Úterý, 16 dubna, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Islámská stát vyslal na Vánoce poselství křesťanům celého světa chmurným videem řezání...

Islámská stát vyslal na Vánoce poselství křesťanům celého světa chmurným videem řezání křesťanských hlav

Islámský stát vydal den před Vánoci video, které údajně předvádí brutální popravu 11nigerijských křesťanů se zavázanýma očima jako pomstu za zabití vůdce ISIS Abu Bakra al-Baghdadiho a mluvčího IS Abdul-Hassana al-Muhajira, uvádí Ahmad Salkida žurnalista, který toto video první poslal.

„Toto je poselství křesťanům celého světa,“ říká maskovaný muž z Islámského státu v Západoafrické provincii Islámského státu (ISWAP) v 56 sekundovém klipu zveřejněném tiskovou agenturou Amaq, tj. platformou propagandy Islámského státu.

„Zabili jsme je v pomstě za zabití svých vůdců, včetně Abu Bakra al-Baghdadiho a mluvčího IS Abul-Hassana al-Muhajira.“

Video nafilmované na neidentifikovaném venkovním místě ukazuje, jak jednoho zajatce zastřelí, zatímco 10 dalších srazí k zemi a uříznou jim hlavy, uvádí BBC.

Zde je klip z tohoto videa, který je ustřižen před údajným odřezáváním hlav.

ISWAP, která má tuhé kontakty i se vzbouřeneckou skupinou Boko Haram se přidal k Bahdadimu v roce 2016, v posledních měsících zintenzivnila své útoky na křesťany, bezpečnostní pracovníky a pomocné organizaci včetně toho, že používá kontrolních míst na silnicích, na nichž zastavuje a prohledává cestující.

V úterý Spojené národy odsoudily „narůstání těchto postupů ozbrojenými skupinami, které tato kontrolní stanoviště zřizují, aby útočily na civilisty.

V neděli džihádisté zabili šest lidí a pět dalších unesli, včetně pracovníků pomocných organizací, když zastavovali auta na dálnici na okrajích Maiduguri, tj. metropole nigerijského státu Borno. V podobném útoku z 5. prosince bojovníci ISWAP převlečení za nigerijské vojáky zastavovali a prohledávali na kontrolních stanovištích u Maiduguri.

Skupina v prohlášení tvrdila, že mezi unesenými v tomto útoku bylo šest vojáků a osm civilistů včetně pracovníků Červeného kříže. V uplynulém týdnu skupina vydala médiím video ukazující 11 údajných rukojmí.

Podle zpráv jeden z rukojmí na videu o sobě řekl, že je učitelem ve škole, a prohlásil, že on a ostatní rukojmí apelují na nigerijskou vládu a Křesťanskou asociaci Nigérie (CAN), aby pomohly zajistit jejich propuštění.

by Tyler Durden

Fri, 12/27/2019 – 10:04

Konec formuláře

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/islamic-state-films-gruesome-beheadings-message-christians-all-over-world

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x