Facebook tak bojí, je nějakým způsobem “xenofobní,” vystává vážná otázka, proč by takový projev měl být zakázán. Namísto násilí je slovní projev pro lidi nejlepší způsob, jak vyjádřit své pocity a frustrace. Odstraňte práva sdílet frustraci a zůstane vám jen násilí.

Například výmarské Německo bylo plné zákonů o projevech nenávisti za účelem omezení těch projevů, které se státu nelíbily. Tyto zákony zcela nijak nepomohly omezit  nárůst extrémismu. Pouze učinily mučedníky z těch,  kteří byli pronásledováni, a ještě větší počet lidí přesvědčovaly,  že čas mluvení skončil.

Hrozivá realita společnosti, ve které se vyjádření názoru většiny stává zločinem, byla už různě po Evropě zaznamenána. Jen koncem ledna holandští občané vypovídali,  jak je navštívila policie a varovala je před zveřejňováním postojů proti masové imigraci na sociálních sítích.

Facebook v tomto toxickém mixu, vědomě či nevědomě, hrál svou roli. Papiňák je uzavírán přesně v momentě, kdy teplo sílí. Skutečná
“iniciativa za jednání občanů dle svého přesvědčení” by vysvětlila Merkelové i Zuckerbergovi, že jejich politika může vyústit jen v jediné.

Zdroj: http://www.gatestoneinstitute.org/7371/facebook-freedom-of-speech

 

 

https://www.pirati.cz/_media/stanoviska/piratidemonstracesvobodnyinternet.png?w=460

 

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Masakr tanků Leopard 2 a BVP Bradley v Záporoží (video)

9. června zveřejnila ruská média video ukazující drsnou porážku, kterou o den dříve kyjevské síly utrpěly při pokusu o postup u vesnice...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
12
0
Would love your thoughts, please comment.x