Neděle, 19 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Itálie činí odpovědnými za osud lodě s migranty Holandsko a EU

Itálie činí odpovědnými za osud lodě s migranty Holandsko a EU

ROME —Italský ministr vnitra Matteo Salvini v neděli řekl, že za tu podloudnou loď neziskovky Sea-Watch, která vázne ve Středozemním moři s 42 migranty na palubě, činí odpovědnými Holandsko a Evropskou unii.

„Už jsem napsal odpovídajícímu holandskému ministrovi. Jsem ohromen, že zavírají oči nad lodí, která se plaví pod jejich vlajkou, kterou používá německá neziskovka, a jenž už 11 dní vázne na otevřeném moři,“ uvedl Salvini na sociálních médiích.

„Činíme odpovědnými holandskou vládu a Evropskou unii – kteří jako obvykle zdálky dělají, že se jich to netýká – za vše, co se stane s ženami a muži na palubě Sea-Watch,“ řekl.

Itálie dovolila celkem jedenácti migrantům z paluby Sea-Watch, aby se se vylodili, včetně dvou těhotných žen, ale odmítá tomuto plavidlu umožnit, aby v Itálii zakotvilo. Tím tedy dalších 42 lidí na palubě této lodi vázne.

Panu Salvinimu, který je zároveň místopředsedou vlády a šéfem strany Liga, v uplynulém roce neustále roste popularita, když ve své kampani nadále slibuje, že ilegální imigraci omezí odporem vůči Bruselu i vůči neziskovkám, o kterých říká, že africkým migrantům dělají „taxi-službu“.

V roce 2017 popsal Salvini migrační krizi jako „invazi“, kterou inscenuje Brusel, když EU podporované neziskovky byly obviněny ze spolupráce s pašeráky lidí.

„Už nemůžete mluvit o migraci, nýbrž je třeba mluvit o invazi organizované, financované a plánované Bruselem, kdy Řím je s nimi komplicem,“ řekl tehdy před nástupem k moci Salvini.

V té době bylo několik neziskovek a dobročinných skupin vyšetřováno kvůli údajnému kořistění z migrantů a zločinnému spolčení s pašeráky lidí a s italskou mafií.

Řada organizací byla obviňována z aranžování setkání migrantských člunů s plavidly zachránců jen pár mil od afrického pobřeží, aby se pak kyvadlově sváželi do Itálie se shrábnutím úplatků od kriminálního podsvětí.

Od těch dob, kdy pan Salvini italské přístavy zavřel, tak se propadl i počet úmrtí migrantů na moři na nejnižší úroveň od počátku evropské migrační krize.

GIOVANNI ISOLINO/AFP/Getty Images

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

24 Jun 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/immigration/2019/06/24/italy-holds-netherlands-e-u-responsible-for-fate-of-migrant-vessel/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x