Free Porn
Neděle, 21 července, 2024
Home Nezařazené Hloupá ČT se diví: Česko zaplatí na úrocích 78 miliard

Hloupá ČT se diví: Česko zaplatí na úrocích 78 miliard

A na svém webu ČT píše: “Dluhy, které v minulosti nadělaly české vlády, dusí hospodaření státu čím dál víc. Česká televize zjistila, že ministerstvo financí plánuje příští rok utratit jen za úroky ze splátek státního dluhu rekordních 78 miliard. To je přitom vyšší částka, než jakou vláda dohromady vyplatí na podporách rodinám, sociálně slabým a nemocným.”

A dále poznamenává: “Zatímco za pět let pravicových vlád vzrostl schodek státního rozpočtu o 400 miliard, za osm let levicových vlád to bylo o 545 miliard. Politici ale házejí vinu jeden na druhého.”

Nyní se vláda bude více soustředit na ekonomický růst. 

Moderátor Železný utočí na ministra průmyslu a obchodu Kubu: “Jak se vláda chystá účinně nastartovat hospodářský růst, aby dalším výpadkům příjmu státního rozpočtu zabránila? Zdůrazňuji účinně!”. Na to pan Kuba odpovídá, že tak bude vláda provádět podporou českého exportu. Připomeňme si jak taková politika vypadá v rukách státu.

Bylo by dobré to uvést na pravou míru. Vláda žádný zdravý hospodářský růst vygenerovat nemůže. Jediné co v dnešní situaci může je dočasně na dluh zvýšit hrubý domácí produkt (HDP), tedy objem zboží, které se v ČR vytvoří a potom se může chlubit, že zvýšila hospodářský růst. To, že postaví dálnici do Prčic, po které projedou tři auta denně, již nikoho nezajímá. Jediný způsob, jak vláda může podpořit zdravý hospodářský růst, je tak, že se lidem přestane plést do života. Nechá lidi být, francouzsky Laissez Faire.

Na konci reportáže, která je u článku KSČM děkuje “pravici” za realizaci jejího programu, zejména zavedení milionářské daně. Ostatně zvýšit DPH tak, jako to udělala vláda, by si nedovolili ani komunisté. O to tedy jde hlavně – sebrat peníze těm, kteří je vydělat umí (vytváří hospodářský růst) a dát je těm, kteří je umí rozkrást. To určitě velmi pomůže hospodářskému růstu.

Veřejnoprávní média nám občanům za naše peníze dělají skutečně medvědí službu. Místo toho, aby lidem připomínala, že značná část dluhu vznikla kvůli nutnosti spolufinancovat šílené projekty EU, tak:

1) Stále rozšiřují mýtus o tom, že ti co se chovají ekonomicky hůře než komunisté, jsou pravice.

2) Pomáhají budovat dojem, že nás vláda zachrání dalšími dluhy na podporu hospodářského růstu (kapes politiků)

3) Srovnáním s ostatními zeměmi EU se u nás snaží vzbudit dojem, že si vlastně vedeme docela dobře když jsme sedmá nejméně zadlužená země v EU. Vůbec nikdo pořád nechápe v jakém dluhovém průseru se průměrná evropská země nacházi. Žádný Evropský stabilizačních mechanizmus (ESM) již jí nemůže zachránit, ani kdyby se z EU stala diktatura.

Českou televizi je proto nutné co nejrychleji zprivatizovat. Místo ní si dovoluji Vám doporučit podívat se na přednášku Petr Macha: Jak vyrovnat státní rozpočet bez zvyšování daní? 

Vít Jedlička je předseda Královéhradeckého krajského sdružení Svobodných a předseda Reformy.cz o.s.

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Globální průšvih se rozbíhá v České republice, Česko zveřejnilo data vyzrazující smrtonosnost COVID vakcín

Během časů pandemických lockdownů a krátce poté se ozývaly četné hlasy, že se naprosto přehlíží rizika a škody přinesené drakonickými proti-epidemickými opatřeními oproti jejich...

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
21
0
Would love your thoughts, please comment.x