Neděle, 5 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Francouzská policie na pařížském předměstí bojuje s ‚mladíky‘ kvůli mrtvému muži

Francouzská policie na pařížském předměstí bojuje s ‚mladíky‘ kvůli mrtvému muži

PAŘÍŽ (AP) – Policisté v pařížském předměstí se podle pondělního úředního prohlášení museli střetávat s mladíky protestujícími proti smrti muže, který zemřel při motocyklové nehodě.

První menší ohníčky v Argenteuil vzplály už v neděli v noci, když zakládali požáry z hněvu nad smrtí 18letého muže, uvedla policie. Ten se zabil při havárii v sobotu v noci, neboť neměl motocyklovou přilbu.

Francouzská média uvádí, že smutní kamarádi této oběti obviňují z jeho smrti blízký policejní vůz, který měl k havárii přispět, avšak žádné podrobné rozvedení příčiny neuvádí.

Policie žádné další podrobnosti okamžitě neuvedla, kdy říká, že vyšetřování teprve probíhá. Policie však tvrdí, že smrt tohoto teenagera způsobila, že pod pokličkou bublající napětí z posledních dvou měsíců vyvolané koronavirovou karanténou kvůli tomu vykypělo.

Policie k rozehnání protestů, při kterých vzplanula část popelnic, střílela slzný plyn. Některé jednotky pohotovostní policie vpadly do velkých činžáků sociálního bydlení, aby menší demonstrace rozptylovaly už tam.

By Voice of Europe 18 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/french-police-clash-with-youths-in-paris-suburb-over-mans-death/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x