Free Porn
Neděle, 23 června, 2024
Home NWO Globální oteplování Greta Thunberg je podle sázkařů největším favoritem na blízkou Nobelovu cenu

Greta Thunberg je podle sázkařů největším favoritem na blízkou Nobelovu cenu

Šestnáctiletá švédská klimatická kampanistka Greta Thunberg byla sázkaři označena za předběžného favorita na příští Nobelovu cenu míru.

Sázkaři z Ladbrokes uvádí, že pro ni jsou sázky 1/2, že zvítězí, uvádí tito sázkaři, že teď po svém nedávném proslovu ke konferenci OSN už má ohromný náskok před všemi ostatními kandidáty.

K dalším, na které se sází podle Ladbrokes patří novozélandská ministerská předsedkyně Jacinda Adern se sázkami 8/1 a Evropská unie, která je daleko vzadu s 20/1.

Mezi favority postoupila poté, co minulý měsíc promluvila k Valnému shromáždění Spojených národů, kde Thunberg kárala světové vůdce, kterým říkala: „Ukradli jste mi moje sny a moje dětství.“

Tady se podívejte na všechny ty, kteří soutěží v sázkách u Ladbrokes. Paddypower rovněž uvádí seznam aktivistů, kteří podle sázejících jsou v první linii, kdy ti ve prospěch Thunbergové sází 4/7. Také sázkařská webová stránka Oddschecker uvádí, že jsou na ni sázky 4/7.

Jakákoliv předpověď s sebou nese ohromnou míru nejistoty, jelikož seznam kandidátů, o nichž uvažuje Nobelovská komise, není veřejný, ovšem Thunberg je oslavována, jelikož zahájila školní stávky, které naléhají na žáky, aby se přidali k hnutí ‚Pátky za budoucnost‘.

Toto hnutí láká děti školního věku, aby chodily za školu demonstrovat a požadovat akce bránící další klimatické změně.

Thunberg tento měsíc už získala nejvyšší vyznamenání od Amnesty International a sázkaři počítají, že takto to bude pokračovat, kdy jí přičítají nejvyšší ohlas v tvorbě míru.

„To, co v posledním roce vykonala, je neobyčejné,“ řekl Dan Smith, ředitel Stockholmského institutu výzkumu mezinárodního míru SIPRI. „Klimatická změna je problém, který je úzce provázaný s mírem a bezpečností.“

Avšak jeho protějšek z Institutu výzkumu míru v Oslu Henrik Urdal řekl, že on si nemyslí, že ona tu cenu dostane.

„To je extrémně nepravděpodobné,“ řekl, když poukazoval na její mladý věk a skutečnost, že žádná vazba mezi ozbrojenými konflikty a klimatickou změnou není prokázaná.

Také jako možného vítěze uváděl etiopského ministerského předsedu Abiy Ahmeda, který uzavřel mír se svým zatrpklým nepřítelem Eritreou, a různé neziskovky včetně Reportérů bez hranic a Komise k ochraně žurnalistů (CPJ).

Norská Nobelovská komise letos získala 301 nominací, ale nikdy jejich jména nevyzradila.

Nobelovská sezóna začíná v pondělí, kdy se dá cena za medicínu, pak přijdou ceny za fyziku a za chemii. Udílení cen se uzavře 14. října cenou za ekonomii.

Jedním z lidí, kteří nejsou Grétou uneseni, je i ruský prezident Vladimir Putin, který se včera ozval prohlášením, že Thunberg je „výrostek, co nechápe, o čem mluví,“ jen zneužívaný dospělými.

Prezident Putin ji obviňoval z neschopnosti pochopit realitu moderního světa.

„Asi vás zklamu, ale to obecné nadšení pro projev Grety Thunberg nesdílím,“ řekl pan Putin, 66, na energetickém fóru v Moskvě, neboť se ho na vystoupení této švédské aktivistky ve Spojených národech ptali.

„Grétě nikdo nevysvětlil, jak je svět složitý a rozmanitý, jak se rychle vyvíjí a že i lidé v Africe a v mnoha asijských zemích by si chtěli žít na takové úrovni blahobytu, jakou si užívají Švédové,“ řekl Putin.

K tomuto článku přispěla AFP

Finnbarr Webster/Getty

SIMON KENT

3 Oct 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/politics/2019/10/03/greta-thunberg-is-bookies-early-favorite-for-nobel-peace-prize/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

Masakr tanků Leopard 2 a BVP Bradley v Záporoží (video)

9. června zveřejnila ruská média video ukazující drsnou porážku, kterou o den dříve kyjevské síly utrpěly při pokusu o postup u vesnice...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x