Pátek, 24 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Italský ostrov je přehlcený, jelikož migrační čluny připlouvají v průměru každou hodinu

Italský ostrov je přehlcený, jelikož migrační čluny připlouvají v průměru každou hodinu

Středomořská Lampedusa v poslední době zažívá vzestup záplavy migrantů, kdy tento italský ostrov teď zažívá připlutí jednoho migračního člunu v průměru každou hodinu.

Starosta pohrozil, že vyhlásí výjimečný stav, jelikož místní přijímací centrum migrantů zaplavuje desetinásobek jeho průměrné kapacity.

Starosta Toto Martello podle Die Welt řekl: „Situace se stala nekontrolovatelnou. Když to neudělá vláda, vyhlásím výjimečný stav já.“

Většina migrantů na tomto ostrově, který je součástí italského pobřeží nejtěsněji přiléhajícího k Severní Africe, připlouvá z Tuniska. Během víkendu jich na ostrov připlulo dalších 200.

Lampedusa se stala ohniskem ilegální migrace kvůli své blízkosti k Severní Africe, ale letos se to krátkodobě během karantény proti koronaviru utlumilo.

Minulý měsíc ostrované uspořádali své vlastní referendum o otázce ilegální migrace, kdy velká většina hlasovala za uzavření přijímacího centra pro migranty, kdy jen čtyři lidé chtěli, aby zůstalo otevřené.

„Lampedusa byla po 30 let za neustálého porušování nejpodstatnějších práv obyvatelstva i imigrantů zneužívána jako migrační platforma pod vojenskou správou,“ uvedla komise ostrovanů.

„A to vše s účastí místní správy v tomto spolčení jakožto kompliců za využití strategie morálního a ekonomického vydírání na úkor místního obyvatelstva,“ dodali.

Se vzestupem migrantů narůstají i obavy z šíření čínského koronaviru, jelikož několik migrantů dovezených do Itálie přívozními neziskovkami migrantů bylo na tuto chorobu pozitivních.

Italské úřady migranty, pokud byli podezřelí, že mají koronavirus, umístily do karantény, jsou tu ale příklady migrantů, kteří během karantény uprchli z přijímacích středisek, jako k tomu tento měsíc došlo v sicilském městečku Siculiana.

Minulý týden migranti uprchli z dalšího přijímacího centra v karanténě v Brindisi, kdy nejméně u jednoho byl ten virus potvrzen.

Původně uprchlo 30 migrantů, ale devět jich rychle našli, jelikož se při pokusu o útěk poranili.

Getty

CHRIS TOMLINSON

27 Jul 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/07/27/italian-island-overwhelmed-as-migrant-boats-arrive-every-hour-on-average/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Strana holandských traktorových protestujících to natřela Zelené agendě vlády a EU

Vzrůstající populistická pro-zemědělská strana Selské občanské hnutí (BBB) přes noc otřásla v Nizozemsku základy politiky, jelikož si uprostřed rostoucí zatrpklosti proti globalistické vládě...

Most Popular

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x