Free Porn
Sobota, 13 července, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS LGBTQI Finská poslankyně vyšetřována pro „nenávistný zločin“ za vystavení verše z Bible na...

Finská poslankyně vyšetřována pro „nenávistný zločin“ za vystavení verše z Bible na Facebook

Finská policie vyšetřuje křesťanskou poslankyni za údajný ‚nenávistný zločin‘ poté, co na Facebooku zveřejnila snímek verše z Bible, pod nímž se ptala, proč se národní Evangelická luteránská církev účastní akcí LGBT hrdosti?

Päivi Räsänen, poslankyně parlamentu za Křesťanské demokraty a bývalá finská ministryně vnitra, kritizovala na sociálních médiích Evangelickou luteránskou církev Finska (ECLF) za její účast na červnovém týdnu oslav gay pride v Helsinkách, hlásí Fox News.

„Jak je základ učení této církve, tj. Bible, v souladu s povyšováním hříchů a hanby na důvody k hrdosti?“ napsala do příspěvku Räsänem spolu se snímkem Římanům 1:24-27. Viz český překlad dané pasáže Bible.

— Scestí bezbožnosti

18  Boží hněv se zjevuje z nebe proti každé bezbožnosti a nepravosti lidí, kteří svou nepravostí potlačují pravdu. 19  Vždyť to, co lze o Bohu poznat, je jim přístupné, Bůh jim to přece odhalil. 20  Jeho věčnou moc a božství, které jsou neviditelné, lze totiž od stvoření světa vidět, když lidé přemýšlejí o jeho díle, takže nemají výmluvu. 21  Poznali Boha, ale nevzdali mu čest jako Bohu ani mu nebyli vděčni, nýbrž jejich myšlení je zavedlo do marnosti a jejich scestná mysl se ocitla ve tmě. 22  Tvrdí, že jsou moudří, ale upadli v bláznovství: 23  zaměnili slávu nepomíjitelného Boha za zobrazení podoby pomíjitelného člověka, ano i ptáků a čtvernožců a plazů. 24  Proto je Bůh nechal na pospas nečistým vášním jejich srdcí, takže zneuctívají svá vlastní těla; 25  vyměnili Boží pravdu za lež a klanějí se a slouží tvorstvu místo Stvořiteli – on budiž veleben na věky! Amen. 26  Proto je Bůh vydal v moc hanebných vášní. Jejich ženy zaměnily přirozený styk za nepřirozený 27  a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svou scestnost. 28  Protože si nedovedli vážit pravého poznání Boha, dal je Bůh na pospas jejich zvrácené mysli, aby dělali, co se nesluší. 29  Jsou plni nepravosti, podlosti, lakoty, špatnosti, jsou samá závist, vražda, svár, lest, zlomyslnost, jsou donašeči, 30  pomlouvači, Bohu odporní, zpupní, nadutí, chlubiví. Vymýšlejí zlé věci, neposlouchají rodiče, 31  nemají rozum, nedovedou se s nikým snést, neznají lásku ani slitování. 32  Vědí o spravedlivém rozhodnutí Božím, že ti, kteří tak jednají, jsou hodni smrti; a přece nejenže sami tak jednají, ale také jiným takové jednání schvalují.

© 2001 Česká biblická společnost

Tyto verše charakterizují homosexualitu jako ‚hříšnou‘, ‚hanebnou‘ a ‚nepřirozenou‘.

Takovýto mohlo by se zdát nevinný příspěvek, ale přiměl Finskou policii, aby zahájila trestní vyšetřování Räsän kvůli obvinění z podněcování nenávisti proti sexuálním a genderovým menšinám.

„Vyšetřování ještě neskončilo. Policie o tomto vyšetřování poskytne další údaje, až bude hotové nebo předané prokurátorovi, aby tato obvinění uvážil pro trestní žalobu,“ řekl Helsinki Times důstojník Helsinského policejního oddělení, který na toto vyšetřování dohlíží.

Räsänen v reakci na širokou kritiku řekla, že kritizovala vedení této církve, nikoliv homosexuální lidi, a že bude-li toto vyšetřování pokračovat, tak bude mít na společnost v zemi „mrazivý účinek“.

„Vypadá to, jako by v mé zemi teď, když LGBT komunita vyšla na veřejnost, se většina křesťanů začala se svým přesvědčením skrývat a uzavírat se do sebe,“ řekla.

V srpnu se Räsänen uchýlila na Twitter s příspěvkem: „Nemám obavy sama o sebe, jelikož si myslím, že nakonec se to k prokurátorovi nedostane. Dělá mi ale starosti situace, kdy citace Bible začne být považována za byť i jen ‚trochu‘ ilegální. Doufám, že to nepovede k cenzuře mezi křesťany. Římanům 1:24-27.“

Räsänen se tak zařadila ke dvěma dalším finským politikům – k sociálnímu demokratovi Husseinovi Al-Taeemu a k Juha Mäenpää ze Strany Finů – kteří jsou v současnosti vyšetřováni za komentáře podněcující k ‚rasismu‘.

By Arthur Lyons 7 September 2019

Zdroj:  https://voiceofeurope.com/2019/09/finland-mp-under-hate-crime-investigation-for-posting-a-bible-verse-on-facebook/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x