Free Porn
Úterý, 28 května, 2024
Home Nezařazené Hledá se prezident aneb není koho volit

Hledá se prezident aneb není koho volit

Velice jsem snil o přímé volbě prezidenta. Měl jsem za to, že zvolení zákonodárci nejsou natolik kompetentní, aby určovali hlavu našeho státu, a že by prezidenta měli volit občané stejně jako ve Spojených státech.

Čeho jsem se dočkal? Politici vytvořili přísná pravidla, aby nemohl kandidovat každý a tím celá přímá volba pro mne ztrácí smysl. 3 kandidáty dohodili přímo poslanci zvolených stran a dalších 6 se tam dostalo díky podpisům na peticích. (nepředpokládám, že se do uzávěrky, která je za týden dostane i někdo další, ale kdo ví, dalšího kandidáta jen uvítám – takže podepisujte)

Nasbírat celých 50 tisíc podpisů je úkol pro organizovanou skupinu fanoušků, brigádníků nebo jiných skupin kolem kandidátů. Proč ale tato podmínka? Proč dát možnost kandidovat například Vladimíru Dlouhému, který za každý podpis nabízel 20 korun a nedát jej například Tomiu Okamurovi, který má “pouze” přes 40 tisíc podpisů a nikomu za podpisy neplatí? Nebyla by podmínka 10 tisíc podpisů standartnější a neměli bychom pak mnohem pestřejší výběr kandidátů?

Jediný volitelný kandidát byl pro mne Ladislav Jakl (díky jeho zdravě pravicovému pohledu a euroskeptismu), nyní však žádný Jaklovi podobný kandidát není na výběr.

A tak jsem se zamýšlel, koho budu volit a snažil se mezi kandidáty najít to úplně nejmenší zlo. Dobrým pomocníkem mi byla tato tabulka, protože mám pouze tři požadavky, aby byl prezident pravicový, aby byl alespoň trochu euroskeptický a nemuseli bychom se za něj stydět. Je tam někdo takový?

Vzal jsem to jednoduchou vylučovací metodou. A to tak, že jsem nejprve vyřadil levičáky. Začal jsem sociálním demokratem Jiřím Dienstbierem. Pak jsem škrtl Janu Bobošíkovou, ačkoliv je to jediná euroskeptička, tak je opravdu levicovější než celá ČSSD. A pak se dostal k Miloši Zemanovi, o kterém jsem hluboce přemýšlel, ale pak když na přednášce VŠE prohlásil, že jako nejlepší řešení mu přijde zvyšovat daně (ačkoliv nám stát přerozděluje už nyní 60% toho co vyděláme) a investovat namísto podnikatelů, kteří to údajně dělají špatně, tak jsem z tohoto prohlášení dostal skoro infarkt.

Pak jsem samozřejmě bez váhání zamítl oba bývalé členy KSČ Jana Fischera a Vladimíra Dlouhého. To jsou opravdu pánové, za které bych se na Hradě styděl už jen proto, že byli členy komunistické strany až do jejího rozpadu.

Musel jsem vyloučit i eurofanatičku Zuzanu Roithovou, eurofanatika Karla Schwarzenberga, který neumí pořádně česky a ze všech kandidátů ho považuji za nejméně reprezentativního.

Po důkladné selekci mi zůstal jen Přemysl Sobotka a Vladimír Franz.

Přemysla Sobotku jsem však musel vyloučit za jeho nešťastně slavný výrok, který naleznete na konci tohoto rozhovoru. Cituji: “Eurosocialismus zvítězí v celé Evropě, nebojte se, včetně Švýcarska.”

A zůstal tu jen Vladimír Franz, který by podepsal Lisabonskou smlouvu bez váhání, který se neřadí ani k levici ani k pravici, a který má velmi extravagantní vzhled. Řeknu Vám, to jsme to s tou přímou volbou prezidenta teda dopracovali.

Ladislav Výsmek je autor projektu NEdaním.cz, kde článek vyšel

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
10
0
Would love your thoughts, please comment.x