Čtvrtek, 1 června, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Italský ostrov kolabuje kvůli narůstajícímu počtu migrantů

Italský ostrov kolabuje kvůli narůstajícímu počtu migrantů

Italský ostrov Lampedusa je podle zpráv pod nesmírným tlakem a má potíže poradit si s nově příchozími migranty, i když už jeho příjímací centrum zdvojnásobilo svoji kapacitu.

Tento středomořský ostrov ležící jižně od Sicílie je v posledních týdnech vystaven nové vlně migrantů připlouvajících z Tuniska. Jen v úterý přišlo 53 ilegálů, kteří se na tomto ostrově vylodili, hlásí italské noviny Il Giornale.

Tento list dodává, že dalších 80 migrantů z Tuniska dorazilo jen pár dnů předtím. Dohromady za uplynulý týden na Lampedusu připlulo asi 300 migrantů.

Místní přijímací centrum má kapacitu jen 91 migrantů. Teď, když je tam asi 300 migrantů, tak už je v krizovém stavu. Očekává se, že asi 75 migrantů se převeze na Agrigento, ale i tak se bude toto přijímací centrum potýkat s dvojnásobkem přijímací kapacity, než na jakou bylo konstruováno.

Kvůli tomuto novému přívalu ilegálů zlořečil nové levicové koalici Hnutí pěti hvězd a Demokratické strany vůdce populistické Ligy a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini.

„Tato nová levicová vláda zvýšila za pouhé tři týdny vyloďování o 152 procent oproti předchozímu roku,“ řekl Salvini. Uvedl, že loni jich bylo jen 942 v porovnání 2 400 za stejnou dobu letos.

K přívalu migrantů dochází poté, co Demokratická strana signalizovala, že bude rušit některé Salviniho politiky včetně zavření přístavů pro neziskovky přivážející migranty.

Tento měsíc už média referovala, že v zóně hledání a záchrany u libyjských teritoriálních vod už zase operuje nejméně deset neziskovek.

Jedné z neziskovek, Doktoři bez hranic, se podařilo během posledních několika týdnů posbírat stovky migrantů a 82 z nich odvezli uprostřed minulého měsíce do Itálie.

Chris McGrath/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

3 Oct 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/10/03/italian-island-faces-collapse-migrant-numbers-surge/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Nemáme ‚jinou volbu‘ než volit ‚krajní pravici‘, hlásí francouzská televize o rostoucím anti-imigračním sentimentu v Německu

„Krajní pravici jsme tu měli před 70 lety. Nikdo to nechce, ale současná politika nám nedává jinou volbu.“ Od...

Rozzuřená EU bude blokovat fondy pro regiony bojující s ideologií LGBT, říká europoslanec

Progresivní europolanec tvrdí, že EU bude blokovat fondy pro místní správy, které se pokusí vzdorovat ideologii LGBT. Europoslanec za...

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Most Popular

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají

Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu. Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už...

Slovenští úředníci prosí Brusel, aby intervenoval do nadcházejících voleb a bránil zvolení Fica

Podle vůdce strany Směr Roberta Fica suita úředníků a nezizkovkářů vyzvala činitele EU a NATO, aby v září pomohli zabránit vítězství jeho strany.

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

Posledním gigantem, který utíká z aliance čisté uhlíkové nuly, je Lloyd‘s

Pojišťovna Lloyd’s of London oznámila svůj odchod z aliance čisté uhlíkové nuly pro pojištěnce – čímž se stala už šestou takovou organizací, která...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x