Úterý, 21 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Italský prezident vystoupil proti Salvinimu: ,,Vítat uprchlíky je naší ‚povinností"

Italský prezident vystoupil proti Salvinimu: ,,Vítat uprchlíky je naší ‚povinností”

Italský prezident Sergio Mattarella během projevu ke Světovému dni uprchlíků tvrdil, že „povinností“ všech Italů je vítat uprchlíky.

Italský prezident zdůrazňoval, že Itálie má „silný morální a právní závazek“ přijímat uprchlíky, což uváděl, i jako základní princip italské ústavy, dle Il Giornale.

„Uprchlíci nám každý den tvrdě připomínají příběhy o utrpení, diskriminaci, odtržení od rodiny, vlasti a o vytržení z kořenů,“ kázal Mattarella.

„Všichni lidé byli ve své historii oběťmi tragédií takovéto povahy. Závažné těžkosti, které postihly lidi z regionů k nám velice blízkých, si pak zasluhují pečlivou reflexi příčin těchto tragédií a to, abychom na ně odpověděli tak, jak požadují,“ dodal.

Ač italský prezident řekl, že je povinností Italů vítat uprchlíky, tak rovněž uznával, že Itálie by neměla jednat sama, když říkal, že „tyto akce se musí koordinovat za účasti mezinárodní komunity, a to především na evropské úrovni,“ kdy argumentoval, že Evropská unie musí přijmout celoevropskou politiku.

Dodal k tomu, že EU „musí být protagonistou rozvoje společné politiky, která umožní tlumit konflikty a podporovat bezpečnost a rozvoj potřebný pro lidi nejvíce vystavené humanitárním krizím pomocí strukturovaného partnerství se zeměmi a komunitami, které se ujaly uprchlíků a žadatelů o azyl.“

Takovéto komentáře ostře kontrastují proti těm, které často pronáší populistický ministr vnitra a de-facto skutečný vůdce Itálie Matteo Salvini, který zavřel italské přístavy pro lodě neziskovek vozících migranty, a omezil tak počet přicházejících migrantů o více než 90 procent.

Salviniho politiky také vedly k prudkému poklesu počtů utonutí migrantů ve Středozemním moři.

Mattarella dával už v minulosti najevo, že není zrovna největším fanouškem současné populistické koaliční vlády, když původně v květnu loňského roku odmítal jmenovat vládu koalice mezi Salviniho Ligou a Hnutím pěti hvězd.

Po počátečním odmítání se mnoho Italů uchýlilo na sociální média a volali tam po impeachmentu Mattarelly.

VINCENZO PINTO/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

21 Jun 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/06/21/italian-president-welcoming-refugees-duty/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x