Free Porn
Sobota, 13 července, 2024
Home POLITIKA Havajská demokratka Tulsi Gabbard říká, že bude v roce 2020 kandidovat na...

Havajská demokratka Tulsi Gabbard říká, že bude v roce 2020 kandidovat na prezidenta

“Záležitost války a míru” bude hlavní věcí, na kterou se kampaň Gabbard soustředí

January 13, 2019 Niamh Harris

Tulsi Gabbard (D-Havaj) oznámila, že se v roce 2020 bude ucházet o demokratickou nominaci na prezidenta.

Gabbard je veteránkou Irácké války a hlasitou kritičkou americké politiky ‚změny režimu‘ v Sýrii, která v současnosti působí v Komisi zahraničních záležitostí Sněmovny. Je také první z Americké Samoi, kdo byl zvolen do Kongresu, zrovna tak jako první hinduistkou v něm.

„Rozhodla jsem se kandidovat a během příštího týdne předložím formální oznámení,“ řekla v pátek večer Gabbard Vanu Jonesovi ze CNN.

Dodala, že ve své kampani se soustředí hlavně na „problém války a míru“.

RT hlásí:

„Mám mnoho důvodů, proč jsem se takto rozhodla. Americký lid se potýká se spoustou výzev, které mi dělají starosti a které bych chtěla pomoci vyřešit,“ řekla, když zmiňovala přístupnost zdravotní péče, reformu trestní spravedlnosti a klimatickou změnu, jako klíčové platformy k řešení.

Existuje však jedna hlavní otázka, která má ústřední úlohu i pro ten zbytek, a tou je záležitost války a míru.

Gabbard byla do Kongresu zvolena v roce 2012 a v současnosti působí v Komisi zahraničních záležitostí Sněmovny. Sloužila ve zdravotní jednotce havajské Národní gardy a byla nasazená v Kuvajtu a v Iráku.

V roce 2016 rezignovala Gabbard na funkci místopředsedy Demokratického národního výboru (DNC), když na prezidenta podpořila Bernie Sanderse, který ale byl v boji o nominaci poražen Hillary Clinton, která pak prohrála volby s Donaldem Trumpem.

Vzhledem ke svému postoji proti válce v Sýrii se o Gabbard šířily fámy, že je potenciální kandidátkou na Trumpovu ministryni zahraničí a v roce 2016 se dokonce se zvoleným prezidentem v Trumpově věži sešla, nic z toho ale nevzniklo. V lednu 2017 cestovala do Sýrie na cestu ke zjišťování faktů, čímž pobouřila washingtonský establishment. Také navrhovala zákon, který by zakázal prodej amerických zbraní teroristům.

O Gabbard se poprvé začaly šířit fámy, že bude v roce 2020 kandidovat, v prosinci, kdy provedla túru po Iowě a New Hampshire, tj. po prvních dvou státech které uspořádají celonárodní primárky.

Četní Demokraté inspirovaní silnými výsledky z mezitermínových voleb v listopadu projevují touhu utkat se v roce 2020 v prezidentských volbách s Trumpem. Senátorka Elizabeth Warren (D-Massachusetts) oznámila na Silvestra, že sestavuje komisi zkoumání prezidentství. Bývalý ministr bydlení a městského rozvoje za Obamovy administrativy Julian Castro rovněž cestoval po Iowě a očekává se, že tento týden oznámí svou kandidaturu.

Není moc jasné, zda se Gabbard nějak moc chytne u Demokratů establishmentu, s nimiž obvykle nesouhlasí v zahraničně politických záležitostech.

Zdroj: https://newspunch.com/hawaii-democrat-tulsi-gabbard-says-she-will-run-for-president-in-2020/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x