Pátek, 19 dubna, 2024
Home Nezařazené Hillary Clinton a její cesta k válce

Hillary Clinton a její cesta k válce

Tentokrát je to zakladatel Antiwar.com, Justin Raimondo, kdo opakovaně popisuje Hillary jako destruktivního válečného štváče. Vyzývá k finanční podpoře svého hnutí, aby mohlo být v čele amerického protiválečného boje, důležitějšího, než kdy předtím.

 

 

Hillary slíbila, že se vysloví ohledně plánu na zničení ISIS. Co však poskytla, byl detailní proslov, jak zničit Sýrii – a vtáhnout USA do války. V zásadě navrhuje, aby USA vedly válku na třech stranách. Proti ISIS, proti Assadovi a proti Rusku s Íránem.

Vypracovala plán bezletové zóny, kterou chce prý zavést pouze na severu, což znamená, že letecké síly USA nebudou jen chránit “umírněné” syrské rebely – koalici Amerikou podporovaných hrdlořezů a al-Nusry, syrské odnože sítě al-Qaeda, ale také zabraňovat ruským letadlům v pohybu nad velkým územím na severu země, kontrolovaným Islámským státem, včetně hlavního města Raqqa (tím, že budou sestřelovat ruská letadla).

Naznačujíc, že jejím hlavním záměrem je stále svržení Assada, spíš než boj proti ISIS, Hillary prohlašovala, že Putin situaci zhoršuje. Rusko však Islámskému státu zasazovalo údery a dá se předpokládat, že tato intervence vyprovokovala pařížské útoky. Zdá se, že Francois Hollande pochopil důležitost zahrnutí Ruska do koalice proti ISIS, ale Hillary je ve věci Assada neoblomná, čímž vyřazuje jakoukoli reálnou spolupráci s Moskvou.

Hillary se dokonce stavěla za nové “Arabské jaro”, s tím, že pod její vládou budou USA nadále sázet na Sunnity, vyzbrojujíc “umírněné” islamistické rebely a povzbuzujíc irácké sunnitské a Kurdské ultranacionalisty ke vzdoru. “Bagdád musí akceptovat vyzbrojování Sunnitů a Kurdů ve válce proti ISIS,” pravila Clintonová. “Pokud to neudělá Bagdád, měla by tak učinit koalice.”

Tato žena tím otevřeně prokazuje pohrdání suverenitou Iráku a deklaruje válku centrální vládě v Bagdádu – pro kterou zemřelo tisíce amerických vojáků, aby se nastolila.

Zříkajíc se stovky tisíc amerických pozemních vojáků by Hillary zvýšila počet amerických speciálních jednotek a nechala je spojit s místními ozbrojenci. Postupně by tak zvýšila americkou přítomnost ve stylu vietnamské války, aniž by zalarmovala americkou veřejnost, která žádnou účast v další válce na Středním východě nechce. Chystá se tedy oprášit svůj plán – Obamovou vládou zamítnutý – mohutně vyzbrojit a financovat “umírněné” islamistické opozice. Je zde ale menší problém, jak své oblíbené hrdlořezy přimět ke svému plánu. Sama musela přiznat následující:

“Velkou překážkou pro získání více pozemních sil zaměřujících se na ISIS, kromě syrských Kurdů, již tak dost bojujících, je to, že použitelné sunnitské opoziční skupiny zůstávají pochopitelně zaměstnáni boji proti Assadovi, o kterém nezapomeňme, že zabil více Syřanů, než teroristé. Ale jsou také stále více v ohrožení Islámským státem.”

“Umírněnci” jsou ideologicky spjati s Islámským státem a jediným rozporem s “Kalifátem” je taktika. Obě skupiny chtějí sesadit Assada, nastolit právo Šaría v Sýrii a zbavit se “bezvěrců”.

A to, co nám Hillary klade na srdce, je zjevná lež: podle syrského Observatroy for Human Rights (sotva pro-assadovská skupina) islamističtí rebelové zabili více lidí, než vládní síly. Pokud se držíme čísel těchto Pozorovatelů, vládní síly utrpěly nějakých 88 000 obětí. To je zhruba třetina všech zaznamenaných mrtvých. Rebelové utrpěli 42 000 a “cizí bojovníci” měli 34 000 padlých. Všechny strany hašteří o tom, kdo je a není civilista, ale ať počítáme jakkoli, Clintonové poctivost v tomto kontextu se někde vytratila.

Její trvání na tom, že Assad musí jít, které opakovala během svého působení na postu ministryně zahraničí, účinně blokuje jakákoli diplomaticko-politická řešení. Pokud by někdy měla zastávat presidentské křeslo, její nechutné podporování různorodé “opozice” je receptem na prodloužení války, nikoli na ukončení.

S cíli kandidátky za Demokraty  – nové Arabské jaro, vyzbrojování “umírněných” islamistů, svržení Assada, souboj s Rusy  – její snaha, aby použití vojenské síly schválil Kongres, je skutečně hrozivá. Proti jakýmkoli opatřením tohoto typu je potřeba bojovat. Mobilizace opozice je hlavním úkolem protiválečného hnutí.

Pařížské útoky jsou využívány válečnou stranou nejen k rozpoutání další války na Středním východě, ale také ke znemožnění zastánců občanských svobod, kteří vytvářeli odpor fízlovacímu státu. Média šíří paniku mezi lidi a všechny hlavní politické postavy si chtějí došlápnout na lidi na domácí frontě a zároveň pustit z řemene armádu USA v Sýrii. 

Tento rozsah válečného štvaní zde nebyl od 11. září 2001.

Jsme zpátky ve válečné hysterii 11. září, s válečnou propagandou zaplňující média nonstop – s velmi slabým odporem ať u politiků či veřejných postav jakéhokoli typu.

Nijak se tito lidé nepoučili historií zpackaných intervencí v Iráku a Afghánistánu?

Touto historií mohou aktivisté argumentovat a bojovat proti zámince terorismu pro výpad do další země Středního východu.

Zdroj: http://original.antiwar.com/justin/2015/11/19/hillary-clintons-road-to-war/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
12
0
Would love your thoughts, please comment.x