Čtvrtek, 25 dubna, 2024
Home TECHNOLOGIE Facebook před eurovolbami hromadně zavírá pro-populistické italské stránky

Facebook před eurovolbami hromadně zavírá pro-populistické italské stránky

Facebook jen dva týdny před Eurovolbami zavřel 23 předních stránek italských populistů s 2,5 miliony sledujících.

Podle italských médií většina těchto stránek podporovala populistické strany La Lega (Liga) a Hnutí 5 hvězd (M5S), které jsou v současné vládní koalici vládními stranami.

Facebook své dramatické kroky ospravedlnil tvrzením, že tyto stránky sdílely fake news, tu tzv. „nenávistnou mluvu“ a „obsah rozdělující společnost“ ohledně imigrace, očkování a Židů.

Fecebook přitom vycházel z informací ve zprávě vydané levicově progresivní neziskovkou Avaaz, která se zabývá „lidskými právy“ a ekologistickými kampaněmi.

„Děkujeme Avaaz, že se s námi podělila o výsledky svého výzkumu, takže jsme to mohli prošetřit,“ uvedl mluvčí Facebooku. „Jsme odhodláni zachránit neposkvrněnost Eurovoleb po celém světě. Odstranili jsme celé řady falešných a dvojích účtů, které porušovaly naše politiky ve věci autenticity stejně jako řadu stránek za porušování politiky změny jména.“

„Rovněž jsme přistoupili k zákrokům proti určitým stránkám, které opakovaně šířily dezinformace. Když přijdeme na další neposlušnosti, tak přistoupíme k dalším opatřením,“ varoval mluvčí.

Avaaz ve své zprávě, kterou Facebooku předložil 3. května, uvedl, že na Facebooku identifikoval 14 italských sítí sestávající ze 104 stránek a šesti skupin s celkovým dosahem 18,2 milionu sledujících.

Tento týden Facebook zahájil trestní akce proti 23 stránkám v těchto sítích s celkovým dosahem 2,46 milionu sledujících a s 2,44 miliony interakcí během posledních tří měsíců.

Facebook rovněž údajně „oslabil“ viditelnost stránek, které šíří obsah s domněle falešnými zprávami, takže se uživatelům Facebooku nebudou moc ukazovat.

Technicky udávaná motivace pro toto uzavírání poukazuje na změny jmen: tvrdí se, že zpočátku začaly s tématy, která původně nebyla spjata s politickými stranami nebo hnutími, ale později své tematické zaměření změnily.

Mezi těmito stránkami jsou: „Chceme Hnutí 5 hvězd ve vládě,“ která měla 129 000 sledujících a téměř 700 000 interakcí během tří měsíců, „Beppe Grillo na prezidenta“, „Lega Salvini Sulmona“ – která měla 307 000 sledujících – „Lega Salivini premier Santa Teresa of Riva“ a také „My jsme těch 5 hvězd“.

Ta úplně nejaktivnější stránka na podporu Salviniho strany Liga je mezi těmi zavřenými, a to zrovna, když je Liga podle průzkumů před nadcházejícími volbami mezi Italy stranou s nejvyšší podporou.

Ovšem tyto snahy Facebooku vměšovat se do Eurovoleb v Itálii jsou jen špičkou ledovce, uvádí italská média.

Podle italského deníku La Repubblica otevřel Facebook 2. května „sál řízení bojových operací“ v Dublinu, který naplno pracuje na náležitém usměrnění evropské volební kampaně, v němž pracuje 40 týmů inženýrů, vědců, výzkumníků, specialistů na hrozby a dalších expertů ze všech zemí.

Je tam 500 lidí pracující na volbách s podporou 21 údajných „ověřovatelů faktů“ pracujících ve 14 různých jazycích.

JOHN THYS/AFP/Getty Images

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

13 May 2019

Článek o tomto boji Facebooku za správný výsledek voleb z oficiálních médií: 40 lidí, 24 jazyků. Facebook sestavil tým, který v Dublinu blokuje fake news o eurovolbách

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/05/13/facebook-shuts-down-pro-populist-italian-pages-before-eu-elections/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

Tvořivá společnost a 12000letý cyklus zkázy

Tento článek je navazujícím druhým dílem po následujícím předchozím článku na toto téma: http://reformy.cz/je-tvoriva-spolecnost-kult-zkazy/ Stručné...

Razie na temný web: Europol zatkl skoro 300 podezřelých a zabral 51 milionů € špinavých peněz

Této společné operace se účastnilo devět zemí včetně Německa, Velké Británie a Spojených států. Globální razie na ilegálních obchody...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x