Free Porn
Úterý, 28 května, 2024
Home Nezařazené Fiat Pecunia - Itálie dluží 2000 000 000 000 eur

Fiat Pecunia – Itálie dluží 2000 000 000 000 eur

Itálie dluží 2000 000 000 000 eur. To je jako státní rozpočet České republiky na 50 let.

Fiat Pecunia není nový model italské automobilky, ale řešení, které volí „nezávislá“ Evropská centrální banka. Fiat Pecunia je parafráze latinské verze knihy Genesis Starého zákona.

Fiat pecunia. Et facta est pecunia. Budiž peníze. A byly peníze.

Peníze v rukou panovníků nejsou skutečné komoditami kryté peníze reprezentující hodnotu. Jsou to peníze vyrobené rozhodnutím politiků a jejich úředníků, kteří si hrají na bohy (Fiat Money, anglicky).

Že už si nikdo nechce za své vydělané peníze kupovat další a další dlužní úpisy italské vlády? Tak si peníze uděláme, řekli si Merkelová a Sarkozy, aby prodloužili trvání své říše.

Německým tiskárnám na peníze roste letos obrat. Jejich akcionáři jsou jedni z mála, kteří mají z krize eura prospěch.

Italská vláda dluží lidem 2000 miliard eur. To je jako 50 tisíc miliard korun. Něco jako státní rozpočet České republiky na 50 let.

Italská ekonomika roste nulovým tempem a vláda si půjčuje peníze za více než 7 % ročně. Je to podobné, jako kdyby si podnikatel půjčoval za 7 procent na držení při životě chcípající dojné krávy. Takový podnikatel by zbankrotoval. I Itálie zbankrotuje.

Ledaže by Evropská centrální banka postupně natiskla 2000 000 000 000 eur.

Evropská centrální banka porušuje smlouvu

Evropská centrální banka tiskne a tím pošlapává svůj status a porušuje mezinárodní smlouvu, která ji ukládá dbát o stabilní cenovou hladinu. Tisk peněz vyšším tempem než je ekonomický růst znamená růst cenové hladiny.

Naše vláda by měla ECB zažalovat u Evropského soudního dvora. Jsme totiž ze Smlouvy o přistoupení akcionáři Evropské centrální banky (i když ještě nemáme euro), vložili jsme do ní přes 100 milionů korun a svůj vklad asi už nikdy nedostaneme zpět. ECB do svého portfolia kupuje nehodnotné papírové sliby. Vím, to bych chtěl od vlády moc. Tak aspoň doufejme, že Česká národní banka stihla prodat většinu italských dluhopisů ze svých devizových rezerv a místo nich nakoupila něco rozumnějšího. (povzdech)

Až paní Merkelová pochopí, že se eurozóna zachránit nedá, vydá do ECB rozkaz k zastavení tiskařských lisů. V ten moment bude muset Itálie zavést liru. Začne si sama kupovat svůj dluh za své nově vytištěné peníze, jak to koneckonců dělala italská vláda celá desetiletí od Benita Mussoliniho po Romana Prodiho. Fiat Pecunia.

Petr Mach je předseda Strany svobodných občanů

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x