Pátek, 27 ledna, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Itálie zabrala neziskovce plavidlo, kterým přivážela na koronavirus pozitivní migranty

Itálie zabrala neziskovce plavidlo, kterým přivážela na koronavirus pozitivní migranty

Italské úřady, prý kvůli neplnění předpisů, zabavily plavidlo Sea-Watch 3, které do Itálie minulý měsíc přivezlo přes 200 migrantů, z nichž byla spousta infikována čínským koronavirem.

Plavidlo na několik týdnů zakotvily v sicilském přístavu Porto Epedocle, když 25. června vyložilo migranty a bylo dáno do karantény kvůli skutečnosti, že nejméně 28 z migrantů na palubě bylo pozitivně testováno na koronavirus.

Italská Pobřežní stráž zabrání plavidla okomentovala prohlášením, že našli „mnoho technických a provozních neplnění předpisů, které ohrožují nejen bezpečnost posádky, ale i těch, které zachraňují,“ referují místní noviny La Sicilia.

Pohraniční stráž dodala, že plavidlo zůstane zabavené ve správním řízení, dokud posádka a země, pod jejíž vlajkou se plaví, což je Německo, nevyřeší problémy na palubě.

Toto zabrání není prvním případem v posledních letech, kdy se tato v Německu sídlící neziskovka dostala do sporů s italskými úřady.

Loni tato neziskovka svým přívozem na migranty pod vedením kapitánky a německé pro-migrační aktivistky Caroly Rackete nabourala do italského strážního člunu, který se jí pokoušel na příkaz bývalého ministra vnitra Matteo Salviniho zakázat vplutí do přístavu na ostrově Lampedusa.

Rackete italské úřady později zatkly a loď zabavily, ale nakonec ji v prosinci 2019 po sluníčkovém nátlaku propustily.

Sea-Watch je mezi těmi několika přívozy na migranty neziskovek, co jsou zase aktivní v libyjské oblasti – vyhledej a zachraň (SAR). Tato neziskovka obnovila operace, jakmile se začala opatření koronavirové karantény v Itálii i jinde uvolňovat.

GIOVANNI ISOLINO/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

11 Jul 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/07/11/italy-seizes-ngo-vessel-brought-coronavirus-positive-migrants/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Šest metrik z block-chainů ukazuje, že Bitcoin nabízí generační příležitost k nákupům

Šest vyzkoušených a otestovaných metrik z block-chainů ukazuje opakující se vzory naposledy viděné na dně posledních tří medvědích (klesajících) trhů…

Farma-giganti mají v EU neúměrný vliv na veřejné zdravotnictví

Farma-giganti obchodující v Evropské unii mají „neúměrný“ vliv na záležitosti veřejného zdravotnictví tohoto bloku, tvrdí studie. Zpráva sestavená francouzskou neziskovkou...

Jak investiční fond Blackrock spustil globální energetickou krizi

Přidání se k agendě OSN Trvalé udržitelnosti 2030 znamená kolosální pod-investování sektorů ropy a plynu o biliony dolarů. Většina...

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x