Pátek, 24 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Imigranti jsou k ‚opouštění svých zemí nuceni,‘ káže Vatikán

Imigranti jsou k ‚opouštění svých zemí nuceni,‘ káže Vatikán

ROME — Šéf vatikánské delegace u Organizace pro zemědělství a výživu OSN (FAO) ve středu řekl, že migranti své země neopouští „ze své vlastní vůle,“ nýbrž že jsou k tomu nuceni.

Na konferenci FAO v Římě k tématu „Migrace, zemědělství a rozvoj venkova,“ řekl monsignor Fernando Chica Arellano, že migranti nejsou „pouze nějakými statistickými čísly,“ nýbrž že jsou to ve skutečnosti „lidé postižení bolestí a utrpením.“

„Jsou to lidské bytosti jako my, ale přitom se ocitly v situaci, kdy jsou nuceny opustit své země a své domovy, aby uprchli před chudobou, konflikty, persekucí a před škodlivými účinky klimatické změny a přírodních katastrof,“ řekl Msgr. Arellano.

„Neodešli ze své vlastní svobodné vůle, nýbrž byli vyhnáni beznadějí a zoufalstvím, často jim to bylo nadiktováno nemožností získat svůj každodenní chléb, což je neoddělitelnou součástí základního lidského práva na život,“ dodal.

Monsignore řekl, že je důležité podporovat rozvoj chudších zemí, aby jejich občané nezažívali nutnost emigrovat, přičemž ale zdůrazňoval, že by bylo „chybou“ o rozvoji uvažovat „prostě jen jako o šikovném nástroji ke snížení migrace,“ když „ta je ve skutečnosti nepopíratelným lidským právem každé lidské bytosti.“

Rovněž trval na tom, že imigranti svým hostitelským zemím poskytují cenné přínosy, čímž se u něj projevují hlediska na tuto otázku sdílená s papežem Františkem.

Imigranti zaměstnaní v agro-potravinářském sektoru v mnoha rozvinutých zemích „hrají kriticky důležitou roli v řetězci tvorby hodnot,“ tvrdil tento reprezentant Vatikánu.

„V tomto kontextu jsou znepokojivá ta častá a velice četná svědectví imigrantských obětí ilegálního najímání, které nemají zaručeny nejzákladnější a nejfundamentálnější lidská práva, a jsou nuceny přijímat nelidské pracovní podmínky, které uráží jejich důstojnost,“ řekl.

Také papež František se pouštěl do boje proti negativním povídačkám o masové migraci, zvláště v zemích, které jsou konečnými příjemci imigrantů, kdy vyzýval ke změně priorit a mentality.

V roce 2018 František v poselství ke konferenci o mezinárodní migraci řekl, že je třeba dosáhnout „změny v myšlení,“ aby se vyvrátily převažující přístupy k migraci.

„Musíme se posunout od přístupu k ostatním jako k ohrožení svého pohodlí a začít si jich cenit jako lidí, jejichž životní zkušenosti a hodnoty mohou nesmírně přispět k obohacení naší společnosti,“ řekl pontifik.

„Aby k tomu došlo, musí se náš základní přístup změnit na hledání setkání s jinými, na jejich vítání, na jejich poznávání a uznávání každého takového nebo každé takové,“ řekl.

ANGELOS TZORTZINIS/AFP/Getty

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

27 Jun 2019

Zdroj:  https://www.breitbart.com/immigration/2019/06/27/vatican-immigrants-are-compelled-to-abandon-their-countries/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x