Free Porn
Neděle, 23 června, 2024
Home Nezařazené Farage: Klaus je jako Thatcherová, brání zbabělému koncensu k EU

Farage: Klaus je jako Thatcherová, brání zbabělému koncensu k EU

17.7.2010 11:41 – ROZHOVOR ParlamentníListy.cz přináší slíbený exkluzivní rozhovor s britským pravicovým euroskeptickým europoslancem za Stranu nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigelem Faragem, který je také předsedou jedné ze sedmi politických skupin Evropského parlamentu – Evropa svobody a demokracie.

Jak vzpomínáte na setkání s českým prezidentem Václavem Klausem na Pražském Hradě? O čem jste spolu hovořili?

Byla to pro mě čest a potěšení, ačkoli témata, o kterých jsme hovořili, tedy stále narůstající síly v EU potlačující demokracii nyní zosobněné Lisabonskou smlouvou, byla dost pochmurná.

Co si myslíte o Václavu Klausovi. Jak ho hodnotíte jako politika a jako státníka?

Myslím si, že Václav Klaus je nejlepším státníkem Evropy dneška. To nemusí vypadat jako velká přednost, když zde nejsou žádní skvělí politici, které bychom mohli označit za „dobré”, ale potřebuje to zvláštní sílu a jasnost vize vystupovat proti zbabělému konsensu ostatních národních lídrů a stavět se za 27 stále více svobod zbavovaných elektorátů ve 27 zemích. Díky tomu zaslouží prezident Klaus mimořádný obdiv.

Václav Klaus se hlásí k politickému odkazu britské konzervativní premiérky Margaret Thatcherové. Považujete ho za důstojného ochránce jejího ideologického dědictví?

Ano, považuji. Paní Thatcherová však, jak nyní sama přiznává, zašla v některých směrech příliš daleko, jako například v předávání některých suverénních pravomocí, ale na druhou stranu ne daleko v ostatních, jako je omezování pravomocí mezinárodních organizací. Ale její základní principy byly rozumné a Václav Klaus je s ní sdílí.

Měl jste možnost projít se po Praze a vidět její památky? Jak se vám Praha líbila?

Bohužel jsem neměl příliš času, abych si prohlédnul větší část města, ale co jsem viděl, bylo impresivní a okouzlující.

Vicekancléř českého prezidenta Klause Petr Hájek přirovnal EU díky geopolitické dominanci Německa ke Čtvrté říši. Má pravdu?

Evropská unie představuje několik hrozných aspektů, každý z nich je definovaný jedním nebo druhým z režimů států, ze kterých se EU skládá. Například pro vládnoucí třídy Británie a Francie je EU mutací jejich bývalých impérií. Německo má rovněž své historické cíle, jako je například dominance ve střední a východní Evropě. Tyto cíle se nemění a nacházejí vyjádření v Evropské unii. Více než čemukoli jinému se ale Evropská unie podobá Sovětskému svazu, jak ve fungování, tak i ve struktuře. Nemohu tedy s panem Hájkem zcela nesouhlasit. EU přináší to nejhorší ze svých elit.

EU se podobá Sovětskému svazu, protože to je soubor provincií se svázanýma rukama i nohama, s bezzubým Nejvyšším sovětem, tedy Evropským psEUdoparlamentem a s neúprosným politbyrem, čili Evropskou komisí. Až bude Rada EU redukována prostřednictvím hlasování kvalifikovanou většinou (ruší právo veta členských států – pozn. redakce), aby vyslovila naprostou podřízenost EU, jak Lisabonská smlouva do budoucna zajišťuje, potom bude paralela přesná.

Exporadce českého prezidenta Klause Petr Mach napsal knihu, v níž doporučuje České republice, aby vystoupila z EU a zůstala členem Evropského hospodářského prostoru. Považujete to dobré řešení pro naši zemi?

Úplně s Petrem Machem souhlasím a dávám stejné doporučení.

Jak vzpomínáte na spolupráci s bývalým českým europoslancem Vladimírem Železným, který byl ve vaší euroskeptické frakci?

S panem Železným se mi spolupracovalo velmi dobře, ale zůstal eurororeformistou a já jsem si velmi jistý, že EU nelze reformovat.

Spolupracujete v Evropském parlamentu se skupinou Evropských konzervativců a reformistů?

Ne. Oni příležitostně hlasují stejně jako my – plují po větru jak to jen jde- aby přitahovali „euroskeptické” hlasy, ale jsou součástí bitevního loďstva EU plovoucí s ostatními vstříc totalitarismu.

Nespolupracujete ani s konkrétními členy této frakci ideově blízkými UKIPu, jako jsou Dan Hannan, Roger Helmer, Nirj Deva, Ivo Strejček či Hynek Fajmon?

Někteří jsou nám vskutku nápomocní při vyjasňování, že některé politiky EU jsou šílené. Ale jejich hlavním výsledkem je, že dodávají důvěryhodnost politickým stranám, které hlásají slepé a zhoubné, někdy dokonce bezostyšně pokrytecké, evangelium euroreformismu, čímž podminovávají patriotické strany a jejich snahu obnovit suverenitu voličů jejich zemí.

Jak byste zhodnotil fungování EU poté, co byla přijata Lisabonská smlouva?

Dopady Lisabonské smlouvy budou enormní a dalekosáhlé, ale struktury, které mají produkovat tyto účinky, se stále ještě budují a účinky smlouvy budou fázovány graduálně, tímto typickým způsobem EU, aby jejich dopady byly zakamuflovány. Lisabon umožní Evropské unii, aby se stala suverénním státem se svým vlastním trestním právem, bezpečnostním systémem, diplomatickou reprezentací a vojenskou silou.

Jsme stále jenom na začátku dlouhého, kluzkého svahu, který je zakrytý hloupými deklaracemi týkajících se „parlamentní participace”, spolurozhodování v psEUdoparlamentu a „občanské iniciativy”. Stékání a dobytí tohoto svahu přinese nakonec zrušení spravedlnosti, demokracie, prosperity a míru v Evropě.

Jaký je váš názor na to, že Brusel chce kontrolovat rozpočty členských států EU?

Je to další krok směrem k ovládání takzvaných členských států v jejich celistvosti, který je má ponechat jako provinční cifry, prázdné schránky s ne větší hodnotou než obětního beránka. Lidé musí být zpraveni o tomto nebezpečí a jeho dopadech na hospodářskou scénu.

Myslíte si, že se eurozóna může rozpadnout díky hospodářským nesnázím Řecka a fiskálním problémům ostatních států?

Ano, eurozóna by se mohla rozpadnout! Evropská unie je pošetilé bláznovství řízené neotřesitelnými přeludy. Nakonec se EU dostane do kolize s realitou a sama se zhroutí. Současný průzkum mezi 440 předními generálními řediteli firem ukázal, že polovina z nich očekává bezprostředně hrozící neschopnost splácet státní dluhy (neboli bankrot-pozn. redakce) v eurozóně a čtvrtina z nich očekává úplný kolaps eurozóny do několika let. Já nejsem tolik optimistický, díky jedné věci – demokracie nebude vzkvétat, pokud se znovuzrodí, jednoduše pouze kvůli tomu, že EU zkrachuje. Znovuzrození demokracie musí být pozitivním procesem.

Mohou se občanské nepokoje z Řecka rozšířit i do dalších států EU?

Samozřejmě, ale mějme na paměti, že občanské nepokoje pracují ve prospěch autoritářství – rozbijí delikátní strukturu demokracie. Nechť lidé debatují a volí poctivé politiky, místo toho aby se jejich energie plýtvala v bezmyšlenkovitém násilí, které pouze připravuje půdu tyranii. Zastánci tyranie se na takové nepokoje těší, protože je chtějí mít jako omluvu pro použití represí!

Má podle vás „evropský prezident” van Rompuy stále charisma mokrého hadru?

Domnívám se, že je naprosto úplně ukotven ve svým návycích, ale prosím nezapomeňte, že jsem ho rovněž nazval „velmi nebezpečným mužem předurčeným k likvidaci demokratických národních států”! Je škoda a ostuda, že se médiím hodilo zdůraznit „hadrový” aspekt mých poznámek a opomenout zmínku o jeho nebezpečí pro demokracii. Ale kdybych nehovořil o mokrém hadru, média by pravděpodobně ignorovala můj projev úplně.

Co by měli euroskeptici napříč Evropou dělat, aby obnovili svobodu a demokracii v Evropě a jejích státech?

Musíme započít kampaň za zvolení patriotických, demokratických politických stran, které odvolají Římskou smlouvu (smlouva, na které vznikla evropská společenství a EU-pozn. redakce) a budou restaurovat opravdovou evropskou spolupráci.

Lukáš Petřík vyšlo na parlamentnilisty.cz

čtěte dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
27
0
Would love your thoughts, please comment.x