Free Porn
Úterý, 25 června, 2024
Home Nezařazené Irácká armáda sestřelila dva britské letouny nesoucí zbraně pro teroristy ISIL

Irácká armáda sestřelila dva britské letouny nesoucí zbraně pro teroristy ISIL

Provincie al-Anbar: četné letouny US-vedené koalice v oblastech zabraných teroristy shazují zbraně a zásobování pro ISIL.

Irácká armáda sestřelila dva britské letouny, jelikož vezly zbraně pro teroristy ISIL do provincie Al-Anbar, prozradil v pondělí přední zákonodárce.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

„Národně bezpečnostní a obranná komise iráckého parlamentu má přístup k fotkám obou letounů, které jsou britské a zřítily se, když vezly zbraně pro ISIL,“ řekl šéf této komise Hakem al-Zameli, jak uvádí v pondělní zprávě v arabském jazyce informační centrum Nejvyšší islámské rady v Iráku.

Řekl, že irácký parlament k tomu požádal Londýn o vysvětlení.

Tento vedoucí irácký legislativec dále odhalil, že vláda v Bagdádu dostává denně zprávy od lidí a od bezpečnostních sil z provincie al-Anbar o četných letech letounů US vedené koalice, které pro ISIL do oblastí zabraných teroristy shazují zbraně a zásoby.

Tento irácký zákonodárce dále uvedl, že tohle zakládá skutkovou podstatu Západní pomoci této teroristické skupině, a vysvětlil, že US upřednostňují chaotickou situaci v provincii Anbar, která je severně od měst Karbala a Bagdán, a že nechtějí, aby krize s ISIL skončila.

Dnes ráno vedoucí irácký provinciální činitel láteřil na Západní země a jejich regionální spojence kvůli podpoře takfiristických teroristů v Iráku, a odhalil, že v oblastech vyčištěných od teroristů ISIL se nacházely v US a v Izraeli vyrobené zbraně.

„V oblastech v regionu Al-Baqdadi osvobozených od kontroly ISIL jsme objevili zbraně vyrobené v US, v evropských zemích a v Izraeli,“ cituje to prohlašovat zpravodajská webová stránka Al-Ahad šéfa provinční rady Al-Anbar Khalafa Tarmouze.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Uvedl, že zbraně zhotovené v evropských zemích a v Izraeli byly objeveny u teroristů ve východních částech města Ramadi.

Al-Zameli rovněž prozradil, že v lednu letouny anti-ISIL koalice shazovaly zbraně a potraviny pro ISIL v provinciích Salahuddin, Al-Anbar a Diyala.

Al-Zameli podtrhl, že koalice je hlavní příčinou toho, že ISIL v Iráku přežívá.

„Existují důkazy a doklady o tom, že US vedená koalice poskytuje teroristům ISIL pomoc shazováním nákladů z letadel,“ řekl v lednu FNA.

Uvedl, že členové jeho komise už dokázali, že US letouny pro ISIL shazovaly pokročilou výzbroj včetně protileteckých zbraní, a že zřídili vyšetřovací komisi k vyšetření této záležitosti.

„US shazují zbraně pro ISIL pod záminkou, že neznají polohu pozic ISIL a i jinak se pokouší svými tvrzeními překrucovat realitu.

Uvedl, že tato komise shromáždila data a doklady poskytnuté očitými svědky včetně iráckých důstojníků a lidových sil, a řekl také: „Tyto dokumenty dostala vyšetřující komise… a budou přijata nezbytná opatření k obraně iráckého vzdušného prostoru.“

V lednu také další vedoucí irácký legislativec zopakoval, že US vedená koalice je hlavní příčinou přežití ISIL v Iráku.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

„Mezinárodní koalice je pouze záminkou k ochraně ISIL a k pomoci této teroristické skupině pomocí výstroje a zbraní,“ řekl Jome Divan, člen bloku al-Sadr v iráckém parlamentu.

Řekl, že to, že koalice podporuje ISIL, je teď už zřejmé každému, a pokračoval: „Koalice na hlavní pozice ISIL v Iráku vůbec neútočila.“

Koncem prosince poslanec z Bezpečnostní a obranná komise iráckého parlamentu prozradil, že US letouny zásobovaly organizaci teroristů ISIL zbraněmi a municí v provincii Salahuddin.

Poslanec Majid al-Gharawi konstatoval, že dostupné informace poukazují na to, že US letouny zásobují organizaci ISIL, a ne jen v provincii Salahuddin, nýbrž i v jiných provinciích, ohlásil irácký TradeLink.

Dodal, že US a mezinárodní koalice „nemyslí boj proti organizaci ISIL vážně, protože mají technologickou sílu, kterou by určili přítomnost střelců a zničili je během měsíce.“

Gharawi dodal, že „US se snaží prodlužovat dobu války s ISIL, aby od irácké vlády získaly garance, že budou moci mít v provinciích Mosul a Anbar základny.“

Salahuddinova bezpečnostní komise rovněž prozradila, že „neznámé letouny svrhávaly zbraně a munici pro střelce ISIL v jihovýchodním městě Tikrit.“

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Koncem prosince rovně vůdčí irácká zákonodárkyně vyjádřila pochybnosti o tom, že US vedená koalice proti ISIL to myslí vážně, a řekla, že tato teroristická skupina pořád dostává pomoc shazovanou neidentifikovanými letouny.

„Mezinárodní koalice to s nálety na teroristy ISIL nemyslí vážně a dokonce se snaží odstranit naše lidové (dobrovolnické) síly z bojiště proti Takfiristům tak, aby problém s ISIL zůstal v blízké budoucnosti nevyřešený,“ řekla FNA Nahlah al-Habadi.

„Teroristé ISIL pořád dostávají pomoc od neidentifikovaných bojových tryskáčů jak v Iráku, tak v Sýrii,“ dodala.

Hababi řekla, že přesné koaliční nálety jsou zaměřeny pouze na ty oblasti, kde jsou přítomny kurdské síly Pešmerga, zatímco vojenské útoky v jiných regionech moc přesné nejsou.

Koncem prosince shodila US vedená koalice pomoc Takfiristickým militantům v oblasti severně od Bagdádu.

Polní síly v Iráku řekly al-Manar, že letouny mezinárodní koalice shazovaly pomoc teroristickým militantům v Baladu, tj. v oblasti, která leží v provincii Salahuddin severně od Bagdádu.

V říjnu napadl US za poskytování zásob pro ISIL také vysoce postavený íránský velitel, který dodal, že US sice tvrdí, že ty zbraně byly ISIL shozeny omylem, není to však pravda.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

„US a tzv. anti-ISIL koalice tvrdí, že zahájily kampaň proti této teroristické a zločinné skupině – během čehož je zásobují zbraněmi, potravinami a léky v regionu Jalawa (ve městě v irácké gubernii Diyala). To výslovně vysvětluje falešnost tvrzení koalice a US,“ řekl zástupce náčelníka štábu íránských ozbrojených sil brigádní generál Massoud Jazeyeri.

US tvrdily, že shazovaly zbraně a zdravotní pomoc kurdským bojovníkům bojujícím s ISIL v Kobani u turecké hranice v severní Sýrii.

US ministerstvo obrany řeklo, že z letadel shodilo 28 balíčků zbraní a dodávek, ale jedna z nich se nedostala do rukou kurdských bojovníků.

Později předvedený videozáznam ukázal, že některé zbraně, které US shodily, se dostaly k militantům ISIL.

Íránský velitel tvrdil, že US měly potřebné zpravodajství o rozmístění ISIL v regionu, a že jejich tvrzení, že jim shodily zbraně omylem, jsou zrovna tak nepravděpodobná jako nepravdivá.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

 

Zdroj: globalresearch.ca

Čtěte také:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x