Pondělí, 28 listopadu, 2022
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Italský soud odsoudil zahraniční pašeráky lidí k 20 letům za mučení

Italský soud odsoudil zahraniční pašeráky lidí k 20 letům za mučení

Italský soud odsoudil tři zahraniční pašeráky lidí k 20 letům každému, neboť byli shledáni vinnými z mučení migrantů, kteří se pokoušeli přeplout Středomoří.

Tři muži, 27letý Guinean Mohammed Conde, 26letý Egypťan Hameda Ahmed a 24letý Egypťan Mahmoud Ashuia byli shledáni vinnými z příslušnosti ke kriminální organizaci, která je zapojená do pašování lidí, mučení, sexuálního násilí, vražd a vyděračských únosů.

Podle výpovědí a důkazů předložených soudu tito tři muži údajně mučili a bili migranty nejen na palubách člunů ve Středozemním moři, ale i ve vězení na libyjské pevnině, hlásí italské noviny Gazztta del Sud.

Tito tři muži byli zatčeni loni v srpnu v sicilském městě Messina na základě společného vyšetřování jejich činnosti pašování lidí vyšetřované orgány zákona v Messině a v Palermu.

Rovněž byli zapleteni do vylodění 59 migrantů na ostrově Lampedusa 5. a 7. července 2019 z plavidla provozovaného levicovou italskou neziskovkou Mediterranea Saving Humans (Středomořská záchrana lidí).

Tato neziskovka měla v minulosti potíže kvůli domněnkám, že napomáhá ilegální migraci, když jejího šéfa Luca Casariniho loni vyslýchaly italské orgán, neboť tehdy jako místopředseda vlády a ministr vnitra sloužil populistický vůdce strany Liga Matteo Salvini.

Itálie v posledních několika letech pozatýkala řadu pašeráků lidí a rozbila několik pašeráckých sítí.

Asi nejbrutálnější případ posledních let se udál roku 2016 za účasti neblaze proslulého eritrejského náčelníka Medhanie Yehdego Mereda.

Pod přezdívkou „Generál“ byl tento muž, o němž se věří, že je to Mered, zatčen v Súdánu a toho roku v červnu vydán do Itálie. Jeho mobilní telefon odhalil nejen činy mučení migrantů, ale i fotky a videa rozčtvrcených těl, vražd a páchání kanibalismu.

Avšak v roce 2019 tohoto odsouzeného muže propustili, když soudce usoudil, že to ve skutečnosti byl Medhanie Tesfamariam Berhe, daleko níže postavený pašerák lidí, který byl mylně identifikován jako Mered.

„Generál“ si nahrabal miliony eur nejen z pašování lidí, ale také z odběrů a prodejů orgánů migrantů.

CHRIS TOMLINSON

31 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/31/italian-court-sentences-foreign-people-smugglers-to-20-years-for-torture/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Ruská Wagnerova skupina poslala Europarlamentu zkrvavené porážecí kladivo

V reakci na hlasování v Europarlamentu z minulého týdne určující Rusko jako „státního sponzora terorismu“ poslal tomuto evropskému orgánu jeden s Kremlem spjatý činitel hrozivý vzkaz.

Finsko říká, že zbraně Ukrajině skončí v rukou zločinných gangů

Kritici ohromné zbraňové trasy z USA na Ukrajinu už dlouho poukazují, že neexistuje žádná odpovědnost nebo odpovídající sledování zbraní, jakmile do této země...

Česko žádá EU o pomoc, neboť ilegální imigrace proti loňsku narostla o 1200%

Po celé Evropě zase roste ilegální migrace, tuto krizi však zastiňuje válka na Ukrajině. S tím, jak v Evropě zuří nová...

Most Popular

Ruská Wagnerova skupina poslala Europarlamentu zkrvavené porážecí kladivo

V reakci na hlasování v Europarlamentu z minulého týdne určující Rusko jako „státního sponzora terorismu“ poslal tomuto evropskému orgánu jeden s Kremlem spjatý činitel hrozivý vzkaz.

EU obviňuje Washington, že tyje z Ukrajinské války

„Devět měsíců po invazi na Ukrajinu začíná Vladimir Putin tříštit Západ,“ všímá si Politico v překvapujícím přiznání, které znamená ohromující obrat oproti předchozímu...

Nikdy to nebylo o Ukrajině

Mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price na svém tiskovém briefingu 21. března řekl shromážděným reportérům, že „Prezident Zelenskyj dal také velice jasně najevo,...

Akademická svoboda je mrtvá, říká proti-lockdownový profesor ze Stanfordu

Profesor ze Stanfordu, který zpochybňoval lockdownovou ortodoxii, varoval, že „akademická svoboda je mrtvá,“ a že všichni ti, kdo se postavili povídačce režimu,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x