Free Porn
Pátek, 19 července, 2024
Home POLITIKA Evropská Unie Italská levicová vláda naráží na problémy, možná se zhroutí už v lednu

Italská levicová vláda naráží na problémy, možná se zhroutí už v lednu

Italskou levicovou koalici Hnutí pěti hvězd (M5S) a Demokratické strany (PD), která není ani rok stará, čekají v lednu závažné události, které by mohly vést k jejímu kolapsu.

Vláda v lednu narazí na řadu problémů, které mají potenciál už teď napjaté vztahy mezi oběma stranami dohnat ke kolapsu, kdy jako první už tento týden přišla překvapivá rezignace ministra školství z Hnutí pěti hvězd Lorenza Fioramontiho kvůli vládnímu rozpočtu, hlásí Il Giornale.

Další závažnou překážkou bude pro tuto koalici navržené referendum o změně počtu poslanců v italském parlamentu, kdy Hnutí pěti hvězd navrhuje snížení tohoto počtu, zatímco populistická Liga vedená Matteo Salvinim proti poklesu počtu poslanců vystoupila.

Referendum vyžaduje podpisy jedné pětiny poslanců z alespoň jedné komory italského parlamentu a takové referendum má potenciál, že by mohlo strhnout vládu zrovna tak, jako referendum o volební reformě v prosinci 2016 shodilo vládu bývalého premiéra Matteo Renziho.

Salviniho Liga zůstává nadále nespokojená se současným volebním systémem v Itálii a 15. ledna se očekává rozhodnutí Ústavního soudu poté, co tato strana podala žalobu na zrušení části současného zákona. Pozitivní rozhodnutí pro Salviniho by mohlo být ranou pro koalici, která strávila řadu měsíců práce na návrzích volebního systému.

Salviniho také čeká hlasování v italském parlamentu, zda tohoto populistického vůdce vydat nebo nevydat soudu kvůli obviněním z únosů za jeho odmítání vstupu pro migranty na palubě plavidla Guardia di Finanza (vojenská italská pohraniční policie), když jí jako ministr vnitra nedovolil je v Itálii vyložit.

Ač od mnohých z vládní koalice se očekává, že budou hlasovat za vydání soudu, od jiných jako jsou bývalí členové PD, kteří založili novou stranu Italia Viva vedenou Matteo Renzim, se čeká v této záležitosti daleko zdráhavější.

Ještě větší problém koalici čeká 26. ledna, kdy zemi čekají dvoje důležité regionální volby v levicové baště Emilia-Romagna a v jižním regionu Calabria.

Poté, co Salviniho koalice s centro-pravými stranami v říjnu smetla Demokratickou stranu v regionálních volbách v historicky vždy levičácké Umbrii, tak se pořád před těmito regionálními volbami drží silná v průzkumech, kdy určité průzkumy ukazují, že centro-levicoví a centro-pravicoví jsou těsně vedle sebe.

AFP/EMMANUEL DUNAND

CHRIS TOMLINSON

28 Dec 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/12/28/italian-leftist-government-could-face-collapse-january/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x