Neděle, 19 května, 2024
Home Nezařazené Historie pod taktovkou EU se vleče

Historie pod taktovkou EU se vleče

Summit EU uvažuje o ‚reformě smluv‘ pro všechny státy eura … Koncepty myšlenek si ještě před příštím týdnem prohlédnou vůdci summitu předvídající reformu smluv pro všechnystáty eura, politickou dohodu o plné bankovní unii a o rozpočtu pro celou eurozónu po roce 2014. Ohledně závěrů, které se ještě budou muset finalizovat, jak to vidí EUobserver, tak předjímá pokrok směrem k hluboké ekonomické a monetární unii – jejíž nedostatečnost je považována za to, co vedlo k současné krizi eurozóny – a vznik těch závěrů vidí ve třech fázích. Do března příštího roku se očekává, že vůdci EU odsouhlasí „operační rámec“ pro jednotný evropský dohled nad bankovnictvím, což je první ze tří bodů nutných pro plnou bankovní unii. Navržená druhá fáze (2013-2014) bude tou, kdy se vůdci EU nejspíš začnou hádat o formulace. Předpokládá se, že tehdy se budou dělat legislativní návrhy pro směrnici řešící banky a rozsáhlý EU systém záruk za bankovní vklady. Pokud to projde bude tu „v podstatě politická dohoda o plné bankovní unii,“ řekl jeden kontaktovaný. – EU Observer

Dominantní sociální téma: Potřebujeme velikost. Tak jí budujeme. (Poznámka: Dominantní sociální téma je u Daily Bell vždy memo propagandy mainstremu, který se snaží veřejnosti vnutit, a kterému se vysmívají.)

Analýza volného trhu: Jak jsme my a další již dokumentovali, činitelé EU už před desítkami let předjímali (a chladnokrevně orchestrovali, pozn. redakce) ekonomickou krizi, která jim přinese politickou unii. Tento plán zjevně zůstal nezměněn.

Z výňatku z výše uvedeného článku vidíme, že spiknutí, jehož semena byla zaseta už před dávnými časy, dnes rozkvétá. Zatímco dominantní sociální téma má určitě co dělat s tím, že větší je prý lepší, tak o podřízeném s tím vedeném sociálním tématu lze předpovídat, že bude zahrnovat posílení finanční sféry EU.

Byla to ale opravdu nedostatečná „monetární unie“, co je skutečným důvodem současných potíží EU? Samozřejmě, že ne. Je to jednoduše více o směrování historie. O vytváření krize a následném provádění četných pokusů „ji řešit.“ A nakonec o vygenerování toho řešení, co na ně potřebujete uvalit už od začátku. Tady jez toho článku něco dalšího:

Kabinet presidenta Rady EU Hermana Van Rompuye si myslí, že všechny země eura potřebují podstoupit reformy bez ohledu na to, jak jsou fiskálně prozíravé.

Pokud se ty myšlenky budou realizovat, bude Evropská komise během roku 2013 pověřena vypracováním návrhů na „takovéto smluvní uspořádání.“

Koncepty návrhů naznačují, že možné změny ve smlouvách o EU by přišly, až teprve po volbách do Evropského parlamentu a instalaci nové komise v roce 2014.

V této fázi – fázi tři – by členské státy směřovaly k „progresivní kolektivizaci ekonomické suverenity … stejně jako k posílení solidarity mezi členskými státy.“

K tomu by mohla patřit „fiskální působnost“ či rozpočet eurozóny s „jistou mírou automatické stabilizace na evropské úrovni“ znamenající omezenou formu automatického transferu pomoci pro země, které se náhle ocitnou v potížích.

Do té doby by bylo zapotřebí přijímat více podstatných rozhodnutí na úrovni EU včetně těch, o národních rozpočtech a o „posílení koordinace ekonomických politik“, zvláště v oblastech zdanění a zaměstnanosti.

Vůdci EU mají tyhle předem upečené závěry prodebatovat na dvoudenním summitu, který začne ve čtvrtek příští týden. (Poznámka:Vzhledem k času vzniku článku tento týden.) Tyto závěry bude doprovázet krátký spis předložený Van Rompuyem o „cestovní mapě“ k ekonomické a monetární unii (EMU).

Vidíte, jak to funguje? Protože je tento proces tak dlouhý, očekává se od nás, že si neuvědomíme, že je předem naordinován. Protože je tak složitý, nečeká se, že si uvědomíme mnohem jednodušší realitu.

Ale ta realita jednoduchá JE. Skupina jednotlivých národních států, nezávislých po několik tisíc let, se dokopává určitým směrem.

Ti politikáři a bankéři navrcholu pracují pro mocenskou elitu, která diriguje tuto konkrétní kapitolu usměrněné historie. Cílem je globální vláda a EU a další podobné plánované regionální unie jsou zamýšleny jako pomůcka k jejímu vytvoření.

Závěr: Pochopte mocnou logiku směrované historie a budete o pěkný kousek dále k pochopení sil, které každodenně ovlivňují vás, vaši rodinu a vaše kolegy. A jakmile ji budete chápat, můžete jednat.

Zdroj: http://www.thedailybell.com/28424/EUs-Directed-History-Grinds-On

Překlad: Miroslav Pavlíček

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
13
0
Would love your thoughts, please comment.x