S tím, jak se svět nadále potýká se smrtonosnými důsledky koronavirové pandemie, tak generální tajemník OSN Antonio Guterres říká, že jistý je příchod jen jedné věci, a to „nového modelu globální vlády“ a že jeho globalistický orgán dělá vše, co může, aby její příchod urychlil.
Tento portugalský socialista svou předpověď pronesl v sobotu, kdy pronášel přednášku o Nelsonovi Mandelovi a promlouval o potřebě, aby OSN řešila „ohromné mezery ve vládních strukturách a v etnických rámcích,“ které tato epidemie odhalila. Řekl:
Abychom tyto mezery uzavřely a umožnili Novou sociální smlouvu, tak potřebujeme Nový globální úděl, který zajistí, že podíly na moci, bohatství a příležitostech se budou na mezinárodní úrovni šířeji a spravedlivěji sdílet.
Nový model globální vlády musí být založen na plné, inkluzivní a rovné účasti v globálních institucích.
[…]
Nový globální úděl založený na spravedlivé globalizaci, na právech a důstojnosti všech lidských bytostí, na životě v rovnováze s přírodou, na přihlížení k právům budoucích generací a na úspěchu měřeném spíše v lidských než ekonomických ukazatelích, je nejlepší cestou, jak to změnit.
Proces celosvětových konzultací v době 75. výročí Spojených národů jasně ukázal, že lidé chtějí systém globálního vládnutí, který jim to všechno nadělí.
Guterres pak nastínil svůj plán na budoucí svět, kdy uváděl svůj „Nový globální úděl,“ který bude založený na „spravedlivé globalizaci, na právech a důstojnosti všech lidských bytostí, na životě v rovnováze s přírodou, na přihlížení k právům budoucích generací a na úspěchu měřeném spíše v lidských než ekonomických ukazatelích, že ten je tou nejlepší cestou jak to změnit.“
Tento 71letý profesionální byrokrat tvrdil, že „proces celosvětových konzultací kolem 75. výročí Spojených národů jasně ukázal, že lidé systém globální vlády, který jim zařizují, chtějí.“
Rovněž trval na tom, že nastal čas, aby při globálním rozhodování dostal silnější hlas „rozvojový svět.“ Taková reforma mezinárodního vládnutí bude provázaná s finančním uvolněním s promíjením dluhů zemím, které se s nimi potýkají. Řekl:
Reforma dluhové architektury a přístup k dostupným půjčkám musí pro země vytvořit fiskální prostor, aby investovaly také tímto směrem.
To není poprvé, kdy Guterres, člen portugalské Socialistické strany, který v letech 1995 až 2002 sloužil jako ministerský předseda Portugalska, láskyplně promlouval o své touze svět překout podle socialistických principů.
Jak už Breitbart News tento měsíc referoval, dožadoval se „robustnější globální vlády“ s dodatkem, že Světová banka a Mezinárodní měnový fond (MMF), regionální instituce jako Africká unie a Evropská unie (EU) patří mezi organizace, o nichž říká, že mohou přinést „řád“ do budoucího světa rozvráceného koronavirovou pandemií.
V eseji nazvané ‚Globální výzva k probuzení‘ tento nevolený šéf globalistického orgánu uvedl: „od COVID-19 po klimatický rozvrat, od rasové nespravedlnosti po rostoucí nerovnosti, jsme ve světě, který vře.“
Jeho řešením pro tento rozvrat je více velké vlády a více byrokratických institucí na více místech přinesený přes OSN a její mnohačetné agentury všechny financované příspěvky daňových poplatníků celého světa.
FABRICE COFFRINI/AFP via Getty
21 Jul 2020